О внесении изменений в решение Зайсанского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 15-1 "О бюджете Зайсанского района на 2022-2024 годы"
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20 мая 2022 года № 20-1
Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зайсанского районного маслихата "О бюджете Зайсанского района на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №15-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26263) следующие изменений:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зайсанского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 012 809,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 633 030,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 41 485,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 45 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2 293 294,4 тысяч тенге;
2) затраты – 4 058 147,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 024,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 45 945,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 921,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 70 362,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 70 362,1 тысяч тенге;
поступление займов – 45 945,0 тысяч тенге;
погашение займов – 109 594,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 134 011,1 тысяч тенге.".
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 827 371,0 тысяч тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:

Зайсан аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №15-1 "2022-2024 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 20 мамырдағы № 20-1 шешімі
Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Зайсан аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 15-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26263 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 012 809,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 633 030,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41 485,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 45 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 293 294,4 мың теңге;
2) шығындар – 4 058 147,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25 024,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 45 945,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 921,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -70 362,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –70 362,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 45 945,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 109 594,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 134 011,1 мың теңге.".
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 827 371,0 мың теңге сомасында ескерілсін.".
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"7. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 1 344 781,0 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению настоящего решения.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата С. Маркабаев
Приложение к решению
Зайсанского
районного маслихата
от 20 мая 2022 года № 20-1
Бюджет района на 2022 год
Категория
Сумма
(тыс. тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

"7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 1 344 781,0 мың теңге сомасында ескерілсін.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы С. Марқабаев
Зайсан аудандық мәслихатының
2022 жылғы 20 мамырдағы
№ 20-1 шешіміне қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома
(мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

30 575,0
006
Оказание жилищной помощи
2 500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
63 631,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
115 588,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
57 246,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
138 606,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
138 606,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47 044,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 000,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
500,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
82 062,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
571 971,0
1
Жилищное хозяйство
451 793,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
429 236,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
11 236,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
414 000,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
22 557,0
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
22 557,0
2
Коммунальное хозяйство
119 178,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
119 178,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
114 178,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
5 000,0
3
Благоустройство населенных пунктов
1 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 000,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов

30 575,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
63 631,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
115 588,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
57 246,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
138 606,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
138 606,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 044,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 000,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
500,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
82 062,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
571 971,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
451 793,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
429 236,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
11 236,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
414 000,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
22 557,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
22 557,0
2
Коммуналдық шаруашылық
119 178,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
119 178,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
114 178,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
5 000,0
3
Елді-мекендерді көркейту
1 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 000,0
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету