О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 23-2.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 831 751 тысяча тенге:
налоговые поступления – 2 417 125 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 146 620 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 261 406 тысяча тенге;
2) затраты – 6 384 007 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 302 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 208 351 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 177 049 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 583 558 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 583 558 тысячи тенге;
поступление займов – 207 000 тысяч тенге;
погашение займов – 177 049 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 553 607 тысячи тенге
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2023 № 11-1 (вводится в действие 01.01.2023).
2. Поступления в районный бюджет на 2023 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 1 декабря 2022 года №163 "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2022 года № 16-1 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" и согласно пунктам 4, 5, 6, 7, 9, 10 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 8 Закона Республики Казахстан от 1 декабря 2022 года №163 "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2023 год:
- поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в общей сумме 562 017 тысячи тенге;
- поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 1 552 964 тысячи тенге. В том числе целевые текущие трансферты – 1 516 319 тысяч тенге и целевые трансферты на развитие 36 645 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 207 000 тысяч тенге:

2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 23-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ақжайық аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 831 751 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 417 125 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 146 620 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 600 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 261 406 мың теңге;
2) шығындар – 6 384 007 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 302 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 208 351 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 177 049 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 583 558 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 583 558 мың теңге;
қарыздар түсімі – 207 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 177 049 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 553 607 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 11-1 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2022 жылғы 1 желтоқсандағы №163 "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 16-1 "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 4, 5, 6, 7, 9, 10 - тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының 2022 жылғы 1 желтоқсандағы №163 "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8- бабы қаперге және басшылыққа алынсын.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ескерілсін:
- республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы даму трансферттердің түсімдерінің жалпы сомасы – 562 017 мың теңге;
- республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы даму трансферттердің түсімдерінің жалпы сомасы 1 552 964 мың теңге. Соның ішінде нысаналы ағымдағы трансферттер – 1 516 319 мың теңге және нысаналы даму трансферттері 36 645 мың теңге.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін кредиттердің жалпы сомасы 207 000 мың теңге көлемінде ескерілсін:

на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 207 000 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета в размере 177 049 тысяч тенге и вознаграждение по бюджетным кредитам, выданным из областного бюджета в размере 30 944 тысяч тенге.
7. Установить на 2023 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах: 100%;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах: 100%;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах: 100%;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах: 100%;
5) социальный налог, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах: 100%;

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 207 000 мың теңге.
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген 177 049 мың теңге бюджеттік кредиттерді және облыстық бюджеттен берілген 30 944 мың теңге бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар өтеу көзделсін.
7. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2023 жылға кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер кірістері бойынша белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады: 100%;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады: 100%;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады: 100%;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады: 100%;
5) әлеуметтік салық аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады: 100%;

6) отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах: 0%;
8. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

6) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады: 0%.
8. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

9. Учесть субвенцию, выделенную из областного бюджета на 2023 год в общей сумме 889 376 тысяч тенге.
10. Утвердить объемы субвенции, передаваемых из районного бюджета органам местного самоуправления на 2023 год в размере – 642 952 тысячи тенге согласно приложению 4.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в размере – 51 945 тысяча тенге.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата С.Сиражев
Приложение 1
к решению Акжаикского
районного маслихата
от 26 декабря 2022 года № 23-2
Районный бюджет на 2023 год

9. Облыстық бюджеттен 2023 жылы берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы – 889 376 мың теңге болып белгіленсін.
10. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін субвенция – 642 952 мың теңге көлемінде 4 – қосымшаға сәйкес белгіленсін.
11. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві – 51 945 мың теңге көлемінде бекітілсін.
12. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы С.Сиражев
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 23-2 Ақжайық аудандық
мәслихатының шешіміне
1 - қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет

34300
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
34300
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
12441
1
Правоохранительная деятельность
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
12441
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12441
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12441
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
725881
1
Социальное обеспечение
54080
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54080
005
Государственная адресная социальная помощь
54080
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
0
2
Социальная помощь
611744
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
611744
002
Программа занятости
252756
006
Оказание жилищной помощи
1093
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
90390
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1336
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
142181
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
78792
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
45196
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
60057
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
58557
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43114
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

34300
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
34300
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
12441
1
Құқық қорғау қызметі
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
12441
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12441
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
12441
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
725881
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
54080
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54080
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
54080
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
0
2
Әлеуметтiк көмек
611744
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
611744
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
252756
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1093
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
90390
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1336
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
142181
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
78792
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
45196
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
60057
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
58557
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43114
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

68960
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
68960
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
49736
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
49736
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
49736
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
40731
002
Создание информационных систем
0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
9005
015
Капитальные расходы государственного органа
0
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
0
12
Транспорт и коммуникации
353064
1
Автомобильный транспорт
353064
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
353064
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
24227
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
114191
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
214646
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
0
13
Прочие
975844
9
Прочие
975844
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
135245
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
0
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
135245
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
660080
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
36949
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

68960
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
68960
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
49736
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
49736
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
49736
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
40731
002
Ақпараттықжүйелерқұру
0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
9005
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
0
12
Көлік және коммуникация
353064
1
Автомобиль көлігі
353064
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
353064
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
24227
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
114191
051
Көлік инфрақұрылымның басым жобаларын іске асыру
214646
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
0
13
Басқалар
975844
9
Басқалар
975844
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
135245
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
135245
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
660080
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
36949
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
27313
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
27313
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
117076
1
Сельское хозяйство
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
0
6
Земельные отношения
37076
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
37076
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
37076
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0
007
Капитальные расходы государственного органа
0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
80000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
80000
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
80000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
41701
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
41701
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
41701
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
31701
002
Создание информационных систем
0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
10000
015
Капитальные расходы государственного органа
0
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
0
12
Транспорт и коммуникации
258475
1
Автомобильный транспорт
253475
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
253475
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
243475
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
27313
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27313
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
117076
1
Ауыл шаруашылығы
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
0
6
Жер қатынастары
37076
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
37076
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37076
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
80000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
80000
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
80000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
41701
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
41701
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
41701
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
31701
002
Ақпараттықжүйелерқұру
0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
10000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
0
12
Көлік және коммуникация
258475
1
Автомобиль көлігі
253475
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
253475
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
243475
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу