О внесении изменений в решение маслихата города Косшы от 23 декабря 2022 года № 123/25-7 "О городском бюджете на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Косшы Акмолинской области от 23 октября 2023 года № 56/12-8
Маслихат города Косшы РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата "О городском бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 123/25-7 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 176784) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 856 236,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 1 814 128,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 387,4 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала –38 324,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 979 395,4 тысячи тенге;
2) затраты – 13 176 881,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -320 645,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 320 645,0 тысяч тенге.".

Қосшы қаласы мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 123/25-7 "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қосшы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 23 қазандағы № 56/12-8 шешімі
Қосшы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қалалық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 123/25-7 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176784 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023–2025 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 856 236,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 814 128,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 387,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 38 324,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 979 395,4 мың теңге;
2) шығындар – 13 176 881,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 320 645,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 320 645,0 мың теңге.".

2. Учесть, что в затратах бюджета города Косшы предусмотрены целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам в сумме 1 239,3 тысячи тенге, в том числе:
- селу Тайтобе в сумме 1 239,3 тысячи тенге.
Приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Куатбеков А.
Приложение 1 к решению
маслихата города Косшы

2. Қосшы қаласы бюджетінің шығындарында төмен тұрған бюджеттерге 1 239,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
- Тайтөбе ауылына 1 239,3 мың теңге сомасында.
Көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға Ә.Қуатбеков
Қосшы қаласы мәслихатының

22 722,0
на единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
259,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
64 737,7
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
345,0
на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
220,8
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
276,0
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам Великой Отечественной войны ко Дню Победы
1 000,0
субсидии на переезд для кандасов
2 415,5
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта города Косшы
4 994,2
на материально-техническое оснащение организациям культуры
4 994,2
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции города Косшы
1 457 213,8
На завершение отопительного сезона 2022-2023 годов теплоснабжающим предприятиям (приобретение угля)
134 958,7
Устройство контейнерных площадок с установкой контейнеров в городе Косшы
81 000,0
Устройство детских игровых площадок в городе Косшы
200 000,0
Регистрация объектов кондоминиума в городе Косшы
23 000,0
Текущий ремонт канализационной насосной станции в городе Косшы Акмолинской области
87 087,0
Текущий ремонт сетей водоотведения города Косшы Акмолинской области
21 097,0
Текущий ремонт центральной котельной города Косшы
264 320,0
Текущий ремонт тепловых сетей центральной котельной города Косшы
80 000,0
Техническое обследование тепловых сетей города Косшы
3 505,6
Функционирование объектов водоснабжения и водоотведения в городе Косшы
151 099,8
На укрепление материально-технической базы ГКП на ПХВ "Косшы Су"
201 068,0
На подготовку к отопительному сезону на 2023-2024 годы теплоснабжающим предприятиям (приобретение угля)
168 548,2
Ликвидация стихийных свалок в г.Косшы
11 529,5
Оформление правоустанавливающих документов объектов сетей электроснабжения города Косшы
30 000,0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Косшы
678 815,0
Установка, монтаж ремонт и эксплуатация технических средств регулирования дорожным движением, дорожных знаков, в городе Косшы
303 815,0
Содержание улиц города Косшы
200 000,0
Отсыпка и грейдирование дорог улиц города Косшы
125 000,0
Текущий ремонт улично-дорожной сети с.Тайтобе (отсыпка, грейдирование)
50 000,0
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительсва
56 615,0
Разработка генерального плана города Косшы
56 615,0
Трансферты на развитие
1 716 183,4
в том числе:
Отдел строительства города Косшы
1 716 183,4
Строительство физкультурно- оздоровительного комплекса в городе Косшы

22 722,0
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
259,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
64 737,7
Басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
345,0
Чернобыль атом электр станцияндағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
220,8
Басқа мемлекеттердің аумағында соғыс ардагерлеріне санаториялық-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеу үшін
276,0
Ұлы Отан соғысындағы ардагерлеріне Жеңіс Күніне орай біржолғы материалдық көмек төлеуге
1 000,0
Қандастар үшін көшуге арналған субсидиялар
2 415,5
Қосшы қаласының ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
4 994,2
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
4 994,2
Қосшы қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 457 213,8
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың 2022-2023 жылдарға жылу беру мезгілін аяқтауға (көмір сатып алу)
134 958,7
Қосшы қаласында контейнерлер орнатумен контейнерлік алаңдарды орнату
81 000,0
Қосшы қаласындағы балалар ойын алаңдарының құрылысы
200 000,0
Қосшы қаласында кондоминиум объектілерін тіркеу
23 000,0
Қосшы қаласының кәріздік сорғыш станциясын ағымдағы жөндеу
87 087,0
Ақмола облысы Қосшы қаласының су бұру желілерін ағымдағы жөндеу
21 097,0
Қосшы қаласының орталық қазандығын ағымдағы жөндеу
264 320,0
Қосшы қаласының орталық қазандығының жылу желілерін ағымдағы жөндеу
80 000,0
Қосшы қаласының жылу желілерін техникалық тексеру
3 505,6
Қосшы қаласында сумен жабдықтау және су бұру объектілерінің жұмыс істеуі
151 099,8
"Қосшы Су" ШЖҚ МКК-ның материалдық-техникалық базасын нығайтуға
201 068,0
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың 2023-2024 жылдарға жылу беру мезгілін аяқтауға (көмір сатып алу)
168 548,2
Қосшы қаласындағы стихиялық үйнділерді жою
11 529,5
Қосшы қаласының электрмен жабдықтау желілері объектілеріне құқық белгілейтін құжаттарды ресімдеу
30 000,0
Қосшы қаласының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
678 815,0
Қосшы қаласында жол қозғалысын реттеудің техникалық құралдарын, жол белгілерін орнату, монтаждау, жөндеу және пайдалану
303 815,0
Қосшы қаласының көшелерін күтіп ұстау
200 000,0
Қосшы қаласы көшелерінің жолдарына себу мен тегістеу
125 000,0
Тайтөбе а. көше-жолдарын ағымдағы жөндеу (себу, сұрыптау)
50 000,0
Қосшы қаласының жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
56 615,0
Қосшы қаласының бас жоспарын әзірлеу
56 615,0
Дамытуға трансферттер
1 716 183,4
оның iшiнде:
Қосшы қаласының құрылыс бөлімі
1 716 183,4
Қосшы каласында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу

750 000,0
Строительство 45 квартирного жилого дома в селе Косшы (позиция 5) Целиноградского района Акмолинской области
155 517,2
Благоустройство и строительство наружных инженерных сетей к 45-квартирным жилым домам в селе Косшы Целиноградского района Акмолинской области (электроснабжение)
6 365,0
Благоустройство и строительство наружных инженерных сетей к 45-квартирным жилым домам в селе Косшы Целиноградского района (благоустройство территорий)
70 823,0
Сметная документация к разделу генеральный план рабочего проекта Многоквартирный жилой комплекс расположенный: Акмолинская область, Целиноградский район, Косшынский сельский округ, село Косшы, учетный квартал 018, земельный участок 1160. Очереди строительства 1, 2, 3, 4 (благоустройство)
77 794,8
Электроснабжение в селе Тайтобе Целиноградского района (2 очередь)
351 492,0
Строительство наружных инженерных сетей к общеобразовательной школе, расположенной по адресу: Акмолинская область, г.Косшы, 018 учетный квартал, участок №408/61
129 100,3
Разработка проектно-сметной документации, строительство административного здания в г.Косшы (поз.1)
10 164,3
Разработка проектно-сметной документации, строительство административного здания в г.Косшы (поз.2)
10 164,3
Благоустройство и строительство инженерных сетей к 45ти квартирным жилым домам в с. Косшы Целиноградского района Акмолинской области (сети водопровода, канализации и связи)
25 141,7
Многоквартирный жилой комплекс, расположенный: Акмолинская область, Целиноградский район, Косшынский сельский округ село Косшы, учетный квартал 018, земельный участок 1160 (наружные сети водопровода и канализации)
5 075,4
Разработка проектно-сметной документации, строительство газопровода и ответвлений от него, переходом трубопроводом через водные преграды в городе Косшы
24 545,4
Строительство наружней сетей электроснабжения к Общественному культурно-досуговому центру г. Косшы
100 000,0
Бюджетные кредиты
276 272,0
в том числе:
Отдел строительства города Косшы
276 272,0
от выпуска государственных ценных бумаг, выпускаемых местными исполнительными органами области, для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства жилья в рамках реализации государственных и правительственных программ
276 272,0

750 000,0
Ақмола облысы, Целиноград ауданы, Қосшы ауылында 45 пәтерлі тұрғын үй құрылысы (5 позиция)
155 517,2
Ақмола облысы Целиноград ауданы Қосшы ауылындағы 45 пәтерлі тұрғын үйге сыртқы инженерлік желілерді абаттандыру және салу (электрмен жабдықтау)
6 365,0
Целиноград ауданы Қосшы ауылындағы 45 пәтерлі тұрғын үйге сыртқы инженерлік желілерді абаттандыру және салу (аумақтарды абаттандыру)
70 823,0
Ақмола облысы, Целиноград ауданы, Қосшы ауылдық округі, Қосшы ауылы, 018 есептік квартал, 1160 жер учаскесі орналасқан көппәтерлі тұрғын үй кешені жұмыс жобасының бас жоспары бөліміне сметалық құжаттама. Құрылыс кезектері 1, 2, 3, 4 (абаттандыру)
77 794,8
Целиноград ауданы Тайтөбе ауылын электрмен жабдықтау (2 кезек)
351 492,0
Ақмола облысы, Қосшы қаласы, 018 есептік квартал, №408/61 участок мекенжайы бойынша орналасқан жалпы білім беретін мектепке сыртқы инженерлік желілер салу
129 100,3
Қосшы қаласында әкімшілік ғимарат салу, жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу (1-поз.)
10 164,3
Қосшы қаласында әкімшілік ғимарат салу, жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу (2-поз.)
10 164,3
Ақмола облысы Целиноград ауданы Қосшы ауылындағы 45 пәтерлі тұрғын үйге инженерлік желілерді абаттандыру және салу (су құбыры, кәріз және байланыс желілері)
25 141,7
Ақмола облысы Целиноград ауданы Қосшы ауылдық округі Қосшы ауылы, 018 есептік квартал, 1160 жер учаскесі орналасқан көп пәтерлі тұрғын үй кешені (су құбыры мен канализацияның сыртқы желілері)
5 075,4
Қосшы қ. газ құбырын және одан тармақтарды, су бөгеттерін кесіп өтетін құбырды салу, жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу
24 545,4
Қоғамдық мәдени-демалыс орталығына электрмен жабдықтаудың сыртқы желілерін салу
100 000,0
Бюджеттік кредиттер
276 272,0
оның iшiнде:
Қосшы қаласының құрылыс бөлімі
276 272,0
Облыстың жергiлiктi атқарушы органдарының мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыру үшін iшкi нарықта айналысқа енгізу үшiн шығарылатын мемлекеттiк құнды қағаздары шығарылымынан түсетін түсімдер
276 272,0