О Глубоковском районном бюджете на 2023- 2025 годы
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2022 года № 27/2-VII
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Глубоковский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 562 504,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 125 691,8 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 75 349,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 86 697 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 274 766,2 тысяч тенге;
2) затраты – 11 079 624,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -11 161 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 450 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 83 611 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 505 959,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 505 959,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 322 266 тысяч тенге;
погашение займов – 83 611 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 267 304,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.11.2023 № 7/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Принять к исполнению на 2023 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые трансферты на развитие в сумме 2 363 764,6 тысячи тенге.
Распределение целевых трансфертов на развитие в бюджете района на 2023 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.11.2023 № 7/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).

2023-2025 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 27/2-VII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 - бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабы 1 - тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 562 504,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 125 691,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 75349,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 86 697 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 274 766,2 мың теңге;
2) шығындар – 11 079 624,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 11 161 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72 450 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 83 611 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 505 959,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 505 959,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 322 266 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 83 611 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 267 304,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 27.11.2023 № 7/2-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, 2023 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 100 пайыз мөлшерінде орындауға қабылдансын.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте дамытуға нысаналы трансферттер 2 363 764,6 мың теңге сомасында көзделсін.
2023 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 27.11.2023 № 7/2-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Учесть в районном бюджете на 2023 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 72 450 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи:
с изменением функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень – 2320102 тысяч тенге;
с ликвидацией Центров занятости населения и созданием областного Центра трудовых ресурсов – 48580 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.09.2023 № 4/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Учесть в районном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты в сумме 1 910 889,1 тысяч тенге, в том числе из республиканского бюджета в сумме 193 358 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 1 717 531,1 тысяча тенге.
Распределение целевых текущих трансфертов из областного бюджета бюджету района на 2023 год определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.11.2023 № 7/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселков и сельских округов, в сумме 47 117 тысяч тенге, в том числе:
поселок Алтайский – 3 523 тысячи тенге;
Березовский сельский округ – 4 071 тысяча тенге;
Бобровский сельский округ – 1 761 тысяча тенге;
Быструшинский сельский округ – 3 646 тысяч тенге;
Веселовский сельский округ – 2 534 тысячи тенге;
поселок Верхнеберезовский – 5 274 тысячи тенге;
поселок Глубокое – 1 095 тысяч тенге;
Иртышский сельский округ – 1 591 тысяча тенге;
Кожоховский сельский округ – 3 456 тысяч тенге;
Красноярский сельский округ – 1 686 тысяч тенге;
Малоубинский сельский округ – 4 451 тысяча тенге;
Опытнопольский сельский округ – 2 971 тысяча тенге;
Секисовский сельский округ – 2 171 тысяча тенге;
Ушановский сельский округ – 2 651 тысяча тенге;
Тарханский сельский округ – 1 623 тысячи тенге;
Черемшанский сельский округ – 4 613 тысячи тенге.

4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 72 450 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге байланысты ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
білім беру саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттері аудандық деңгейден облыстық деңгейге өзгеруіне байланысты – 2 320 102 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарын таратуға және облыстық еңбек ресурстары орталығын құруға байланысты - 48 580 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 11.09.2023 № 4/2-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер 1 910 889,1 мың теңге сомасында, оның ішінде республикалық бюджеттен 193 358 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 1 717 531,1 мың теңге сомасында ескерілсін.
2023 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 27.11.2023 № 7/2-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кенттер мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдерi 47 117 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алтайский кенті – 3 523 мың теңге;
Березовка ауылдық округі – 4 071 мың теңге;
Бобровка ауылдық округі – 1 761 мың теңге;
Быструха ауылдық округі – 3 646 мың теңге;
Веселовка ауылдық округі – 2 534 мың теңге;
Верхнеберезовский кенті – 5 274 мың теңге;
Глубокое кенті – 1 095 мың теңге;
Ертіс ауылдық округі – 1 591 мың теңге;
Кожохово ауылдық округі – 3 456 мың теңге;
Краснояр ауылдық округі – 1 686 мың теңге;
Малоубинка ауылдық округі – 4 451 мың теңге;
Опытное поле ауылдық округі – 2 971 мың теңге;
Секисовка ауылдық округі – 2 171 мың теңге;
Ушаново ауылдық округі – 2 651 мың теңге;
Тархан ауылдық округі - 1 623 мың теңге;
Черемшанка ауылдық округі – 4 613 мың теңге.

8. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов в сумме 1 329 405,4 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов определяется постановлением Глубоковского районного акимата.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.11.2023 № 7/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).

8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы трансферттер кенттер мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 329 405,4 мың теңге сомасында көзделсін.
2023 жылға арналған аудан бюджетінен кенттер мен ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттерді бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 27.11.2023 № 7/2-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 112294,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 05.07.2023 № 3/5-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Глубоковского районного маслихата А. Калигожин
Приложение 1 к решению
Глубоковского районного

9. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 112294,1 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 05.07.2023 № 3/5-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Глубокое аудандық мәслихатының хатшысы А. Калигожин
Глубокое аудандық

1265258,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
202215,3
040
Развитие объектов государственных органов
202215,3
02
Оборона
469021,6
1
Военные нужды
23092,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23092,2
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
23092,2
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
445929,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
445929,4
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
434886,3
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
11043,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
836392,8
1
Социальное обеспечение
76926,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76926,8
005
Государственная адресная социальная помощь
76127,8
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
799
2
Социальная помощь
600132,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
600132,5
002
Программа занятости
151281
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
72155,8
006
Оказание жилищной помощи
48,1
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
82901,7
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
12340,3
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
217412,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
21564
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42429
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
159333,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
159333,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

1265258,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
202215,3
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
202215,3
02
Қорғаныс
469021,6
1
Әскери мұқтаждар
23092,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23092,2
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
23092,2
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
445929,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
445929,4
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
434886,3
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
11043,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
836392,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
76926,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76926,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
76127,8
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
799
2
Әлеуметтiк көмек
600132,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
600132,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
151281
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
72155,8
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
48,1
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
82901,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12340,3
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
217412,6
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
21564
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42429
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
159333,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
159333,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

120778
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
14505
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
16718
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
16718
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
90636
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
22195
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
22195
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
68441
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
36163
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
32278
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
72352
6
Земельные отношения
31820
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
31820
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
30979
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
841
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
40532
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
40532
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
40532
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
60075
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
60075
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
60075
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
35579
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
24496
12
Транспорт и коммуникации
232624
1
Автомобильный транспорт
172039
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
172039
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
172039
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
60585
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

120778
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
14505
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
16718
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
16718
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
90636
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
22195
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22195
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
68441
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36163
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
32278
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
72352
6
Жер қатынастары
31820
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
31820
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30979
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
841
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
40532
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
40532
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
40532
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
60075
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
60075
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
60075
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35579
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
24496
12
Көлiк және коммуникация
232624
1
Автомобиль көлiгi
172039
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
172039
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
172039
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
60585
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі