О внесении изменений в решение Каратобинского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 11-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15 апреля 2022 года № 15-1
Каратобинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратобинского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 11-2 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26264) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 802 771,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 444 297 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 345 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 144 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4 340 985,6 тысяч тенге;
2) затраты – 4 955 516,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48 266,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 101 851,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53 585 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 201 011,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 201 011,1 тысяч тенге;
поступление займов – 96 484 тысячи тенге;
погашение займов – 53 585 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 158 112,1тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
1) из республиканского бюджета в общей сумме – 469 268 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 115 194 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 70 228 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 13 890 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida – 2 927 тысяч тенге;
на расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 1 064 тысячи тенге;
на сурдотехнические средства – 226 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 961 тысяча тенге;
на протезно ортопедические средства – 172 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 383 тысячи тенге;

Қаратөбе аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 11-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 сәуірдегі № 15-1 шешімі
Қаратөбе аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қаратөбе аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 11-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26264 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 802 771,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 444 297 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 345 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 144 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 340 985,6 мың теңге;
2) шығындар –4 955 516,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48 266,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 101 851,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 585 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 201 011,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 201 011,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 96 484 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 53 585 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 158 112,1 мың теңге.
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 469 268 мың теңге:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 115 194 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 70 228 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 13 890 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге – 2 927 мың теңге;
техникалық көмекші құралдар (компенсаторлық) кеңейтуге – 1 064 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 226 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 961 мың теңге;
протездік ортепедиялық құралдарға – 172 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 383 мың теңге;

на санаторно-курортное лечение – 2 646 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 7 962 тысячи тенге;
на молодежную практику – 39 053 тысячи тенге;
на предоставление грантов на реализацию новых бизнес-идей – 18 378 тысяч тенге;
на общественные работы – 8 288 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников надомного обслуживания и центров занятости населения – 43 415 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры – 47 997 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 96 484 тысячи тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме – 315 009 тысяч тенге:
на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-балльной шкале – 238 880 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 7 903 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 3 730 тысяч тенге;
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 15 315 тысяч тенге;
на сурдотехнические средства – 175 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 1 040 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 328 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 4 271 тысяча тенге;
на жилищных сертификатов – 3 000 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Водоснабжение населенных пунктов Толен, Сауле, Каракамыс с прокладкой новой ветки до с. Каракамыс Каратобинского района Западно-Казахстанской области" – 40 367 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Установить на 2022 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим спецификам доходов:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты 80,4%;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты 80,4%;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты 100%;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты 80,4%;
5) социальный налог, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты 80,4%;
6) отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты 0%.";
пункт 8 изложить в новой редакции:

санаторлы-курорттық емдеуге – 2 646 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 7 962 мың теңге;
жастар практикасына – 39 053 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 18 378 мың теңге;
қоғамдық жұмыстарға – 8 288 мың теңге;
үйде қызмет көрсету және халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 43 415 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 47 997 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 96 484 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 315 009 мың теңге:
факторлық-балдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметшілерге еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне – 238 880 мың теңге;
"Бірінші жұмыс орны" жобасына – 7 903 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 3 730 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 15 315 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 175 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 1 040 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар) – 328 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 4 271 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 3 000 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы, Қарақамыс ауылына жаңа құбыр тарта отырып, Төлен, Сәуле, Қарақамыс елді мекендерін сумен қамтамасыз ету" жобалық сметалық құжаттарын жасақтауға – 40 367 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2022 жылға кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер кірістері бойынша белгіленсін:
1) заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетке 80,4% есепке алынады;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетке 80,4% есепке алынады;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетке 100% есепке алынады;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетке 80,4% есепке алынады;
5) әлеуметтік салық аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетке 80,4% есепке алынады;
6)өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетке 0% есепке алынады.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в размере 9 400 тысяч тенге.";
приложегние 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Н. Мендешов
Приложение
к решению Каратобинского
рпйонного маслихата
Западно-Казахстанской области
от 15 апреля 2022 года № 15-1
Приложение 1
к решению Каратобинского
районного маслихата
Западно-Казахстанской области
от 27 декабря 2021 года № 11-2
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

"8. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 9 400 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Н. Мендешов
Батыс Қазақстан облысы
Қаратөбе аудандық мәслихатының
2022 жылғы 15 сәуірдегі
№ 15-1 шешіміне қосымша
Батыс Қазақстан облысы
Қаратөбе аудандық мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 11-2 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы