Об утверждении бюджетов сельских округов Теректинского района на 2023-2025 годы
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2022 года № 31-2.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акжаикского сельского округа Теректинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 75 617 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 200 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 800 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 68 617 тысяч тенге;
2) затраты – 79 924 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 307 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 307 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 307 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 08.11.2023 № 9-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет Аксогумского сельского округа Теректинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 517 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 500 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 42 017 тысяч тенге;
2) затраты – 44 610 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 093 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 093 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 093 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 08.11.2023 № 9-2 (вводится в действие с 01.01.2023).

Теректі ауданының ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттерін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 31-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 75 617 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 68 617 мың теңге;
2) шығындар – 79 924 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 307 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 307 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 307 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 9-2 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023-2025 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсоғым ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 517 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 500 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 42 017 мың теңге;
2) шығындар – 44 610 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 093 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 093 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 093 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 9-2 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

5) дефицит (профицит) бюджета – -382 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 382 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 382 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 08.11.2023 № 9-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
15. Утвердить бюджет Шалкарского сельского округа Теректинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 43, 44 и 45 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 312 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 45 312 тысяч тенге;
2) затраты – 48 243 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 931 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 931 тысяча тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 931 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 08.11.2023 № 9-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
16. Учесть в бюджетах сельских округов на 2023 год поступление субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 716 903 тысячи тенге, в том числе:
1) Акжаикский сельский округ – 57 017 тысяч тенге;
2) Аксуатский сельский округ – 41 971 тысяча тенге;
3) Анкатинский сельский округ – 40 481 тысяча тенге;
4) Аксогумский сельский округ – 36 971 тысяча тенге;
5) Долинский сельский округ – 49 485 тысяч тенге;
6) Богдановский сельский округ – 48 989 тысяч тенге;
7) сельский округ Құмақсай – 35 556 тысяч тенге;
8) Подстепновский сельский округ – 76 540 тысяч тенге;
9) Покатиловский сельский округ – 34 700 тысяч тенге;
10) Приреченский сельский округ – 38 654 тысячи тенге;
11) Узункольский сельский округ – 36 060 тысяч тенге;
12) сельский округ Теректі – 80 901 тысяча тенге;
13) Чаганский сельский округ – 55 237 тысяч тенге;
14) Шагатайский сельский округ – 43 416 тысяч тенге;
15) Шалкарский сельский округ – 40 925 тысяч тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -382 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 382 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 382 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 9-2 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2023-2025 жылдарға арналған Теректі ауданының Шалқар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 43, 44 және 45-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 312 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 45 312 мың теңге;
2) шығындар – 48 243 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 931 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 931 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 931 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 9-2 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2023 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 716 903 мың теңге түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) Ақжайық ауылдық округі – 57 017 мың теңге;
2) Ақсуат ауылдық округі – 41 971 мың теңге;
3) Аңқаты ауылдық округі – 40 481 мың теңге;
4) Ақсоғым ауылдық округі – 36 971 мың теңге;
5) Долин ауылдық округі – 49 485 мың теңге;
6) Богдановка ауылдық округі – 48 989 мың теңге;
7) Құмақсай ауылдық округі – 35 556 мың теңге;
8) Подстепный ауылдық округі – 76 540 мың теңге;
9) Покатиловка ауылдық округі – 34 700 мың теңге;
10) Приречный ауылдық округі – 38 654 мың теңге;
11) Ұзынкөл ауылдық округі – 36 060 мың теңге;
12) Теректі ауылдық округі – 80 901 мың теңге;
13) Шаған ауылдық округі – 55 237 мың теңге;
14) Шағатай ауылдық округі – 43 416 мың теңге;
15) Шалқар ауылдық округі – 40 925 мың теңге.

Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 17.08.2023 № 6-3 (вводится в действие с 01.01.2023).
17. Поручить постоянным комиссиям Теректинского районного маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Теректинского районного маслихата А. Нургалиев
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 23 декабря 2022 года № 31-2
Бюджет Акжаикского сельского округа на 2023 год

Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 17.08.2023 № 6-3 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. Теректі аудандық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
18. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Теректі аудандық мәслихат хатшысы А.Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 31-2 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті