О внесении изменений в решение Теректинского районного маслихата от 31 декабря 2021 года № 18-2 "Об утверждении бюджетов сельских округов Теректинского района на 2022-2024 годы"
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 сентября 2022 года № 26-3
Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Теректинского районного маслихата от 31 декабря 2021 года №18-2 "О бюджете сельских округов на 2022-2024 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Акжаикского сельского округа Теректинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 66 911 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 525 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 55 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 62 331 тысяча тенге;
2) затраты – 67 271 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -360 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 360 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 360 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Аксуатского сельского округа Теректинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 72 751 тысяча тенге:
налоговые поступления – 21 385 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 51 366 тысяч тенге;
2) затраты – 72 751 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Анкатинского сельского округа Теректинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:

Теректі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 18-2 "Теректі ауданының ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 қыркүйектегі № 26-3 шешімі
Теректі аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Теректі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 желтоқсандағы №18-2 "Теректі ауданының ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 66 911 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 525 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 55 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 62 331 мың теңге;
2) шығындар – 67 271 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -360 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 360 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 360 мың теңге.";
3- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2022-2024 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 72 751 мың теңге:
салықтық түсімдер – 21 385 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 51 366 мың теңге;
2) шығындар – 72 751 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.";
4- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2022-2024 жылдарға арналған Теректі ауданының Аңқаты ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 609 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 609 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Новопавловского сельского округа Теректинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 924 тысячи тенге:
налоговые поступления – 400 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 819 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 605 тысяч тенге;
2) затраты – 35 991 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -67 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 67 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 67 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Подстепновского сельского округа Теректинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 96 372 тысячи тенге:
налоговые поступления – 26 530 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 69 842 тысячи тенге;
2) затраты – 105 616 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 244 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 244 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 244 тысячи тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Покатиловского сельского округа Теректинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 515 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 100 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 609 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 609 мың теңге.";
7- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022-2024 жылдарға арналған Теректі ауданының Новопавлов ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20 және 21-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 924 мың теңге:
салықтық түсімдер – 400 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 819 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 605 мың теңге;
2) шығындар – 35 991 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -67 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 67 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 67 мың теңге.";
8- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022-2024 жылдарға арналған Теректі ауданының Подстепный ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23 және 24-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 96 372 мың теңге:
салықтық түсімдер – 26 530 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 69 842 мың теңге;
2) шығындар – 105 616 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 244 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 244 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 244 мың теңге.";
9- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022-2024 жылдарға арналған Теректі ауданының Покатиловка ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26 және 27-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 515 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 100 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -813 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 813 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 813 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет Шалкарского сельского округа Теректинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 43, 44 и 45 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 955 тысяч тенге:
налоговые поступления – 700 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 40 255 тысяч тенге;
2) затраты – 41 722 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -767 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 767 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 767 тысяч тенге.";
приложения 1, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Теректинского районного маслихата А. Нургалиев
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 21 сентября 2022 года № 26-3
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 31 декабря 2021 года № 18-2
Бюджет Акжаикского сельского округа на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -813 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 813 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 813 мың теңге.";
15- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2022-2024 жылдарға арналған Теректі ауданының Шалқар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 43, 44 және 45-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 955 мың теңге:
салықтық түсімдер – 700 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 40 255 мың теңге;
2) шығындар – 41 722 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -767 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 767 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 767 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Теректі аудандық мәслихатының хатшысы А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының
2022 жылғы 21 қыркүйектегі
№26-3 шешіміне 1-қосымша
Теректі аудандық мәслихатының
2021 жылғы 31 желтоқсандағы
№18-2 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы