О бюджетах сельских округов на 2023-2025 годы
Решение Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 28 декабря 2022 года № 186
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Сауран РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Бабайкорган на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 года следующих объемах:
1) доходы – 129 085 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 110 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 4 402 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 115 573 тысяч тенге;
2) затраты – 131 036 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 951 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 951 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 951 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 25.12.2023 № 111 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет сельского округа Ески Икан на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 года следующих объемах:
1) доходы – 143 767 тысяч тенге:
налоговые поступления – 31 354 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 63 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 552 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 101 793 тысяч тенге;
2) затраты – 150 868 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 101 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 101 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 7 101 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 25.12.2023 № 111 (вводится в действие с 01.01.2023).

2023-2025 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 186 шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сауран аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бабайқорған ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 129 085 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 110 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 402 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 115 573 мың теңге;
2) шығындар – 131 036 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 951 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 951 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 951 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 25.12.2023 № 111 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ескі Иқан ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 143 767 мың теңге:
салықтық түсімдер – 31 354 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 68 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 552 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 101 793 мың теңге;
2) шығындар – 150 868 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 101 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 101 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 101 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 25.12.2023 № 111 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. Утвердить бюджет сельского округа Жана Икан на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 года следующих объемах:
1) доходы – 128 628 тысяч тенге:
налоговые поступления – 15 362 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 2 340 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 110 926 тысяч тенге;
2) затраты – 129 094 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 466 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 466 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 466 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 25.12.2023 № 111 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Утвердить бюджет сельского округа Жибек Жолы на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 года следующих объемах:
1) доходы – 96 606 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 614 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 1 361 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 89 631 тысяч тенге;
2) затраты – 97 099 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 493 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 493 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 493 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 28.11.2023 № 89 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Утвердить бюджет сельского округа Жуйнек на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 года следующих объемах:
1) доходы – 152 765 тысяч тенге:
налоговые поступления – 22 188 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 9 512 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 121 065 тысяч тенге;
2) затраты – 158 516 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;

3. Жаңа Иқан ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 128 628 мың теңге:
салықтық түсімдер – 15 362 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 340 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 110 926 мың теңге;
2) шығындар – 129 094 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 466 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 466 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 466 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 25.12.2023 № 111 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Жібек Жолы ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 96 606 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 614 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 361 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 89 631 мың теңге;
2) шығындар – 97 099 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 493 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 493 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 493 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 28.11.2023 № 89 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Жүйнек ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 152 765 мың теңге:
салықтық түсімдер – 22 188 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 512 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 121 065 мың теңге;
2) шығындар – 158 516 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 14 301 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 301 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 14 301 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 25.12.2023 № 111 (вводится в действие с 01.01.2023).
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата района Сауран М.Күнпейсов
Приложение 1 к решению
Сауранского районного маслихата
от "28" декабря 2022 года № 186
Бюджет сельского округа Бабайкорган на 2023 год

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 14 301 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 301 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 14 301 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 25.12.2023 № 111 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сауран аудандық мәслихатының хатшысы М.Күнпейсов
Сауран аудандық мәслихатының
2022 жылғы "28" желтоқсандағы
№ 186 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Бабайқорған ауылдық округінің бюджеті

350
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
350
028
Проведение физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне
350
3. Чистое бюджетное кредитование
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Бюджетные кредиты
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Погашение бюджетных кредитов
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Приобретение финансовых активов
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Поступления от продажи финансовых активов государства
5. Дефицит (профицит) бюджета
0
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Поступления займов
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Погашение займов
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Используемые остатки бюджетных средств
0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
01
Остатки бюджетных средств
0
Свободные остатки бюджетных средств
0
Приложение 12 к решению
Сауранского районного маслихата
от "28" декабря 2022 года № 186
Бюджет сельского округа Жибек Жолы на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
1
2
3

350
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
350
028
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шараларды өткізу
350
3. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕУ
0
Функционалдық топ Атауы
Сомасы мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты Атауы
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
4. ҚАРЖЫ АКТИВТЕРІМЕН ОПЕРАЦИЯЛАР БОЙЫНША САЛЬДО
0
Функционалдық топ Атауы
Сомасы мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Қаржы активтерін сатып алу
Санаты
Атауы
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
5. БЮДЖЕТ ТАПШЫЛЫҒЫ (ПРОФИЦИТ)
0
6. БЮДЖЕТ ТАПШЫЛЫҒЫН ҚАРЖЫЛАНДЫРУ (ПРОФИЦИТІН ПАЙДАЛАНУ)
0
Санаты Атауы
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Қарыздар түсімі
Функционалдық топ Атауы
Сомасы мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Қарыздарды өтеу
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
01
Бюджет қаражатының қалдықтары
0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0
Сауран аудандық мәслихатының
2022 жылғы "28" желтоқсандағы
№ 186 шешіміне 12-қосымша
2025 жылға арналған Жібек Жолы ауылдық округінің бюджеті
Санат Атауы
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сыныбы
2
3