О внесении изменений в решение Чингирлауского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 15-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 ноября 2022 года № 32-1
Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №15-2 (зарегистрированно в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26270) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 5 444 566 тысяч тенге:
налоговые поступления – 447 666 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 990 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 510 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 974 400 тысяч тенге;
2) затраты – 5 572 039 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 96 485 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 96 485 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -223 958 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 223 958 тысяч тенге:
поступление займов – 96 485 тысяч тенге;
погашение займов – 49 878 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 177 351 тысяча тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 302 539 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 57 246 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческого и основного персонала государственных организаций культуры – 40 052 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 3 181 тысяча тенге;
на сурдотехнические средства – 799 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 1 866 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 1 633 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 4 092 тысячи тенге;
на молодежную практику – 2 320 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 10 508 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 1 148 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 529 тысяч тенге;
на протезно-ортопедические средства – 55 тысяч тенге;

Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 15-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 қарашадағы № 32-1 шешімі
Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы №15-2 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26270 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 444 566 мың теңге:
салықтық түсімдер – 447 666 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 990 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 510 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 974 400 мың теңге;
2) шығындар – 5 572 039 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 96 485 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 96 485 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 223 958 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 223 958 мың теңге:
қарыздар түсімі – 96 485 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 49 878 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 177 351 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Аудандық бюджетте 2022 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 302 539 мың теңге ескерілсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 57 246 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 40 052 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 3 181 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 799 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 1 866 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 1 633 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 4 092 мың теңге;
жастар практикасына – 2 320 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 10 508 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметтерін көрсетуіне – 1 148 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 529 мың теңге;
протездік-ортопедиялық құралдарға – 55 мың теңге;

на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 1 132 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 40 432 тысячи тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 3 272 тысячи тенге;
на общественные работы – 7 930 тысяч тенге;
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов– 2 232 тысячи тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания, центров занятости населения – 27 627 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай"- 1 – 0 тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 2 – 0 тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Казахстанская, С.Датова, Луговая, Аксайская, А.Молдагулова, К.Рахимова, С.Искалиева в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 0 тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 96 485 тысяч тенге.";
пункт 5-1 изложить в новой редакции:
"5-1. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов, предусмотренных за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстана в общей сумме 833 384 тысячи тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 57 234 тысячи тенге;
на общественные работы – 40 000 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 5 328 тысяч тенге;
на молодежную практику – 71 373 тысячи тенге;
на серебряный возраст – 9 074 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 15 928 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания, центров занятости населения – 27 402 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай"- 1 – 148 711 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 2 – 119 382 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Казахстанская, С.Датова, Луговая, Аксайская, А.Молдагулова, Қ.Рахимова, С.Искалиева в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 129 385 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 105-110 (5 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 137 567 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 12,6-17 км (4,4 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 8 500 тысяч тенге;

арнайы қозғалыс құралдарға (кресло-арбалар) – 1 132 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 40 432 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 3 272 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 7 930 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 2 232 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының, үйде қызмет көрсетуді ұйымдастыру: мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 27 627 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 1 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 0 теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 2 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Қазақстан, С.Датов, Луговая, Ақсайская, Ә.Молдағұлова, Қ.Рахимов, С.Искалиев көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 0 теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 96 485мың теңге.";
5-1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдендірілген берілген трансферт есебінен қарастырылған жалпы сомасы 833 384 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 57 234 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 40 000 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 5 328 мың теңге;
жастар практикасына – 71 373 мың теңге;
күміс жасқа – 9 074 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 15 928 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының, үйде қызмет көрсетуді ұйымдастыру: мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 27 402 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 1 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 148 711 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 2 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 119 382 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Қазақстан, С.Датов, Луговая, Ақсайская, Ә.Молдағұлова, Қ.Рахимов, С.Искалиев көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 129 385 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар 105-110 (5 км) автомобиль жолын орташа жөндеуге – 137 567 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының 12,6-17 км (4,4 км) "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 8 500 мың теңге;

на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 17-32 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 31 000 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 32-47 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 2 500 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 0-10 км "Подъезда в село Алмазное" Чингирлауского района – 30 000 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 461 404 тысяч тенге:
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 1 856 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей – 9 189 тысяч тенге;
для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 0 тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 096 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 116 тысяч тенге;
на сурдотехнические средства – 136 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 1 130 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 1 196 тысяч тенге;
на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 187 364 тысячи тенге;
на проект "Контракт поколении" – 0 тенге
на содержание и текущий ремонт автодороги районного значения "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" – 18 218 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Шоктыбай Чингирлауского района ЗКО – 41 658 тысяч тенге;

Шыңғырлау ауданының 17-32 (15 км) "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 31 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының 32-47 (15 км) "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 2 500 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының 0-10 км "Алмазное ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 30 000 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Аудандық бюджетте 2022 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 461 404 мың теңге ескерілсін:
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 1 856 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттар – 9 189 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 0 теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 2 096 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарға (кресло-арбалар) – 116 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 136 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 1 130 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 1 196 мың теңге;
факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлер еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне арналған шығыстарға – 187 364 мың теңге;
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына – 0 теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын ағымдағы жөндеуге және күтіп ұстауға – 18 218 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шоктыбай ауылында су құбырының құрылысына – 41 658 мың теңге;

на строительство 3-х этажного многоквартирного жилого дома в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 198 445 тысяч тенге;";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата С.Казиев
Приложение к решению
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от24 декабря 2021 года №15-2
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үйдің құрылысына – 198 445 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы С.Казиев
Шешіміне қосымша
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
24 желтоқсандағы № 15-2
шешіміне 1- қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы