О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2022 года № 34-2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 7 203 454 тысячи тенге:
налоговые поступления – 724 564 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 13 800 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 458 890 тысяч тенге;
2) затраты – 7 567 214 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 103 500 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 103 500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -467 260 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 467 260 тысяч тенге:
поступление займов – 103 500 тысяч тенге;
погашение займов – 56 317 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 420 077 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.12.2023 № 13-1 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Поступления в районный бюджет на 2023 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" и согласно пунктам 4, 5, 6 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 8, 9, 10, 12Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфетов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 312 100 тысяч тенге:
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 96 000 тысяч тенге;
на реконструкция водопровода в селе Карагаш Чингирлауского района– 112 600 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 103 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 08.11.2023 № 11-1 (вводится в действие с 01.01.2023).
4-1. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов на развитие из Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 14 062 тысячи тенге:

2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 34-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 203 454 мың теңге:
салықтық түсімдер – 724 564 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 458 890 мың теңге;
2) шығындар – 7 567 214 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 103 500 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 103 500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 467 260 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 467 260 мың теңге:
қарыздар түсімі – 103 500 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56 317 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 420 077 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 04.12.2023 № 13-1 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4, 5, 6-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8, 9, 10, 12 – баптары қаперге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджетте 2023 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 312 100 мың теңге ескерілсін:
халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй сатып алу – 96 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Қарағаш ауылының су құбырын қайта жаңарту – 112 600 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 103 500 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 08.11.2023 № 11-1 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Аудандық бюджетте 2023 жылға арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық Қордан қарастырылған даму нысаналы трансферттерінің жалпы сомасы 14 062 мың теңге ескерілсін:

на реконструкция водопровода в селе Карагаш Чингирлауского района – 14 062 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.08.2023 № 8-1 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения от 08.11.2023 № 11-1 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 4 688 316 тысяч тенге:
на гарантированный социальный пакет детям – 1 126 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 8 977 тысяч тенге;
для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 0 тенге;
на санаторно-курортное лечение – 5 712 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 1 448 тысяч тенге;
на сурдотехнические средства – 3 721 тысяча тенге;
на тифлотехнические средства – 4 256 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 4 346 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 1 262 тысячи тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью – 0 тенге;
на развитие системы квалификаций – 0 тенге;
на проект "Контракт поколении" – 0 тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 0 тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей – 16 560 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы для лиц с инвалидностью – 0 тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 1 762 тысячи тенге;
на серебряный возраст – 4 973 тысячи тенге;
на общественные работы – 20 719 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 1 722 тысячи тенге;
на молодежную практику – 14 463 тысячи тенге;
на протезно – ортопедические средства – 211 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 12,6-17 км (4,4 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай"Чингирлауского района – 171 688 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 17-32 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай"Чингирлауского района – 587 006 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 32-47 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай"Чингирлауского района – 850 982 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 0-10 км "Подъезда в село Алмазное"Чингирлауского района – 433 704 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 105-110 (5 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай"Чингирлауского района – 155 751 тысяча тенге;

Шыңғырлау ауданы Қарағаш ауылының су құбырын қайта жаңарту – 14 062 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 16.08.2023 № 8-1 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда 08.11.2023 № 11-1 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Аудандық бюджетте 2023 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 4 688 316 мың теңге ескерілсін:
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 1 126 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 8 977 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 0 теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 5 712 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарға (кресло-арбалар) – 1 448 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 3 721 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 4 256 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарға міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 4 346 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметтерін көрсетуіне – 1 262 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарға жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 0 теңге;
біліктілік жүйесін дамытуға – 0 теңге;
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына – 0 теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 0 теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттар – 16 560 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарға арналған жалақыны ішінара субсидиялау – 0 теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 1762 мың теңге;
күміс жасқа – 4 973 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 20 719 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 1 722 мың теңге;
жастар практикасына – 14 463 мың теңге;
протездік-ортопедиялық құралдарға – 211 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының 12,6-17 км (4,4 км) "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 171 688 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының 17-32 (15 км) "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 587 006 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының 32-47 (15 км) "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 850 982 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының 0-10 км "Алмазное ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 433 704 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар 105-110 (5 км) автомобиль жолын орташа жөндеуге – 155 751 мың теңге;

на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай"- 1 – 889 824 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 2 – 0 тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Целинная, Победа, Ю.Гагарина, М.Утемисова в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 207 917 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Казахстанская, С.Датова, Луговая, Аксайская, А.Молдагуловой, К.Рахимова, С.Искалиева в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 290 486 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Д.Хамитова, М.Маметова, Г.Муратбаева, Амангельды в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 369 686 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц Кунакай, Д.Бесчасова, М.Жукова, Казимова в с.Шынгырлау Чингирлауского района – 394 056 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Шоктыбай Чингирлауского района – 43 788 тысяч тенге;
на строительство 3-х этажного многоквартирного жилого дома в селе Шынгырлау, Чингирлауского района (корректировка сметной части) – 170 504 тысячи тенге;
на реконструкция водопровода в селе Карагаш Чингирлауского района – 31 666 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.04.2023 № 2-1 (вводится в действие с 01.01.2023); от 16.08.2023 № 8-1 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения от 08.11.2023 № 11-1 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Установить на 2023 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.
7. Установить на 2023 год размер субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в общей сумме 1 547 579 тысяч тенге.
8. Установить на 2023 год размер субвенций, передаваемый из районного бюджета в сельские бюджеты в общей сумме 317 564 тысяч тенге:
Акбулакский сельский округ – 40 111 тысяч тенге;
Актауский сельский округ – 32 586 тысячи тенге;
Акшатский сельский округ – 42 409 тысяч тенге;
Алмазненский сельский округ – 23 775 тысяч тенге;
Ардакский сельский округ – 37 922 тысячи тенге;
Ашысайский сельский округ – 39 015 тысяч тенге;
Карагашский сельский округ – 38 835 тысяч тенге;
Чингирлауский сельский округ – 62 911 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в размере 15 749 тысяч тенге:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района – 3 000 тысяч тенге;

"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 1 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 889 824 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 2 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Целинная, Победа, Ю.Гагарина, М.Өтемісов көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 207 917 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Қазақстан, С.Датов, Луговая, Ақсайская, Ә.Молдағұлова, Қ.Рахимов, С.Искалиев көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 290 486 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Д.Хамитов, М.Мәметова, Ғ.Мұратбаев, Амангелді көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 369 686 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылының Кунакай, Д.Бесчасов, М.Жуков, Казимов көшелерінің автомобиль жолдарың күрделі жөндеуге – 394 056 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шоктыбай ауылында су құбырының құрылысына – 43 788 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үйдің құрылысы (сметалық құжатты түзету) – 170 504 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Қарағаш ауылының су құбырын қайта жаңарту – 31 666 мың теңге;
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 18.04.2023 № 2-1 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.08.2023 № 8-1 шешімдерімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда 08.11.2023 № 11-1 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2023 жылдың кірістер бөлу нормативі, келесі ішкі сыныбы кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі.
7. Аудандық бюджетте 2023 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 1 547 579 мың теңге көлемінде белгіленсін.
8. Ауылдық бюджеттерге 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 317 564 мың теңге көлемінде белгіленсін:
Ақбұлақ ауылдық округі – 40 111 мың теңге;
Ақтау ауылдық округі – 32 586 мың теңге;
Ақшат ауылдық округі – 42 409 мың теңге;
Алмаз ауылдық округі – 23 775 мың теңге;
Ардақ ауылдық округі – 37 922 мың теңге;
Ашысай ауылдық округі – 39 015 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округі – 38 835 мың теңге;
Шыңғырлау ауылдық округі – 62 911 мың теңге.
9. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 15 149 мың теңге көлемінде бекітілсін:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының төтенше резерві – 3 000 мың теңге;

резерв местного исполнительного органа района на неотложные затраты – 9 379 тысяч тенге;
резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) на исполнение обязательств по решениям судов – 3 370 тысяч тенге.
10. На 31 декабря 2023 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 634 454 тысячи тенге.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата С. Казиев
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 23 декабря 2022года № 34-2
Районный бюджет на 2023 год

шұғыл шығындарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 9 379 мың теңге;
соттардың шешiмдерi бойынша мiндеттемелердi орындауға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві – 3 370 мың теңге.
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2023 жылдың 31 желтоқсанына 634 454 мың теңгені құрайды.
11.Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихатхатшысы С. Казиев
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 34-2 шешіміне
1- қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджеті

101 383
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
66 920
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
37 355
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
26 396
006
Капитальные расходы государственного органа
3 169
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
34 463
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
34 463
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
75 937
6
Земельные отношения
43 301
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
43 301
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
43 301
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
32 636
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
32 636
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
32 636
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
54 639
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
54 639
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
54 639
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
52 697
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1 942
12
Транспорт и коммуникации
4 411 650
1
Автомобильный транспорт
4 411 650
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 411 650
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
60 550
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
4 351 100
13
Прочие
34 868
9
Прочие
34 868
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)

101 383
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
66 920
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 355
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
26 396
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 169
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
34 463
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 463
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
75 937
6
Жер қатынастары
43 301
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
43 301
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 301
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
32 636
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
32 636
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
32 636
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
54 639
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
54 639
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
54 639
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
52 697
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1 942
12
Көлік және коммуникация
4 411 650
1
Автомобиль көлігі
4 411 650
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 411 650
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
60 550
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
4 351 100
13
Басқалар
34 868
9
Басқалар
34 868
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі