О бюджете города Астаны на 2024-2026 годы
Решение маслихата города Астаны от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 218 915 156,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 908 540 892 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 63 140 464,4 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 13 889 913 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 233 343 887 тысяч тенге;
2) затраты – 1 215 129 899,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 265 519 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 4 730 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 464 481 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 47 296 003тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 47 296 003 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 45 776 265,1) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 45 776 265,1 тысяч тенге;
7) поступление займов – 57 340 818 тысяч тенге;
8) погашение займов – (- 40 657 592) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 29 093 039,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Астаны от 02.10.2024 № 227/28-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть на 2024 год бюджетные изъятия в республиканский бюджет в сумме 74 680 101 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" с 1 января 2024 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 28 215 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 57 853 тенге;
4) месячный расчетный показатель – 3 692 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.

Астана қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 113/15-VIII шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 218 915 156,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 908 540 892 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 63 140 464,4 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 13 889 913 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 233 343 887 мың теңге;
2) шығындар – 1 215 129 899,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 2 265 519 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 4 730 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 464 481 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 47 296 003 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 47 296 003 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-45 776 265,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 45 776 265,1 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 57 340 818мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-40 657 592) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 093 039,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 02.10.2024 № 227/28-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға республикалық бюджетке бюджеттiк алу 74 680 101 мың теңге сомасында қарастырылсын.
3. "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 28 215 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 57 853 теңге;
4) айлық есептiк көрсеткiш – 3 692 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 43 407 теңге;
6) әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік органдар мен құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында болып белгіленгендігі мәліметке алынсын.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2024 год в сумме 8 738 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата города Астаны от 02.10.2024 № 227/28-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2024 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2024 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 6, 7, 8.
8. Утвердить перечень бюджетных программ района "Байқоңыр" города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 9, 10, 11.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есиль" города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 12, 13, 14.
10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Нұра" города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 15, 16, 17.
11. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарка" города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 18, 19, 20.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения
"Управление
экономики и
бюджетного планирования
города Астаны" ЭиБП)
К.
Манкараев
Приложение 1 к решению
маслихата города Астаны
от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII
Бюджет города Астаны на 2024 год

4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 8 738 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 02.10.2024 № 227/28-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Астана қаласының 2024 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
6. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2024 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Алматы" ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 9, 10, 11-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Байқоңыр" ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 12, 13, 14-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Есіл" ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10. 15, 16, 17-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Нұра" ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
11. 18, 19, 20-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарыарқа" ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
12. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Е. Каналимов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Астана қаласының Экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
(ЭжБЖБ) мемлекеттік мекемесінің басшысы
Қ. Маңқараев
Астана қаласы мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 113/15-VIII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласының 2024 жылға арналған бюджеті

27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
309 713,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
19 697 452,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 699,0
029
Методическая работа
964 155,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
47 724 909,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 000 000,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
86 567 942,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
3 781 221,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 291 548,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
121 799 772,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
3 175 207,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
2 882,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
4 000,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
118 617 683,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
14 204 234,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
14 204 234,0
05
Здравоохранение
30 347 014,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
18 375 047,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
495 754,0
006
Услуги по охране материнства и детства
755 756,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
135 243,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
186 177,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
500,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 267 933,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
132 409,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения

27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
309 713,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
19 697 452,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
11 699,0
029
Әдістемелік жұмыс
964 155,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
47 724 909,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 000 000,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
86 567 942,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
3 781 221,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 291 548,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
121 799 772,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
3 175 207,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
2 882,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
4 000,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
118 617 683,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
14 204 234,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
14 204 234,0
05
Денсаулық сақтау
30 347 014,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
18 375 047,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
495 754,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
755 756,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
135 243,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
186 177,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
500,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 267 933,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
132 409,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау

2 637 553,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
250 788,0
030
Капитальные расходы государственного органа
1 670,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
10 606 850,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
549 104,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
1 355 310,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 971 967,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 971 967,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
48 077 378,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
46 691 387,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
861 355,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 059 752,0
003
Программа занятости
6 180 816,0
004
Государственная адресная социальная помощь
2 281 263,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
1 394 053,0
007
Оказание жилищной помощи
24 400,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10 691 837,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
3 438 427,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
4 911 040,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
591 194,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 105 293,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 424 681,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

2 637 553,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
250 788,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 670,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
10 606 850,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
549 104,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 355 310,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 971 967,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 971 967,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
48 077 378,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
46 691 387,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
861 355,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 059 752,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
6 180 816,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 281 263,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 394 053,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
24 400,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
10 691 837,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
3 438 427,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
4 911 040,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
591 194,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 105 293,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 424 681,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

2 372 453,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 821 426,0
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 108,0
026
Капитальные расходы государственного органа
23 045,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
250 566,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
732 613,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
552 613,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 294 244,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
441 515,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 500,0
062
Развитие системы квалификаций
4 977,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
126 516,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
80 000,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
885 991,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
862 255,0
017
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
23 736,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
500 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
297 508 877,8
123
Аппарат акима района в городе
116 039 733,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
6 313 960,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
53 714 230,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
163 078,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
55 848 465,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
16 733 011,0
007
Благоустройство и озеленение города
32 000,0
017
Развитие благоустройства города
15 938 944,0
041
Проведение профилактической дезинсекции и дератизации

2 372 453,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 821 426,0
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 108,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
23 045,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
250 566,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
732 613,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
552 613,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 294 244,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
441 515,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1 500,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
4 977,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
126 516,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
80 000,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
885 991,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
862 255,0
017
Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қолдау
23 736,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
500 000,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
297 508 877,8
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
116 039 733,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
6 313 960,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
53 714 230,0
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
163 078,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
55 848 465,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
16 733 011,0
007
Қаланы абаттандыру және көгалдандыру
32 000,0
017
Қаланы абаттандыруды дамыту
15 938 944,0
041
Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу

544 471,0
003
Поддержка предпринимательской деятельности
1 389 720,0
004
Капитальные расходы государственного органа
14 824,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
1 740 229,0
015
Поддержка субъектов предпринимательства
155 780,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
9 039 021,0
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
1 558 000,0
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
45 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
643 926,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
8 738 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
8 738 000,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
600 965,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
600 965,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
8 620 758,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
8 620 758,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 335 282,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
335 282,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 000 000,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
325 143,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
325 143,0
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
285 428,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
285 428,0
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
194 454,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
194 454,0
14
Обслуживание долга
3 516 040,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
3 516 040,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
3 152 866,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета

544 471,0
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
1 389 720,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 824,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 740 229,0
015
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
155 780,0
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
9 039 021,0
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
1 558 000,0
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
643 926,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
8 738 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
8 738 000,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
600 965,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
600 965,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
8 620 758,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
8 620 758,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 335 282,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
335 282,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 000 000,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
325 143,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
325 143,0
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
285 428,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
285 428,0
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
194 454,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
194 454,0
14
Борышқа қызмет көрсету
3 516 040,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
3 516 040,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
3 152 866,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

3 000 000,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
55 553,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
734 411,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
730 893,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 518,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
401 734,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
400 082,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 652,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
632 287,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
629 326,0
005
Капитальные расходы государственного органа
2 961,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
319 497,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области планирования, исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью
253 587,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
64 618,0
014
Капитальные расходы государственного органа
1 292,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
570 028,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
565 049,0
004
Капитальные расходы государственного органа
4 979,0
362
Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы
252 129,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
252 129,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
247 518,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
89 008,0
003
Капитальные расходы государственного органа
504,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
158 006,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 350 000,0
061
Развитие объектов государственных органов
1 350 000,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
436 776,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы

3 000 000,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
55 553,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
734 411,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
730 893,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 518,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
401 734,0
001
Жергiлiктi деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
400 082,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 652,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
632 287,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
629 326,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 961,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
319 497,0
001
Жергілікті бюджетті жоспарлау, атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
253 587,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
64 618,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 292,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
570 028,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
565 049,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 979,0
362
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы
252 129,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
252 129,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
247 518,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 008,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
504,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
158 006,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 350 000,0
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
1 350 000,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
436 776,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
110 520,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
228 833 947,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
547 911,0
003
Общеобразовательное обучение
45 044 891,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
3 693 029,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
3 960 851,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 000 000,0
008
Дополнительное образование для детей
6 431 176,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
226 887,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 123,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
603 050,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
1 497 779,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
233 511,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
20 682 065,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 699,0
029
Методическая работа
776 239,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
42 580 283,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 000 000,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
92 392 089,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 819 180,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 303 848,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
12 995 928,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования

044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
110 520,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
228 833 947,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
547 911,0
003
Жалпы білім беру
45 044 891,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
3 693 029,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
3 960 851,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 000 000,0
008
Балаларға қосымша білім беру
6 431 176,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
226 887,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 123,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
603 050,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
1 497 779,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
233 511,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
20 682 065,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
11 699,0
029
Әдістемелік жұмыс
776 239,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
42 580 283,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 000 000,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
92 392 089,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 819 180,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 303 848,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
12 995 928,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау

005
Развитие объектов охраны окружающей среды
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
025
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы

005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
025
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы

065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
Приложение 5
к решению маслихата
города Астаны
от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2024 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов
Приложение 6 к решению
маслихата города Астаны
от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII
Перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2024 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения маслихата города Астаны от 02.10.2024 № 227/28-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера

065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
Астана қаласы мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 113/15-VIII шешіміне
5-қосымша
Астана қаласының 2024 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
__________________________
Астана қаласы мәслихаты төрағасы Е. Каналимов
Астана қаласы мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 113/15-VIII шешіміне
6-қосымша
2024 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 02.10.2024 № 227/28-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер