О внесении изменений в решение маслихата района Бәйтерек от 28 декабря 2021 года №12-2 "О бюджете района Бәйтерек на 2022-2024 годы"
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 20 июля 2022 года № 19-2
Маслихат района Бәйтерек РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Бәйтерек "О бюджете района Бәйтерек на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года №12-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26200) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 662 290 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 548 698 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 586 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 90 462 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 15 012 544 тысячи тенге;
2) затраты – 18 482 848 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 108 350 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 294 670 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 186 320 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 928 908 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 928 908 тысяч тенге:
поступление займов – 294 048 тысяч тенге;
погашение займов – 186 320 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 821 180 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Принять к сведению и руководству статьи 6, 9, 11, 14 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы":
1) учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 7 879 710 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 51 501 тысяча тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 12 898 тысяч тенге;
Протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло - коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля – 9 909 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida – 16 866 тысяч тенге;

Бәйтерек ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы №12-2 "2022-2024 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2022 жылғы 20 шілдедегі № 19-2 шешімі
Бәйтерек ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бәйтерек ауданы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 12-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26200 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 662 290 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 548 698 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 586 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 90 462 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 012 544 мың теңге;
2) шығындар – 18 482 848 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 108 350 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 294 670 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 186 320 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -928 908 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 928 908 мың теңге:
қарыздар түсімі – 294 048 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 186 320 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 821 180 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3.Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 6,9,11,14–баптары қаперге және басшылыққа алынсын:
1) 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 7 879 710 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 51 501 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 12 898 мың теңге;
Протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп - тұру құралдары (кресло - арбалар), техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдары кеңейту, ақпаратты Брайль қарпімен енгізу/шығару арқылы сөйлеу синтезі бар портативтік тифлокомпьютер – 9 909 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарға міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедекті балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге – 16 866 мың теңге;

на оказание услуг специалиста жестового языка – 2 295 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 646 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику – 147 932 тысячи тенге;
на гранты на реализацию новых бизнес - идей – 74 737 тысяч тенге;
на общественную работу – 93 085 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 12 477 тысяч тенге;
на серебряный возраст – 17 014 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико - социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 181 890 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 195 469 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 85 476 тысяч тенге;
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихата – 2 902 тысячи тенге;
на капитальный ремонт здания сельского дома культуры Дом Дружбы в селе Калининское, района Бәйтерек – 163 124 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Переметное - Белес" 0 - 12,9 километр, района Бәйтерек – 171 894 тысячи тенге;
на средний ремонт подъездной автодороги к селу Трекино района Бәйтерек, 0 - 2 километр – 17 899 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селу Макарово" 12,2 километр, района Бәйтерек – 132 551 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селу Чирово" 0 - 13,9 километр, района Бәйтерек – 150 334 тысячи тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Чувашинское, района Бәйтерек – 174 006 тысяч тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездной дороги к селу Железново, района Бәйтерек – 100 000 тысяч тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездного пути к селу Погодаево, района Бәйтерек – 100 000 тысяч тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездной дороги к селу Январцево, района Бәйтерек – 300 000 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селу Раздольное - 1" 10 километр, района Бәйтерек – 268 652 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селу Раздольное - 2" 10 - 21,4 километр, района Бәйтерек – 275 947 тысяч тенге;

ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 2 295 мың теңге;
санаторлы - курорттық емдеуге – 2 646 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына – 147 932 мың теңге;
жаңа бизнес - идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 74 737 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 93 085 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 12 477 мың теңге;
күміс жасқа – 17 014 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 181 890 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 195 469 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 85 476 мың теңге;
мәслихат депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 2 902 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Калинин ауылындағы Достық Үйі ауылдық мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеуге – 163 124 мың теңге;
Бәйтерек ауданы "Переметный - Белес" аудандық маңызы бар 0 - 12,9 шақырым автомобиль жолын орташа жөндеуге – 171 894 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Трекин ауылына кіреберіс жолды орташа жөндеуге, 0 - 2 шақырым – 17 899 мың теңге;
Бәйтерек ауданы "Макаров ауылына кірме жол" аудандық маңызы бар 12,2 шақырым автомобиль жолын орташа жөндеуге – 132 551 мың теңге;
Бәйтерек ауданы "Чиров ауылына кірме жол" аудандық маңызы бар 0 - 13,9 шақырым автомобиль жолын орташа жөндеуге – 150 334 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Чувашин ауылына кіреберіс жолды орташа және күрделі жөндеуге – 174 006 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Железнов ауылына кірме жолды орташа және күрделі жөндеуге – 100 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Погодаев ауылына кірме жолды орташа және күрделі жөндеуге – 100 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Январцев ауылына кірме жолды орташа және күрделі жөндеуге – 300 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольное -1 ауылына апаратын 0 - 10 шақырым тас жолды орташа жөндеуге – 268 652 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольное -2 ауылына апаратын 10 - 21,4 шақырым тас жолды орташа жөндеуге – 275 947 мың теңге;

на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 294 048 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Махамбет, района Бәйтерек 6 километр – 365 000 тысяч тенге;
на средний и капитальный ремонт внутрипоселковой автомобильной дороги в селе Жайык, района Бәйтерек – 364 753 тысячи тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Октябрьское, района Бәйтерек – 325 741 тысяча тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Чеботарево, района Бәйтерек – 344 976 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Шалғай 0 - 5,6 километр, района Бәйтерек – 411 906 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Өркен, района Бәйтерек – 346 449 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Егіндібұлақ, района Бәйтерек – 400 028 тысяч тенге;
на строительство водопровода села Володарское, района Бәйтерек (корректировка) – 249 620 тысяч тенге;
на газоснабжение жилого массива села Володарское, района Бәйтерек (корректировка) – 130 270 тысяч тенге;
на газоснабжение жилого массива села Калининское, района Бәйтерек (корректировка) – 57 868 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных двенадцатиквартирных жилых домов в селе Достық, района Бәйтерек (инфраструктура и благоустройство) – 33 395 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных двенадцатиквартирных жилых домов в селе Переметное, района Бәйтерек (инфраструктура и благоустройство) – 31 106 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных двенадцатиквартирных жилых домов в селе Большой чаган, района Бәйтерек (инфраструктура и благоустройство) – 34 587 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных двенадцатиквартирных жилых домов в селе Трекино, района Бәйтерек (инфраструктура и благоустройство) – 23 726 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных двенадцатиквартирных жилых домов в селе Махамбет, района Бәйтерек (инфраструктура и благоустройство) – 31 066 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных двенадцатиквартирных жилых домов в селе Дарьинское, района Бәйтерек (инфраструктура и благоустройство) – 27 681 тысяча тенге;
на строительство водопровода в селе Рубежинское, района Бәйтерек – 27 348 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Дарьинское, района Бәйтерек – 614 215 тысяч тенге;
на строительства водопровода в селе Махамбет, района Бәйтерек – 290 891 тысяча тенге;
на строительство водопровода в селе Зеленое, Мичуринского сельского округа, района Бәйтерек – 271 985 тысяч тенге;

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 294 048 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Махамбет ауылындағы 6 шақырым ауылішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 365 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Жайық ауылының ауылішілік көлік жолдарын орташа және күрделі жөндеуге – 364 753 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Октябрьский ауылына кіреберіс автомобиль жолын орташа және күрделі жөндеуге – 325 741 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чеботарев ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 344 976 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Шалғай ауылына 0 - 5,6 шақырым кіреберіс автомобиль жолын орташа жөндеуге – 411 906 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Өркен ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 346 449 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Егіндібұлақ ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 400 028 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Володар ауылындағы су құбырын құрылысына (түзету) – 249 620 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Володар ауылының тұрғын үй алабын газбен жабдықтауға (түзету) – 130 270 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Калинин ауылының тұрғын үй алабын газбен жабдықтауға (түзету) – 57 868 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Достық ауылында екі қабатты он екі пәтерлі екі тұрғын үйдің құрылысына (инфрақұрылым және абаттандыру) – 33 395 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Переметный ауылында екі қабатты он екі пәтерлі екі тұрғын үйдің құрылысына (инфрақұрылым және абаттандыру) – 31 106 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Үлкен Шаған ауылында екі қабатты он екі пәтерлі екі тұрғын үйдің құрылысына (инфрақұрылым және абаттандыру) – 34 587 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Трекин ауылында екі қабатты он екі пәтерлі екі тұрғын үйдің құрылысына (инфрақұрылым және абаттандыру) – 23 726 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Махамбет ауылында екі қабатты он екі пәтерлі екі тұрғын үйдің құрылысына (инфрақұрылым және абаттандыру) – 31 066 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Дариян ауылында екі қабатты он екі пәтерлі екі тұрғын үйдің құрылысына (инфрақұрылым және абаттандыру) – 27 681 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Рубежин ауылында су құбырын құрылысына – 27 348 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Дариян ауылында су құбырын құрылысына – 614 215 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Махамбет ауылында су құбырын құрылысына – 290 891 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичурин ауылдық округінің, Зеленый ауылында су құбырын құрылысына – 271 985 мың теңге;

на строительство водопровода в селе Өркен, района Бәйтерек – 310 406 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Жанатан, района Бәйтерек – 131 141 тысяча тенге;
2) учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 1 803 246 тысяч тенге:
на государственные гранты на реализацию новых бизнес - идей – 9 802 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 7 460 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 2 718 тысяч тенге;
на контракт поколений – 1 103 тысячи тенге;
на кресло - коляски – 2 402 тысячи тенге;
на тифлотехнические средства – 3 838 тысяч тенге;
на санаторно - курортное лечение – 6 101 тысяча тенге;
на сурдотехнические средства – 1 198 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Переметное - Белес" 0 - 12,9 километр, района Бәйтерек – 206 834 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селу Макарово" 12,2 километр, района Бәйтерек – 159 492 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селу Чирово" 0 - 13,9 километр, района Бәйтерек – 180 890 тысяч тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Чувашинское, района Бәйтерек – 186 401 тысяча тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездной дороги к селу Январцево района Бәйтерек – 182 698 тысяч тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Октябрьское, района Бәйтерек – 155 197 тысяч тенге;
на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно - бальной шкале – 398 026 тысяч тенге;
на установку и сервисное обслуживание 81 управляемой и 162 стационарных видеокамер интеллектуальной системы видеонаблюдения SuncarSmartCity в районе Бәйтерек – 62 847 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов в качестве социальной помощи – 7 500 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Январцево, района Бәйтерек – 81 561 тысяча тенге;
на строительство водопровода в селе Дарьинское, района Бәйтерек – 147 178 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры, спорта работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2022 года.".

Бәйтерек ауданы, Өркен ауылында су құбырын құрылысына – 310 406 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Жаңатан ауылында су құбырын құрылысына – 131 141 мың теңге;
2) 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 1 803 246 мың теңге ескерілсін:
жаңа бизнес - идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттарға – 9 802 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 7 460 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 2 718 мың теңге;
ұрпақтар келісімшартына – 1 103 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарына (кресло - арбалар) – 2 402 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 3 838 мың теңге;
санаторлы - курорттық емдеуге – 6 101 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 1 198 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, "Переметный - Белес" аудандық маңызы бар 0 - 12,9 шақырым автомобиль жолын орташа жөндеуге – 206 834 мың теңге;
Бәйтерек ауданы "Макаров ауылына кірме жол" аудандық маңызы бар 12,2 шақырым автомобиль жолын орташа жөндеуге – 159 492 мың теңге;
Бәйтерек ауданы "Чиров ауылына кірме жол" аудандық маңызы бар 0 - 13,9 шақырым автомобиль жолын орташа жөндеуге – 180 890 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Чувашин ауылына кіреберіс жолды орташа және күрделі жөндеуге – 186 401 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Январцев ауылына кірме жолды орташа және күрделі жөндеуге – 182 698 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Октябрьский ауылына кіреберіс автомобиль жолын орташа және күрделі жөндеуге – 155 197 мың теңге;
факторлық - баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне – 398 026 мың теңге;
Бәйтерек ауданында SuncarSmartCity интеллектуалды бейнебақылау жүйесінің 81 басқарылатын және 162 стационарлық бейнекамераларын орнатуға және сервистік қызмет көрсетуге – 62 847 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарды ұсынуға – 7 500 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Январцев ауылында су құбырын құрылысына – 81 561 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Дариян ауылында су құбырын құрылысына – 147 178 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру көзделсін.".

992
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
992
6
Земельные отношения
34 798
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
34 798
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 798
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
5 000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
79 088
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
79 088
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
79 088
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
39 740
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
39 740
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
39 740
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
32 740
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
7 000
12
Транспорт и коммуникации
5 713 585
1
Автомобильный транспорт
5 707 830
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 707 830
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
186 680
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
763 826
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
4 757 324
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
5 755
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 755
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
5 755
13
Прочие
344 971
9
Прочие
344 971
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
163 124
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
163 124
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

992
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
992
6
Жер қатынастары
34 798
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
34 798
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 798
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
5 000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
79 088
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
79 088
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
79 088
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
39 740
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
39 740
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
39 740
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
32 740
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
7 000
12
Көлiк және коммуникация
5 713 585
1
Автомобиль көлiгi
5 707 830
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 707 830
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
186 680
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
763 826
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
4 757 324
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
5 755
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 755
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
5 755
13
Басқалар
344 971
9
Басқалар
344 971
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
163 124
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
163 124
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі