О внесении изменений в решение маслихата района Бәйтерек от 28 декабря 2021 года № 12-2 "О бюджете района Бәйтерек на 2022-2024 годы"
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 6 декабря 2022 года № 23-2
Маслихат района Бәйтерек РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Бәйтерек "О бюджете района Бәйтерек на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года №12-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26200) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 249 363 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 811 618 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 077 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 109 051 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 15 299 617 тысяч тенге;
2) затраты – 19 069 921 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 108 350 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 294 670 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 186 320 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 928 908 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 928 908 тысяч тенге:
поступление займов – 294 048 тысяч тенге;
погашение займов – 186 320 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 821 180 тысяч тенге;
пункт 3 изложить в новой редакции:
1) учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 8 157 146 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 38 000 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 8 700 тысяч тенге;
Протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля – 9 909 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida – 16 866 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 2 295 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 646 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику – 66 597 тысяч тенге;

Бәйтерек ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 12-2 "2022-2024 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 23-2 шешімі
Бәйтерек ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бәйтерек ауданы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы №12-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26200 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 249 363 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 811 618 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 077 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 109 051 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 299 617 мың теңге;
2) шығындар – 19 069 921 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 108 350 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 294 670 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 186 320 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -928 908 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 928 908 мың теңге:
қарыздар түсімі – 294 048 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 186 320 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 821 180 мың теңге;
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1) 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 8 157 146 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 38 000 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 8 700 мың теңге;
Протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдары кеңейту, ақпаратты Брайль қарпімен енгізу/шығару арқылы сөйлеу синтезі бар портативтік тифлокомпьютер – 9 909 мың теңге;
Мүгедекті тұлғаларды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедекті балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге– 16 866 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 2 295 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеу – 2 646 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына – 66 597 мың теңге;

на гранты на реализацию новых бизнес - идей – 120 070 тысяч тенге;
на общественную работу – 79 608 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 15 077 тысяч тенге;
на серебряный возраст – 15 758 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 140 689 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 195 469 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 85 476 тысяч тенге;
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов – 2 902 тысячи тенге;
на капитальный ремонт здания сельского дома культуры Дом Дружбы в селе Калининское, района Бәйтерек – 163 124 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Переметное - Белес" 0-12,9 километр, района Бәйтерек – 159 723 тысячи тенге;
на средний ремонт подъездной автодороги к селу Трекино района Бәйтерек, 0 - 2 километр – 12 218 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селу Макарово" 12,2 километр, района Бәйтерек – 132 551 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селу Чирово" 0 - 13,9 километр, района Бәйтерек – 102 617 тысяч тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Чувашинское, района Бәйтерек – 233 782 тысячи тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездной дороги к селу Железново, района Бәйтерек – 80 991 тысяча тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездного пути к селу Погодаево, района Бәйтерек – 71 563 тысячи тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездной дороги к селу Январцево, района Бәйтерек – 252 431 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селу Раздольное - 1" 10 километр, района Бәйтерек – 73 314 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селу Раздольное - 2" 10-21,4 километр, района Бәйтерек – 461 285 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 294 048 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Махамбет, района Бәйтерек 6 километр – 365 000 тысяч тенге;

жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 120 070 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 79 608 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 15 077 мың теңге;
күміс жасқа – 15 758 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 140 689 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге– 195 469 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 85 476 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 2 902 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Калинин ауылындағы Достық Үйі ауылдық мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеу– 163 124 мың теңге;
Бәйтерек ауданы "Переметный-Белес" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 0 - 12,9 шақырым орташа жөндеу – 159 723 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Трекин ауылына кіреберіс жолды орташа жөндеу, 0 - 2 шақырым – 12 218 мың теңге;
Бәйтерек ауданы "Макаров ауылына кірме жол" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 12,2 шақырым орташа жөндеу – 132 551 мың теңге;
Бәйтерек ауданы "Чиров ауылына кірме жол" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 0 - 13,9 шақырым орташа жөндеу – 102 617 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Чувашин ауылына кіреберіс жолды орташа және күрделі жөндеу – 233 782 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Железнов ауылына кірме жолды орташа және күрделі жөндеу – 80 991 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Погодаев ауылына кірме жолды орташа және күрделі жөндеу – 71 563 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Январцев ауылына кірме жолды орташа және күрделі жөндеу – 252 431 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольное - 1 ауылына апаратын 0-10 шақырым тас жолды орташа жөндеу – 73 314 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольное - 2 ауылына апаратын 10-21,4 шақырым тас жолды орташа жөндеу – 461 285 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 294 048 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Махамбет ауылындағы ауылішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеу 6 шақырым – 365 000 мың теңге;

на средний и капитальный ремонт внутрипоселковой автомобильной дороги в селе Жайык, района Бәйтерек – 364 753 тысячи тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Октябрьское, района Бәйтерек – 325 741 тысяча тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Чеботарево, района Бәйтерек – 702 321 тысяча тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Шалгай 0-5,6 километр, района Бәйтерек – 211 906 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Өркен, района Бәйтерек – 703 580 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Егіндібұлақ, района Бәйтерек – 200 028 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Сұлу көл, района Бәйтерек – 93 601 тысяча тенге;
на капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Болашақ, района Бәйтерек – 50 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездного пути к селу Чирово, района Бәйтерек – 37 202 тысячи тенге;
на строительство водопровода села Володарское, район Бәйтерек (корректировка) – 249 620 тысяч тенге;
на газоснабжение жилого массива села Володарское, район Бәйтерек (корректировка) – 130 270 тысяч тенге;
на газоснабжение жилого массива села Калининское, район Бәйтерек (корректировка) – 57 868 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных двенадцатиквартирных жилых домов в селе Достык, района Бәйтерек (инфраструктура и благоустройство) – 33 395 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных двенадцатиквартирных жилых домов в селе Переметное, района Бәйтерек (инфраструктура и благоустройство) – 31 106 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных двенадцатиквартирных жилых домов в селе Большой чаган, района Бәйтерек (инфраструктура и благоустройство) – 34 587 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных двенадцатиквартирных жилых домов в селе Трекино, района Бәйтерек (инфраструктура и благоустройство) – 23 726 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных двенадцатиквартирных квартирных жилых домов в селе Махамбет, района Бәйтерек (инфраструктура и благоустройство) – 31 066 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных двенадцатиквартирных жилых домов в селе Дарьинское, района Бәйтерек (инфраструктура и благоустройство) – 27 681 тысяча тенге;
на строительство водопровода в селе Рубежинское, района Бәйтерек – 27 348 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Дарьинское, района Бәйтерек – 614 215 тысяч тенге;
на строительства водопровода в селе Махамбет, района Бәйтерек – 290 891 тысяча тенге;

Бәйтерек ауданы, Жайық ауылының ауылішілік көлік жолдарын орташа және күрделі жөндеу – 364 753 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Октябрьское ауылына кіреберіс автомобиль жолын орташа және күрделі жөндеу – 325 741 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чеботарев ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеу – 702 321 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Шалғай ауылына 0-5,6 шақ.кіреберіс автомобиль жолын орташа жөндеу – 211 906 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Өркен ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеу – 703 580 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Егіндібұлақ ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеу – 200 028 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Сұлу көл ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеу – 93 601 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Болашақ ауылына кіреберіс автомобиль жолын күрделі жөндеу – 50 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чиров ауылына кірме жолды күрделі жөндеу – 37 202 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Володар ауылындағы су құбырының құрылысы (түзету) – 249 620 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Володар ауылының тұрғын үй алабын газбен жабдықтау (түзету) – 130 270 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Калинин ауылының тұрғын үй алабын газбен жабдықтау (түзету) – 57 868 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Достық ауылында екі екі қабатты он екі пәтерлі тұрғын құрылысына (инфрақұрылым және абаттандыру) – 33 395 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Переметный ауылында екі екі қабатты он екі пәтерлі тұрғын құрылысына (инфрақұрылым және абаттандыру) – 31 106 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Үлкен Шаған ауылында екі екі қабатты он екі пәтерлі тұрғын құрылысына (инфрақұрылым және абаттандыру) – 34 587 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Трекино ауылында екі екі қабатты он екі пәтерлі тұрғын құрылысына (инфрақұрылым және абаттандыру) – 23 726 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Махамбет ауылында екі екі қабатты он екі пәтерлі тұрғын құрылысына (инфрақұрылым және абаттандыру) – 31 066 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Дарьинское ауылында екі екі қабатты он екі пәтерлі тұрғын құрылысына (инфрақұрылым және абаттандыру) – 27 681 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Рубежин ауылына су құбырын салу – 27 348 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Дариян ауылына су құбырын салу – 614 215 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Махамбет ауылына су құбырын салу – 290 891 мың теңге;

на строительство водопровода в селе Зеленое, Мичуринского сельского округа, района Бәйтере к– 271 985 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Өркен, района Бәйтерек – 310 406 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Жаңатан, района Бәйтерек – 131 141 тысяча тенге;
2) учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 1 812 883 тысяч тенге:
на государственные гранты на реализацию новых бизнес - идей – 8 578 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 4 960 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 2 718 тысяч тенге;
на кресло-коляски – 3 902 тысячи тенге;
на тифлотехнические средства – 1 838 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 6 101 тысяча тенге;
на сурдотехнические средства – 598 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Переметное-Белес" 0-12,9 километр, района Бәйтерек – 158 349 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селу Макарово" 12,2 километр, района Бәйтерек – 117 420 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "подъезд к селу Чирово" 0-13,9 километр, района Бәйтерек – 180 890 тысяч тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Чувашинское, района Бәйтерек – 186 401 тысяча тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездной дороги к селу Январцево района Бәйтерек – 182 698 тысяч тенге;
на средний и капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Октябрьское, района Бәйтерек – 139 603 тысячи тенге;
на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 398 026 тысяч тенге;
на установку и сервисное обслуживание 81 управляемой и 162 стационарных видеокамер интеллектуальной системы видеонаблюдения SuncarSmartCity в районе Бәйтерек – 62 847 тысяч тенге.
на строительство водопровода в селе Январцево, района Бәйтерек – 81 561 тысяча тенге;
на строительство водопровода в селе Дарьинское, района Бәйтерек – 147 178 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Жаңатан, района Бәйтерек – 31 113 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Зеленое, Мичуринского сельского округа, района Бәйтерек – 64 528 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Өркен, района Бәйтерек – 16 104 тысячи тенге;
на капитальный ремонт здания сельского дома культуры Дом Дружбы в селе Калининское, района Бәйтерек – 17 470 тысяч тенге;
пункт 10 изложить в новой редакции:

Бәйтерек ауданы, Мичурин ауылдық округі, Зеленый ауылындағы су құбырының құрылысы – 271 985 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Өркен ауылында су құбырының құрылысы – 310 406 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Жаңатаң ауылында су құбырын салу – 131 141 мың теңге;
2) 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 1 812 883 мың теңге ескерілсін:
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар – 8 578 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқыту – 4 960 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 2 718 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар) – 3 902 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 1 838 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 6 101 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 598 мың теңге;
Бәйтерек ауданы "Переметный-Белес" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 0 - 12,9 шақырым орташа жөндеу – 158 349 мың теңге;
Бәйтерек ауданы "Макаров ауылына кірме жол" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 12,2 шақырым орташа жөндеу – 117 420 мың теңге;
Бәйтерек ауданы "Чиров ауылына кірме жол" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 0 - 13,9 шақырым орташа жөндеу – 180 890 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Чувашин ауылына кіреберіс жолды орташа және күрделі жөндеу – 186 401 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Январцев ауылына кірме жолды орташа және күрделі жөндеу – 182 698 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Октябрьский ауылына кіреберіс автомобиль жолын орташа және күрделі жөндеу – 139 603 мың теңге;
факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне – 398 026 мың теңге;
Бәйтерек ауданында SuncarSmartCity интеллектуалды бейнебақылау жүйесінің 81 басқарылатын және 162 стационарлық бейнекамераларын орнатуға және сервистік қызмет көрсетуге – 62 847 мың теңге.
Бәйтерек ауданы Январцев ауылына су құбырын салу – 81 561 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Дариян ауылына су құбырын салу – 147 178 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Жаңатаң ауылында су құбырын салу – 31 113 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Мичурин ауылдық округі, Зеленый ауылындағы су құбырының құрылысы – 64 528 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Өркен ауылында су құбырының құрылысы – 16 104 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Калинин ауылындағы Достық Үйі ауылдық мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеу – 17 470 мың теңге;
10 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"10. Предусмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры, спорта работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2022 года.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Н.Хайруллин
Приложение
к решению маслихата
района Бәйтерек
от 6 декабря 2022 года №23-2
Приложение 1
к решению маслихата
района Бәйтерек
от 28 декабря 2021 года №12-2
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

"10. 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру көзделсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Н.Хайруллин
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2022 жылғы 6 желтоқсандағы
№23-2 шешіміне
қосымша
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№12-2 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

26 884
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
181 094
1
Сельское хозяйство
996
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
996
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
996
6
Земельные отношения
34 565
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
34565
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
31 798
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 767
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
145 533
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
145 533
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
145 533
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34 081
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34 081
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
34 081
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
33 081
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1 000
12
Транспорт и коммуникации
5 847 107
1
Автомобильный транспорт
5 844 720
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 844 720
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
223 921
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
749 093
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
4 871 706
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
2 387
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 387
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2 387
13
Прочие
338 802
9
Прочие
338 802
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

26 884
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
181 094
1
Ауыл шаруашылығы
996
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
996
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
996
6
Жер қатынастары
34 565
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
32 565
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 798
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 767
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
145 533
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
145 533
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
145 533
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34 081
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34 081
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
34 081
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
33 081
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1 000
12
Көлiк және коммуникация
5 847 107
1
Автомобиль көлiгi
5 844 720
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 844 720
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
223 921
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
749 093
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
4 871 706
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
2 387
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 387
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2 387
13
Басқалар
338 802
9
Басқалар
338 802
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі