О внесении изменений и дополнения в решение маслихата города Астаны от 14 декабря 2022 года № 274/36-VII "О бюджете города Астаны на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Астаны от 3 июля 2023 года № 59/6-VIII.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2023.
Маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны "О бюджете города Астаны на 2023-2025 годы" от 14 декабря 2022 года № 274/36-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 175947) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Астаны на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 122 648 698 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 667 036 505 тысяч тенге; неналоговым поступлениям – 16 785 630 тысяч тенге; поступлениям от продажи основного капитала – 12 145 000 тысяч тенге; поступлениям трансфертов – 426 681 563 тысяч тенге;
2) затраты – 1 041 342 095,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 531 736 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 810 000 тысяч тенге; погашение бюджетных кредитов – 1 278 264 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 114 150 138 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 114 209 668 тысяч тенге;
в пункте 1:
подпункта 4) дополнить строкой следующего содержания:
"поступления от продажи финансовых активов государства – 59 530 тысяч тенге;";
5) дефицит (профицит) бюджета – (-36 375 271,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 36 375 271,9 тысяч тенге;
7) поступление займов – 7 810 000 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-18 381 194) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 46 946 465,9 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:

Астана қаласы мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 274/36-VII "Астана қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 3 шілдедегі № 59/6-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласы мәслихатының "Астана қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 274/36-VII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175947 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Астана қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 122 648 698 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 667 036 505 мың теңге; салықтық емес түсiмдер бойынша – 16 785 630 мың теңге; негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 12 145 000 мың теңге; трансферттер түсімдері бойынша – 426 681 563 мың теңге;
2) шығындар – 1 041 342 095,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 3 531 736 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 4 810 000 мың теңге; бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 278 264 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 114 150 138 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 114 209 668 мың теңге;
1-тармақтың:
4) тармақшасы мына мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 59 530 мың теңге;";
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-36 375 271,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 36 375 271,9 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 7 810 000 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-18 381 194) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 46 946 465,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2023 год в сумме 5 832 709 тысяч тенге.".
Приложения 1,4,6,9,12,15,18 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2,3,4,5,6,7 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов
Приложение 1 к решению
маслихата города Астаны
от 3 июля 2023 года № 59/6-VIII
Приложение 1 к решению
маслихата города Астаны
от 14 декабря 2022 года № 274/36-VII
Бюджет города Астаны на 2023 год
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

"4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 5 832 709 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1,4,6,9,12,15,18-қосымшалары осы шешімнің 1,2,3,4,5,6,7-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы
мәслихатының төрағасы
Е. Каналимов
Астана қаласы мәслихатының
2023 жылғы 3 шілдедегі
№ 59/6-VIII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласы мәслихатының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 274/36-VII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласының 2023 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы мың тенге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1. Кірістер

2 464 755,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 464 755,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
23 880 295,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
19 482 828,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
23 171,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Астане
48 781,0
007
Капитальные расходы государственного органа
4 325 515,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
478 640,0
004
Развитие объектов органов внутренних дел
105 409,0
099
Строительство крематориев с кладбищами
373 231,0
04
Образование
290 020 962,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
3 298,0
019
Обучение участников избирательного процесса
3 298,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
786 299,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
200 565,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
476 708,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
109 026,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
197 338 481,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
658 789,0
003
Общеобразовательное обучение
28 787 511,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
3 978 801,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
3 826 025,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 676 378,0
008
Дополнительное образование для детей
5 905 066,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
251 503,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 123,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
389 874,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
1 570 178,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

2 464 755,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 464 755,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
23 880 295,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
19 482 828,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
23 171,0
004
Астана қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
48 781,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 325 515,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
478 640,0
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
105 409,0
099
Зираттар бар крематорийлер салу
373 231,0
04
Бiлiм беру
290 020 962,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
3 298,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
3 298,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
786 299,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
200 565,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
476 708,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
109 026,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
197 338 481,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
658 789,0
003
Жалпы білім беру
28 787 511,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
3 978 801,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
3 826 025,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 676 378,0
008
Балаларға қосымша білім беру
5 905 066,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
251 503,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 123,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
389 874,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
1 570 178,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

233 511,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
14 394 842,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 699,0
029
Методическая работа
1 048 672,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
43 072 795,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 542 476,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
79 768 116,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
2 840 610,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 352 176,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
82 001 565,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
4 488 310,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
77 513 255,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
9 891 319,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
9 891 319,0
05
Здравоохранение
18 508 802,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
18 171 543,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
367 247,0
006
Услуги по охране материнства и детства
751 144,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
137 374,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
167 409,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
2 000,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 177 942,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
119 409,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 661 228,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
255 622,0
030
Капитальные расходы государственного органа
3 296,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения

233 511,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
14 394 842,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
11 699,0
029
Әдістемелік жұмыс
1 048 672,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
43 072 795,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 542 476,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
79 768 116,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
2 840 610,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 352 176,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
82 001 565,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
4 488 310,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
77 513 255,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
9 891 319,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
9 891 319,0
05
Денсаулық сақтау
18 508 802,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
18 171 543,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
367 247,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
751 144,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
137 374,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
167 409,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
2 000,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 177 942,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
119 409,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 661 228,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
255 622,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 296,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары

9 429 641,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
602 680,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 496 551,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
337 259,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
337 259,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
32 350 559,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
30 981 868,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
575 875,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 674 669,0
003
Программа занятости
4 589 132,0
004
Государственная адресная социальная помощь
2 100 121,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
792 675,0
007
Оказание жилищной помощи
20 000,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7 546 744,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
2 277 236,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 513 280,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
350 332,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей лиц с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 020 534,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 115 172,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 836 822,0

9 429 641,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
602 680,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 496 551,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
337 259,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
337 259,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
32 350 559,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
30 981 868,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
575 875,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 674 669,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4 589 132,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 100 121,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
792 675,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 000,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
7 546 744,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
2 277 236,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
2 513 280,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
350 332,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 020 534,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 115 172,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 836 822,0

4 435 762,0
010
Развитие ливневой канализации
9 424 391,0
018
Развитие благоустройства города
734 401,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
59 865 255,0
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
17 446 059,0
013
Развитие благоустройства города
55 455,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 810 753,0
029
Приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 041 988,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
33 511 000,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
18 257 509,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне
523 861,0
004
Снос аварийного и ветхого жилья
212 700,0
006
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 308 912,0
007
Капитальные расходы государственного органа
4 160,0
008
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
804 899,0
013
Техническое обследование общего имущества и изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
22 299,0
014
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
14 815 678,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
550 000,0
055
Капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика
15 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
37 703 502,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
2 842 251,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области цифровизации и государственных услуг
542 893,0
004
Капитальные расходы государственного органа
900,0
007
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
2 298 458,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
1 833 598,0
021
Регулирование туристской деятельности
1 791 615,0
063
Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
41 983,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
2 000,0

4 435 762,0
010
Нөсер кәрізін дамыту
9 424 391,0
018
Қаланы абаттандыруды дамыту
734 401,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
59 865 255,0
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
17 446 059,0
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
55 455,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7 810 753,0
029
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды сатып алу
1 041 988,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
33 511 000,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
18 257 509,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
523 861,0
004
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
212 700,0
006
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 308 912,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 160,0
008
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
804 899,0
013
Ортақ мүлікті техникалық тексеру және кондоминиумдар объектілеріне техникалық паспорттарды әзірлеу
22 299,0
014
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
14 815 678,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
550 000,0
055
Бірыңғай сәулеттік келбетін беруге бағытталған көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын күрделі жөндеу
15 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
37 703 502,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
2 842 251,0
001
Жергiлiктi деңгейде цифрландыру және мемлекеттік қызметтер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
542 893,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900,0
007
Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
2 298 458,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
1 833 598,0
021
Туристік қызметті реттеу
1 791 615,0
063
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
41 983,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 000,0

132 289 866,0
012
Развитие теплоэнергетической системы
115 738 393,0
029
Развитие газотранспортной системы
9 551 473,0
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
7 000 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
4 327 998,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
265 826,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 341,0
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
262 485,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
3 523 732,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
339 982,0
004
Мероприятия по охране окружающей среды
1 009 107,0
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
851 471,0
012
Капитальные расходы государственного органа
968,0
016
Создание "зеленого пояса"
1 322 204,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
538 440,0
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
172 587,0
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
4 722,0
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
221 712,0
031
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
74 379,0
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
11 669,0
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
33 671,0
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
3 387,0
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
16 313,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
2 984 379,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
2 550 046,0
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
2 550 046,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
434 333,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства

132 289 866,0
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
115 738 393,0
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
9 551 473,0
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
7 000 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
4 327 998,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
265 826,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 341,0
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
262 485,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
3 523 732,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
339 982,0
004
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
1 009 107,0
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
851 471,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
968,0
016
"Жасыл белдеуді" салу
1 322 204,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
538 440,0
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
172 587,0
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
4 722,0
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
221 712,0
031
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
74 379,0
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
11 669,0
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
33 671,0
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
3 387,0
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
16 313,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
2 984 379,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
2 550 046,0
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
2 550 046,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
434 333,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

394 817,0
003
Капитальные расходы государственного органа
39 516,0
12
Транспорт и коммуникации
109 692 055,9
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
109 692 055,9
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере автомобильных дорог и пассажирского транспорта на местном уровне
359 505,0
003
Развитие транспортной инфраструктуры
60 963 876,9
004
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
23 950 574,0
006
Обеспечение мониторинга и контроля работ общественного транспорта
300 000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
18 100,0
010
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
23 000 000,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
1 100 000,0
13
Прочие
37 009 460,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
9 253 570,0
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
3 708 315,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
5 545 255,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
7 761 425,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города республиканского значения, столицы и в области развития предпринимательства и промышленности
393 128,0
003
Поддержка предпринимательской деятельности
241 231,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 769,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
1 005 325,0
015
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
500 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
4 000 000,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
900 000,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
45 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
674 972,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы

394 817,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
39 516,0
12
Көлiк және коммуникация
109 692 055,9
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
109 692 055,9
001
Жергілікті деңгейде автомобиль жолдары және жолаушылар көлігі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
359 505,0
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
60 963 876,9
004
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
23 950 574,0
006
Қоғамдық көлік жұмыстарының мониторингін және бақылауды қамтамасыз ету
300 000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 100,0
010
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
23 000 000,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
1 100 000,0
13
Басқалар
37 009 460,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
9 253 570,0
005
Инновациялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
3 708 315,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
5 545 255,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
7 761 425,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша және кәсіпкерлік және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
393 128,0
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
241 231,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 769,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 005 325,0
015
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
500 000,0
017
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
4 000 000,0
018
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
900 000,0
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
674 972,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы

2 534 585,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
591 329,0
071
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 943 256,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
5 832 709,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
5 832 709,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
253 040,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
253 040,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
8 795 846,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
8 795 846,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 276 917,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
2 276 917,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
301 368,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
301 368,0
14
Обслуживание долга
3 742 405,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
3 742 405,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
3 728 887,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
13 518,0
15
Трансферты
73 918 048,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
73 918 048,0
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 863 545,0
007
Бюджетные изъятия
69 669 786,0
016
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
4 005,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
128 615,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 252 097,0
III. Чистое бюджетное кредитование
3 531 736,0
Бюджетные кредиты

2 534 585,0
052
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
591 329,0
071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 943 256,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
5 832 709,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
5 832 709,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
253 040,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
253 040,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
8 795 846,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
8 795 846,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 276 917,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
2 276 917,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
301 368,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
301 368,0
14
Борышқа қызмет көрсету
3 742 405,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
3 742 405,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
3 728 887,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
13 518,0
15
Трансферттер
73 918 048,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
73 918 048,0
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 863 545,0
007
Бюджеттік алып коюлар
69 669 786,0
016
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
4 005,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
128 615,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
2 252 097,0
III. Таза бюджеттік кредиттеу
3 531 736,0
Бюджеттік кредиттер