О бюджете сельского округа Шалғай района Бәйтерек на 2023-2025 годы
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2022 года № 24-21.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Шалғай на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 793 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 717 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 159 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 47 917 тысяч тенге;
2) затраты – 51 454 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 661 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 661 тысяча тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 661 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 24.11.2023 № 9-21 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Поступления в бюджет сельского округа Шалғай на 2023 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы", решением маслихата района Бәйтерек от 23 декабря 2022 года №24-2 "О бюджете района Бәйтерек на 2023-2025 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы".
4. Установить на 2023 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов - индивидуальный подоходный налог зачисляется в бюджет сельского округа 100%.

2023-2025 жылдарға арналған Бәйтерек ауданы Шалғай ауылдық округі бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-21 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Шалғай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49 793 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 717 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 159 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 47 917 мың теңге;
2) шығындар – 51 454 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 661 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 661 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 661 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы мәслихатының 24.11.2023 № 9-21 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған Шалғай ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Бәйтерек ауданы мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы №24-2 "2023-2025 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" шешіміне және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы қаперге және басшылыққа алынсын.
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2023 жылдың кірістерін бөлу нормативі - жеке табыс салығы ауылдық округ бюджетінде 100% есепке алынады.

5. Учесть в бюджете сельского округа на 2023 год поступления субвенции передаваемых из районного бюджета в сумме 20 114 тысяч тенге и 16 863 тысячи тенге целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Н. Хайруллин
Приложение 1
к решению маслихата
района Бәйтерек
от 23 декабря 2022 года № 24-21
Бюджет сельского округа Шалғай на 2023 год

5. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар түсімдері 20 114 мың теңге және 16 863 мың теңге төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер ескерілсін.
6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Н. Хайруллин
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№24-21 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Шалғай ауылдық округінің бюджеті