О внесении изменений и дополнений в решение Жанибекского районного маслихата от 24 декабря 2021 года №12-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 июля 2022 года № 19-2
Жанибекский районный маслихат Западно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанибекского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №12-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26159) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022–2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 853 361 тысяча тенге:
налоговые поступления – 547 166 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 120 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 6 290075 тысяч тенге;
2) затраты – 7 279 240 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 787 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 55 134 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39 347 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -441 666 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 441666 тысяч тенге:
поступление займов – 55 134 тысячи тенге;
погашение займов – 39 347 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 425 879 тысяч тенге.";
в пункте 4:
абзац первый изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в общей сумме 2 343 881 тысяча тенге:";
абзац восьмой изложить в новой редакции:
"на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику" - 96 435 тысяч тенге;";
абзац девятый изложить в новой редакции:
"на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей" - 69 837 тысяч тенге;";
абзац десятый изложить в новой редакции:
"на общественные работы" - 88 288 тысяч тенге;";
дополнить абзацем девятнадцатым следующего содержания:
"на проект "Первое рабочее место" – 10 208 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцатым следующего содержания:
"на серебрянный возраст" – 9 074 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать первым следующего содержания:
"на средний ремонт автодороги "Жанибек-Таловка-Малый Узень", Жанибекского района 2-27 (25) километров – 23 379 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать вторым следующего содержания:

Жәнібек аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №12-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2022 жылғы 18 шілдедегі № 19-2 шешімі
Батыс-Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жәнібек аудандық мәслихатының "2022–2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №12-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26159 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 853 361мың теңге:
салықтық түсімдер – 547 166 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 120 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 290 075мың теңге;
2) шығындар – 7 279 240мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15 787 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 55 134 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39 347 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -441 666 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 441 666 мың теңге:
қарыздар түсімі – 55 134 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 39 347 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 425 879 мың теңге.";
4-тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 2 343 881 мың теңге көлемінде қарастырылсын:";
сегізінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына" - 96 435 мың теңге;";
тоғызыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға" - 69 837 мың теңге;";
оныншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"қоғамдық жұмыстарға" - 88 288 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 10 208 мың теңге;";
келесі мазмұндағы жиырмасыншы абзацпен толықтырылсын:
"күміс жасқа" - 9 074 мың теңге;";
келесі мазмұндағы жиырма бірінші абзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы Жәнібек-Талов-Кіші Өзен автожолын орташа жөндеуге 2-27 (25) шақырым – 23 379 мың теңге;";
келесі мазмұндағы жиырма еікінші абзацпен толықтырылсын:

"на средний ремонт автодороги "Жанибек-Таловка-Малый Узень", Жанибекского района 27-33 (6) километров – 254 113 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать третьим следующего содержания:
"Капитальный ремонт подъездной автодороги районного значения к селу Камысты Жанибекского района (0-14) километров – 400 000 тысяч тенге;".
в пункте 5:
абзац первый изложить в новой редакции:
"5.Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 578 190 тысяч тенге:";
абзац второй изложить в новой редакции:
"на проект "Первое рабочее место" – 1 587 тысяч тенге;
абзац четвертый изложить в новой редакции:
"на расходы на новую систему оплаты труда государственных служащих основанную на факторно-бальной шкале" - 185 060 тысяч тенге;
абзац пятый изложить в новой редакции:
"на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей" –7 964 тысяч тенге;
дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
"на средний ремонт автодороги "Жанибек-Таловка-Малый Узень", Жанибекского района 2-27 километров – 176 621 тысяча тенге;";
дополнить абзацем двенадцатым следующего содержания:
"на капитальный ремонт автомобильных дорог по уице Егизбаева в селе Жанибек Жанибекского района" - 23 324тысячи тенге;";
дополнить абзацем тринадцатым следующего содержания:
"на капитальный ремонт автомобильных дорог по улице Байтурсынова в селе Жанибек Жанибекского района" - 23 539 тысяч тенге;";
дополнить абзацем четырнадцатым следующего содержания:
"на капитальный ремонт автомобильных дорог по улице Утемисова в селе Жанибек Жанибекского района" - 11 109 тысяч тенге;";
дополнить абзацем пятнадцатым следующего содержания:
"на строительство тротуара для 9 новых улиц северной части села Жанибек Жанибекского района" - 96 178 тысяч тенге;";
дополнить абзацем шестнадцатым следующего содержания:
"на капитальный ремонт автомобильных дорог по улицам Мажитова и Абдрахманова в селе Жанибек Жанибекского района" - 23 000 тысяч тенге;";
дополнить абзацем семнадцатым следующего содержания:
"на разработку проектно-сметной документации на "Капитальный ремонт автодороги Жанибек-Таловка-Малый Узень 92-128 километров Жанибекского района" - 14 135 тысяч тенге;";
дополнить абзацем восемнадцатым следующего содержания:
"на разработку проектно-сметной документации на "Капитальный ремонт подъездной автодороги районного значения к селу Борсы Жанибекского района (1) километров" - 966 тысяч тенге;".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"Жәнібек ауданы Жәнібек-Талов-Кіші Өзен автожолын орташа жөндеуге 27-33 (6) шақырым – 254 113 мың теңге;";
келесі мазмұндағы жиырма үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы Қамысты ауылына аудандық маңызы бар кіреберіс жолының 0-14 шақырымын күрделі жөндеу – 400 000 мың теңге;".
5-тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 578 190 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 1 587 мың теңге;";
төртінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлер еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне арналған шығыстарға - 185 060 мың теңге;";
бесінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттарға" - 7 964 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң бірінші абзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы Жәнібек-Талов-Кіші Өзен автожолын орташа жөндеуге 2-27 шақырым – 176 621 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң екінші абзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылы Егізбаев көшесіндегі автокөлік жолын күрделі жөндеуге" – 23 324 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылы Байтұрсынов көшесіндегі автокөлік жолын күрделі жөндеуге" – 23 539 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылы Өтемісов көшесіндегі автокөлік жолын күрделі жөндеуге" – 11 109 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң бесінші абзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылының солтүстік бөлігіндегі 9 жаңа көшеге жаяу жүргіншілер жолын салуга" - 96 178 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылы, Мәжитов және Абдрахманов көшелерінің автомобиль жолын күрделі жөндеуге" - 23 000 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң жетінші абзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы Жәнібек-Таловка-Кіші Өзен автожолының 92-128 шақырым орташа жөндеу" жобасына жобалық сметалық құжаттама әзірлеу (36) шақырым - 14 135 мың теңге;";
келесі мазмұндағы оң сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"Жәнібек ауданы аудандық маңызы бар Борсы ауылына кірме жолды күрделі жөндеу" жобасына жобалық сметалық құжаттама әзірлеу (1) шақырым" - 966 мың теңге;".
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

316 024
006
Оказание жилищной помощи
3 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
81 503
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
828
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
46 701
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
19 954
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41 438
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
33 807
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30 807
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
26 374
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 150
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 283
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
106 970
1
Жилищное хозяйство
68 397
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25 774
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
23 274
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
2 500
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
42 623
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
39 939
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 684
2
Коммунальное хозяйство
27 028
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
27 028
005
Развитие коммунального хозяйства
19 712
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
7 316
3
Благоустройство населенных пунктов
11 545
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

316 024
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
81 503
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
828
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
46 701
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
19 954
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
41 438
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
33 807
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30 807
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 374
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 150
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 283
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
106 970
1
Тұрғын үй шаруашылығы
68 397
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25 774
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
23 274
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
2 500
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
42 623
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
39 939
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 684
2
Коммуналдық шаруашылық
27 028
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
27 028
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
19 712
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
7 316
3
Елді-мекендерді көркейту
11 545
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі