О бюджете города Астаны на 2024-2026 годы
Решение маслихата города Астаны от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 105 655 341 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 843 140 892 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8 167 606 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11 028 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 243 318 843 тысяч тенге;
2) затраты – 1 071 721 910,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 704 040 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 730 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 025 960 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 44 440 398 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 44 440 398 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-14 211 007,1) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 211 007,1 тысяч тенге;
7) поступление займов – 32 340 818 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-44 362 850) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 26 233 039,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Астаны от 06.05.2024 № 175/21-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть на 2024 год бюджетные изъятия в республиканский бюджет в сумме 74 680 101 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" с 1 января 2024 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 28 215 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 57 853 тенге;
4) месячный расчетный показатель – 3 692 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.

Астана қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 113/15-VIII шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 105 655 341 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 843 140 892 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 8 167 606 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 11 028 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 243 318 843 мың теңге;
2) шығындар – 1 071 721 910,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 3 704 040 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 4 730 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 025 960 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 44 440 398 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 44 440 398 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-14 211 007,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 211 007,1 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 32 340 818 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-44 362 850) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26 233 039,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 06.05.2024 № 175/21-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға республикалық бюджетке бюджеттiк алу 74 680 101 мың теңге сомасында қарастырылсын.
3. "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 28 215 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 57 853 теңге;
4) айлық есептiк көрсеткiш – 3 692 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 43 407 теңге;
6) әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік органдар мен құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында болып белгіленгендігі мәліметке алынсын.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2024 год в сумме 10 738 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата города Астаны от 06.05.2024 № 175/21-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2024 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2024 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 6, 7, 8.
8. Утвердить перечень бюджетных программ района "Байқоңыр" города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 9, 10, 11.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есиль" города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 12, 13, 14.
10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Нұра" города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 15, 16, 17.
11. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарка" города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 18, 19, 20.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения
"Управление
экономики и
бюджетного планирования
города Астаны" (УЭиБП)
К.
Манкараев
Приложение 1 к решению
маслихата города Астаны
от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII
Бюджет города Астаны на 2024 год

4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 10 738 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 06.05.2024 № 175/21-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Астана қаласының 2024 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
6. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2024 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Алматы" ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 9, 10, 11-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Байқоңыр" ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 12, 13, 14-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Есіл" ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10. 15, 16, 17-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Нұра" ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
11. 18, 19, 20-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарыарқа" ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
12. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Е. Каналимов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Астана қаласының Экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
(ЭжБЖБ) мемлекеттік мекемесінің басшысы
Қ. Маңқараев
Астана қаласы мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 113/15-VIII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласының 2024 жылға арналған бюджеті

19 672 452,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 699,0
029
Методическая работа
857 204,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
45 424 909,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 000 000,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
83 974 394,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
3 383 267,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 291 548,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
128 166 526,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 275 207,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
2 645,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
1 000,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
125 887 674,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
14 054 234,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
14 054 234,0
05
Здравоохранение
20 153 269,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
18 067 810,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
486 165,0
006
Услуги по охране материнства и детства
763 688,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
154 743,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
167 419,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
2 000,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 075 392,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
132 409,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 600 053,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы

19 672 452,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
11 699,0
029
Әдістемелік жұмыс
857 204,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
45 424 909,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 000 000,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
83 974 394,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
3 383 267,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 291 548,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
128 166 526,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 275 207,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
2 645,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 000,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
125 887 674,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
14 054 234,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
14 054 234,0
05
Денсаулық сақтау
20 153 269,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
18 067 810,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
486 165,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
763 688,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
154 743,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
167 419,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
2 000,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 075 392,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
132 409,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 600 053,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары

237 022,0
030
Капитальные расходы государственного органа
1 670,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
10 624 337,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
639 948,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
1 182 964,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 085 459,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 085 459,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
44 078 367,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
42 692 376,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
591 355,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 041 444,0
003
Программа занятости
6 480 816,0
004
Государственная адресная социальная помощь
2 281 263,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
1 361 440,0
007
Оказание жилищной помощи
20 000,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
8 870 307,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
3 064 561,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
3 771 399,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
591 194,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 105 293,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 700 000,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

237 022,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 670,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
10 624 337,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
639 948,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 182 964,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 085 459,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 085 459,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
44 078 367,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
42 692 376,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
591 355,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 041 444,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
6 480 816,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 281 263,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 361 440,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 000,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
8 870 307,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
3 064 561,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
3 771 399,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
591 194,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 105 293,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 700 000,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

2 748 485,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 762 766,0
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 108,0
026
Капитальные расходы государственного органа
23 045,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
250 566,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
693 598,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
464 517,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 190 011,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
441 515,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 500,0
062
Развитие системы квалификаций
4 977,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
126 516,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
80 000,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
885 991,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
862 255,0
017
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
23 736,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
500 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
247 836 992,8
123
Аппарат акима района в городе
103 077 023,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
5 873 100,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
47 976 800,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
173 358,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
49 053 765,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
14 860 113,0
007
Благоустройство и озеленение города
40 000,0
017
Развитие благоустройства города
14 052 200,0
041
Проведение профилактической дезинсекции и дератизации

2 748 485,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 762 766,0
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 108,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
23 045,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
250 566,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
693 598,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
464 517,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 190 011,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
441 515,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1 500,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
4 977,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
126 516,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
80 000,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
885 991,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
862 255,0
017
Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қолдау
23 736,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
500 000,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
247 836 992,8
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
103 077 023,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
5 873 100,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
47 976 800,0
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
173 358,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
49 053 765,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
14 860 113,0
007
Қаланы абаттандыру және көгалдандыру
40 000,0
017
Қаланы абаттандыруды дамыту
14 052 200,0
041
Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу

45 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
643 926,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
10 738 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
10 738 000,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
630 892,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
630 892,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
8 620 758,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
8 620 758,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
304 761,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
304 761,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
325 143,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
325 143,0
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
285 428,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
285 428,0
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
194 454,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
194 454,0
14
Обслуживание долга
3 597 934,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
3 597 934,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
3 241 706,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
356 228,0
15
Трансферты
76 480 882,3
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
76 480 882,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
131 496,8
007
Бюджетные изъятия
74 680 101,0
016
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
3 029,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
32 381,0
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством

45 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
643 926,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
10 738 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
10 738 000,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
630 892,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
630 892,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
8 620 758,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
8 620 758,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
304 761,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
304 761,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
325 143,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
325 143,0
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
285 428,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
285 428,0
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
194 454,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
194 454,0
14
Борышқа қызмет көрсету
3 597 934,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
3 597 934,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
3 241 706,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
356 228,0
15
Трансферттер
76 480 882,3
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
76 480 882,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
131 496,8
007
Бюджеттік алып коюлар
74 680 101,0
016
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
3 029,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
32 381,0
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару

26 616 161,0
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
10 104 321,0
013
Развитие благоустройства города
225 000,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 106 840,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
12 180 000,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
11 025 828,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне
538 982,0
006
Организация сохранения государственного жилищного фонда
913 077,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 470,0
013
Техническое обследование общего имущества и изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
22 299,0
014
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
9 000 000,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
550 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
29 278 829,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
2 800 227,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области цифровизации и государственных услуг
624 327,0
004
Капитальные расходы государственного органа
900,0
007
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
2 175 000,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
969 638,0
021
Регулирование туристской деятельности
927 655,0
063
Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
41 983,0
346
Управление по развитию языков и архивного дела города республиканского значения, столицы
756 613,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и архивного дела
182 950,0
002
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
267 881,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 002,0
010
Обеспечение сохранности архивного фонда
304 780,0
361
Управление культуры города республиканского значения, столицы
14 408 986,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры
199 596,0
003
Капитальные расходы государственного органа

26 616 161,0
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
10 104 321,0
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
225 000,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 106 840,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
12 180 000,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
11 025 828,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
538 982,0
006
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
913 077,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 470,0
013
Ортақ мүлікті техникалық тексеру және кондоминиумдар объектілеріне техникалық паспорттарды әзірлеу
22 299,0
014
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
9 000 000,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
550 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
29 278 829,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
2 800 227,0
001
Жергiлiктi деңгейде цифрландыру және мемлекеттік қызметтер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
624 327,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900,0
007
Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
2 175 000,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
969 638,0
021
Туристік қызметті реттеу
927 655,0
063
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
41 983,0
346
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тілдерді дамыту және мұрағат ісі басқармасы
756 613,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту және мұрағат істері саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
182 950,0
002
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
267 881,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 002,0
010
Архив қорының сақталуын қамтамасыз ету
304 780,0
361
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет басқармасы
14 408 986,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
199 596,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

19 601 146,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
18 024 157,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
24 793,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Астане
52 196,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 500 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
300 000,0
004
Развитие объектов органов внутренних дел
300 000,0
04
Образование
256 484 067,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
3 298,0
019
Обучение участников избирательного процесса
3 298,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
839 950,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
200 565,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
528 865,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
110 520,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
237 771 918,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
547 911,0
003
Общеобразовательное обучение
45 907 729,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
3 693 029,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
3 960 851,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 000 000,0
008
Дополнительное образование для детей
6 431 176,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
226 887,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 123,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
603 050,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
1 497 779,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
233 511,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
23 563 096,0

19 601 146,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
18 024 157,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
24 793,0
004
Астана қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
52 196,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
300 000,0
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
300 000,0
04
Бiлiм беру
256 484 067,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
3 298,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
3 298,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
839 950,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
200 565,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
528 865,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
110 520,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
237 771 918,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
547 911,0
003
Жалпы білім беру
45 907 729,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
3 693 029,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
3 960 851,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 000 000,0
008
Балаларға қосымша білім беру
6 431 176,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
226 887,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 123,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
603 050,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
1 497 779,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
233 511,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
23 563 096,0

442 042,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
442 042,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
5 247 964,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-5 247 964,0
16
Погашение займов
-5 247 964,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
-5 247 964,0
009
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
-5 247 964,0
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов
Приложение 4 к решению
маслихата города Астаны
от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения маслихата города Астаны от 06.05.2024 № 175/21-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
Перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2024 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
061
Развитие объектов государственных органов
02
Оборона
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
004
Развитие объектов органов внутренних дел
099
Строительство крематориев с кладбищами
04
Образование
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
05
Здравоохранение
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
017
Развитие благоустройства города
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
013
Развитие благоустройства города
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

442 042,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
442 042,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
5 247 964,0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-5 247 964,0
16
Қарыздарды өтеу
-5 247 964,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
-5 247 964,0
009
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
-5 247 964,0
Астана қаласы мәслихаты төрағасы Е. Каналимов
Астана қаласы мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 113/15-VIII шешіміне
4-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен, Астана қаласының 2024 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 06.05.2024 № 175/21-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
02
Қорғаныс
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
099
Зираттар бар крематорийлер салу
04
Бiлiм беру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
05
Денсаулық сақтау
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
017
Қаланы абаттандыруды дамыту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
005
Развитие коммунального хозяйства
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
010
Развитие ливневой канализации
018
Развитие благоустройства города
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
015
Развитие объектов спорта
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
019
Строительство Национального пантеона
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
012
Развитие теплоэнергетической системы
029
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
025
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы

517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
005
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
010
Нөсер кәрізін дамыту
018
Қаланы абаттандыруды дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
015
Cпорт объектілерін дамыту
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
019
Ұлттық пантеон салу
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
025
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы

065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
Приложение 5
к решению маслихата
города Астаны
от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2024 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов
Приложение 6 к решению
маслихата города Астаны
от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII
Перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2024 год

065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
Астана қаласы мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 113/15-VIII шешіміне
5-қосымша
Астана қаласының 2024 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
__________________________
Астана қаласы мәслихаты төрағасы Е. Каналимов
Астана қаласы мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 113/15-VIII шешіміне
6-қосымша
2024 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі