О внесении изменений в решение Теректинского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 18-1 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 сентября 2022 года № 26-2
Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Теректинского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года №18-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26267) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 224 955 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 800 879 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 522 801 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 12 886 275 тысяч тенге;
2) затраты – 19 314 591 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 173 986 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 271 076 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 97 090 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 263 622 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 263 622 тысячи тенге:
поступление займов – 3 759 780 тысяч тенге;
погашение займов – 1 598 210 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 102 052 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Теректинского районного маслихата А. Нургалиев
Приложение
к решению Теректинского
районного маслихата
от 21 сентября 2022 года № 26-2
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 28 декабря 2021 года № 18-1
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

Теректі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 18-1 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 қыркүйектегі № 26-2 шешімі
Теректі аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Теректі аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы №18-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26267 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 224 955 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 800 879 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 522 801 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 886 275 мың теңге;
2) шығындар – 19 314 591 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 173 986 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 271 076 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 97 090 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 263 622 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 263 622 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 759 780 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 598 210 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 102 052 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Теректі аудандық мәслихат хатшысы А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының
2022 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 26-2 шешіміне қосымша
Теректі аудандық мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 18-1 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

235 429
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
2 565
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
115 944
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
78 427
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
30 227
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
42 269
006
Капитальные расходы государственного органа
600
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5 331
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
37 517
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
29 296
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 221
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
87 321
6
Земельные отношения
30 191
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
30 191
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25 527
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
3 300
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 364
007
Капитальные расходы государственного органа
0
10
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
57 130
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
57 130
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
57 130
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31 066
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31 066
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
31 066
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
31 066
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0

235 429
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
2 565
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
115 944
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
78 427
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 227
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
42 269
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5 331
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
37 517
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 296
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 221
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
87 321
6
Жер қатынастары
30 191
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
30 191
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 527
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
3 300
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 364
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
10
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
57 130
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
57 130
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
57 130
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31 066
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31 066
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
31 066
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
31 066
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0