О внесении изменений и дополнения в решение Глубоковского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 14/2-VII "О Глубоковском районном бюджете на 2022- 2024 годы"
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15 ноября 2022 года № 26/2-VII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Глубоковского районного маслихата "О Глубоковском районном бюджете на 2022 - 2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 14/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26245) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Глубоковский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 649 610,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 216 937,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 80 568,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 66 358,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 285 747,3 тысяч тенге;
2) затраты – 8 401 005,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -7 303 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 71 550 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 78 853 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 744 091,5 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –- 744 091,5 тысяча тенге;
поступление займов – 368 917 тысяч тенге;
погашение займов – 78 853 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 454 027,5 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 1 287 461,5 тысяча тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты в сумме 1 049 059,5 тысяч тенге, из них за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 491 738,5 тысяч тенге и за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 292 022 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие в сумме 238 402 тысячи тенге, из них за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 238 402 тысячи тенге.
Распределение целевых трансфертов из республиканского бюджета бюджету района на 2022 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 5 изложить в новой редакции:

Глубокое аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 14/2-VII "2022-2024 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 қарашадағы № 26/2-VII шешімі. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Глубокое аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 14/2-VII шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26245 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 649 610,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 216 937,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80 568,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 66 358,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 285 747,3 мың теңге;
2) шығындар – 8 401 005,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -7 303 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 71 550 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 78 853 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -744 091,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 744 091,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 368 917 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 78 853 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 454 027,5 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 1 287 461,5 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1 049 059,5 мың теңге сомасында, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер есебінен 491 738,5 мың теңге сомасында және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен 292 022 мың теңге сомасында;
дамытуға нысаналы трансферттер 238 402 мың теңге сомасында, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт есебінен 238 402 мың теңге сомасында.
2022 жылға арналған аудан бюджетіне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"5. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с:
передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень 2 041 840 тысяч тенге;
передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области ветеринарии и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень 65 920 тысяч тенге;
внедрением единой системы облачного электронного документооборота 11 930 тысяч тенге;
необходимостью перечисления в республиканский бюджет трансфертов, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы" 150000 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 995 305,6 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты в сумме 671 406,2 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие в сумме 323 899,4 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджету района на 2022 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов в сумме 1 145 560,8 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 126 168,2 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. В связи с неисполнением утвержденного объема поступлений доходов в районный бюджет в процессе его исполнения утвердить секвестр расходов районного бюджета в объеме 83 696,1 тысяч тенге.
Распределение сумм секвестра в 2022 году определить постановлением Глубоковского районного акимата.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
білім беру саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге байланысты 2 041 840 мың теңге;
ветеринария саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге байланысты 65 920 мың теңге;
бұлтты электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесін енгізуге байланысты 11 930 мың теңге;
"2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген трансферттерді республикалық бюджетке аудару қажеттілігі 150 000 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 995 305,6 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 671 406,2 мың теңге сомасында;
дамытуға нысаналы трансферттер 323 899,4 мың теңге сомасында.
2022 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кенттер мен ауылдық оругтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер 1 145560,8 мың теңге сомасында көзделсін.
2022 жылға арналған кенттер мен ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 126 168,2 мың теңге сомасында бекітілсін.";
келесі редакциядағы 9-1 тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Аудандық бюджетке кірістер түсімдерінің бекітілген көлемін орындамауына байланысты оны орындау барысында аудандық бюджет шығыстарының секвестрі 83 696,1 мың теңге көлемінде жасалсын.
Секвестр сомасын бөлу 2022 жылы Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен белгіленсін.";
1 қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

3350,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
891239,9
1
Социальное обеспечение
81735
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81735
005
Государственная адресная социальная помощь
81735
2
Социальная помощь
676719,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
676719,1
002
Программа занятости
272294
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
66144
006
Оказание жилищной помощи
143,1
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
75922,8
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5741,2
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
184165
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
11893
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
60416
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
132785,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
132785,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64402,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4194
021
Капитальные расходы государственного органа
1101,3
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
63088
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
923229,3
1
Жилищное хозяйство
744409,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
430000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
430000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
314409,3
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
310000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

3350,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
891239,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
81735
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81735
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
81735
2
Әлеуметтiк көмек
676719,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
676719,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
272294
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
66144
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
143,1
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
75922,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5741,2
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
184165
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
11893
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
60416
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
132785,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
132785,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64402,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4194
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1101,3
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
63088
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
923229,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
744409,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
430000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
430000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
314409,3
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
310000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру