О бюджете города Астаны на 2024-2026 годы
Решение маслихата города Астаны от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 237 841 009,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 926 540 892 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 68 484 730,4 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 14 994 913 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 227 820 474 тысяч тенге;
2) затраты – 1 236 803 488,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 575 564 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 4 730 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 154 436 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 47 700 034тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 47 700 034 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 49 238 077,1) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 49 238 077,1тысяч тенге;
7) поступление займов – 57 340 818 тысяч тенге;
8) погашение займов – (- 37 195 780) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 29 093 039,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Астаны от 29.11.2024 № 241/31-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть на 2024 год бюджетные изъятия в республиканский бюджет в сумме 74 680 101 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" с 1 января 2024 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 28 215 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 57 853 тенге;
4) месячный расчетный показатель – 3 692 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.

Астана қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 113/15-VIII шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 237 841 009,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 926 540 892 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 68 484 730,4 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 14 994 913 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 227 820 474 мың теңге;
2) шығындар – 1 236 803 488,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 2 575 564 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 4 730 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 154 436 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 47 700 034 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 47 700 034 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-49 238 077,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 49 238 077,1 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 57 340 818мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-37 195 780) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 093 039,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 29.11.2024 № 241/31-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға республикалық бюджетке бюджеттiк алу 74 680 101 мың теңге сомасында қарастырылсын.
3. "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 28 215 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 57 853 теңге;
4) айлық есептiк көрсеткiш – 3 692 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 43 407 теңге;
6) әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік органдар мен құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында болып белгіленгендігі мәліметке алынсын.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2024 год в сумме 6 853 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата города Астаны от 29.11.2024 № 241/31-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2024 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2024 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 6, 7, 8.
8. Утвердить перечень бюджетных программ района "Байқоңыр" города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 9, 10, 11.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есиль" города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 12, 13, 14.
10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Нұра" города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 15, 16, 17.
11. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарка" города Астаны на 2024-2026 годы согласно приложениям 18, 19, 20.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения
"Управление
экономики и
бюджетного планирования
города Астаны" (УЭиБП)
К.
Манкараев
Приложение 1 к решению
маслихата города Астаны
от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII
Бюджет города Астаны на 2024 год

4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 6 853 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 29.11.2024 № 241/31-VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Астана қаласының 2024 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
6. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2024 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Алматы" ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 9, 10, 11-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Байқоңыр" ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 12, 13, 14-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Есіл" ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10. 15, 16, 17-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Нұра" ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
11. 18, 19, 20-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарыарқа" ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
12. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Е. Каналимов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Астана қаласының Экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
(ЭжБЖБ) мемлекеттік мекемесінің басшысы
Қ. Маңқараев
Астана қаласы мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 113/15-VIII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласының 2024 жылға арналған бюджеті

27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
309 713,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
19 027 452,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 049,0
029
Методическая работа
932 825,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
49 340 909,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
685 000,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
86 810 742,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
3 662 221,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 491 548,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
123 898 086,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 741 062,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
2 882,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
4 000,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
121 150 142,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
13 625 252,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
13 625 252,0
05
Здравоохранение
20 187 488,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
18 217 054,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
495 903,0
006
Услуги по охране материнства и детства
773 715,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
135 243,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
186 167,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
402,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 235 809,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
132 409,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения

27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
309 713,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
19 027 452,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3 049,0
029
Әдістемелік жұмыс
932 825,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
49 340 909,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
685 000,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
86 810 742,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
3 662 221,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 491 548,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
123 898 086,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 741 062,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
2 882,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
4 000,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
121 150 142,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
13 625 252,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
13 625 252,0
05
Денсаулық сақтау
20 187 488,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
18 217 054,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
495 903,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
773 715,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
135 243,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
186 167,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
402,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 235 809,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
132 409,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау

2 637 402,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
258 288,0
030
Капитальные расходы государственного органа
377,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
10 599 853,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
549 104,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
1 212 382,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 970 434,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 970 434,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
48 023 640,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
46 799 420,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
861 355,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 098 648,0
003
Программа занятости
6 055 313,0
004
Государственная адресная социальная помощь
1 847 962,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
1 370 212,0
007
Оказание жилищной помощи
24 400,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10 917 059,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
4 057 398,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 800,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
4 926 510,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
597 038,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 083 465,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 422 471,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

2 637 402,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
258 288,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
377,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
10 599 853,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
549 104,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 212 382,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 970 434,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 970 434,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
48 023 640,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
46 799 420,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
861 355,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 098 648,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
6 055 313,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 847 962,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 370 212,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
24 400,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
10 917 059,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
4 057 398,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 800,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
4 926 510,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
597 038,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 083 465,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 422 471,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

2 331 286,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 861 364,0
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 108,0
026
Капитальные расходы государственного органа
23 045,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
251 461,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
775 290,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
516 293,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 176 265,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
412 750,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 500,0
062
Развитие системы квалификаций
362,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
126 516,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
49 549,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
939 220,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
925 802,0
017
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
13 418,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
285 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
285 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
308 396 226,8
123
Аппарат акима района в городе
123 907 187,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
6 778 860,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
58 848 161,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
163 078,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
58 117 088,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
19 543 166,0
007
Благоустройство и озеленение города
32 000,0
017
Развитие благоустройства города
18 714 415,0
041
Проведение профилактической дезинсекции и дератизации

2 331 286,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 861 364,0
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 108,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
23 045,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
251 461,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
775 290,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
516 293,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 176 265,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
412 750,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1 500,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
362,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
126 516,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
49 549,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
939 220,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
925 802,0
017
Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қолдау
13 418,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
285 000,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
285 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
308 396 226,8
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
123 907 187,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
6 778 860,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
58 848 161,0
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
163 078,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
58 117 088,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
19 543 166,0
007
Қаланы абаттандыру және көгалдандыру
32 000,0
017
Қаланы абаттандыруды дамыту
18 714 415,0
041
Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу

227 920,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
106 344 771,0
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
106 344 771,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики
432 293,0
012
Развитие теплоэнергетической системы
77 427 262,0
029
Развитие газотранспортной системы
11 393 935,0
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
17 091 281,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
5 888 320,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
1 735,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 735,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
5 872 320,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
465 449,0
004
Мероприятия по охране окружающей среды
2 460 862,0
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
759 699,0
012
Капитальные расходы государственного органа
13 591,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
229 943,0
016
Создание "зеленого пояса"
1 386 110,0
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 671,0
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
306 941,0
031
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
68 320,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
122 540,0
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
12 500,0
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
28 842,0
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
270,0
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
1 539,0
052
Закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
43,0
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
10 000,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
14 265,0
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов

227 920,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
106 344 771,0
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
106 344 771,0
001
Жергiлiктi деңгейде энергетика салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
432 293,0
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
77 427 262,0
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
11 393 935,0
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
17 091 281,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
5 888 320,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
1 735,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 735,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
5 872 320,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
465 449,0
004
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
2 460 862,0
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
759 699,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 591,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
229 943,0
016
"Жасыл белдеуді" салу
1 386 110,0
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 671,0
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
306 941,0
031
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
68 320,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
122 540,0
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
12 500,0
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
28 842,0
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
270,0
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
1 539,0
052
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды сатып алу
43,0
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
10 000,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
14 265,0
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу

9 039 021,0
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
1 558 000,0
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
45 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
643 926,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
6 853 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
6 853 000,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
756 838,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
756 838,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
8 620 758,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
8 620 758,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 392 980,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
392 980,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 000 000,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
287 087,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
287 087,0
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
149 703,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
149 703,0
14
Обслуживание долга
3 519 412,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
3 519 412,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
3 152 866,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
366 546,0
15
Трансферты
77 252 829,3
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
77 252 829,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
179 651,8
007
Бюджетные изъятия
74 680 101,0
016
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
10 394,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства

9 039 021,0
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
1 558 000,0
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
643 926,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
6 853 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
6 853 000,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
756 838,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
756 838,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
8 620 758,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
8 620 758,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 392 980,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
392 980,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 000 000,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
287 087,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
287 087,0
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
149 703,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
149 703,0
14
Борышқа қызмет көрсету
3 519 412,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
3 519 412,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
3 152 866,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
366 546,0
15
Трансферттер
77 252 829,3
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
77 252 829,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
179 651,8
007
Бюджеттік алып коюлар
74 680 101,0
016
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
10 394,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер

5 551 093,0
006
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2 000 000,0
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 178 373,0
008
Проектирование, развитие, и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
724 414,0
010
Развитие ливневой канализации
648 306,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
30 492 153,0
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
13 763 600,0
013
Развитие благоустройства города
379 756,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 168 797,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
12 180 000,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
11 025 828,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне
538 982,0
006
Организация сохранения государственного жилищного фонда
913 077,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 470,0
013
Техническое обследование общего имущества и изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
22 299,0
014
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
9 000 000,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
550 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
29 902 339,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
2 800 227,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области цифровизации и государственных услуг
624 327,0
004
Капитальные расходы государственного органа
900,0
007
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
2 175 000,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
969 638,0
021
Регулирование туристской деятельности
927 655,0
063
Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
41 983,0
346
Управление по развитию языков и архивного дела города республиканского значения, столицы
756 613,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и архивного дела
182 950,0
002
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана

5 551 093,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
2 000 000,0
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
2 178 373,0
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
724 414,0
010
Нөсер кәрізін дамыту
648 306,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
30 492 153,0
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
13 763 600,0
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
379 756,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 168 797,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
12 180 000,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
11 025 828,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
538 982,0
006
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
913 077,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 470,0
013
Ортақ мүлікті техникалық тексеру және кондоминиумдар объектілеріне техникалық паспорттарды әзірлеу
22 299,0
014
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
9 000 000,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
550 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
29 902 339,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
2 800 227,0
001
Жергiлiктi деңгейде цифрландыру және мемлекеттік қызметтер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
624 327,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900,0
007
Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
2 175 000,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
969 638,0
021
Туристік қызметті реттеу
927 655,0
063
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
41 983,0
346
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тілдерді дамыту және мұрағат ісі басқармасы
756 613,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту және мұрағат істері саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
182 950,0
002
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту

065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 5
к решению маслихата
города Астаны
от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2024 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов
Приложение 6 к решению
маслихата города Астаны
от 14 декабря 2023 года № 113/15-VIII
Перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2024 год

065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Астана қаласы мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 113/15-VIII шешіміне
5-қосымша
Астана қаласының 2024 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
__________________________
Астана қаласы мәслихаты төрағасы Е. Каналимов
Астана қаласы мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 113/15-VIII шешіміне
6-қосымша
2024 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі