О внесении изменений в решение Аршалынского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 35/2 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 24 апреля 2023 года № 2/2
Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аршалынского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 35/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 13 436 892,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 697 799,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 516,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 701 577,5 тысяч тенге;
2) затраты – 13 532 171,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 69 230,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 155 250,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 86 020,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 164 509,4 тысяч тенге;

Аршалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 35/2 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 24 сәуірдегі № 2/2 шешімі
Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аршалы аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 35/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 436 892,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 697 799,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 516,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 701 577,5 мың теңге;
2) шығындар – 13 532 171,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 69 230,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 155 250,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 86 020,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 164 509,4 мың теңге;

005
Государственная адресная социальная помощь
35 860,0
2
Социальная помощь
311 377,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
311 377,0
002
Программа занятости
138 311,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39 278,0
006
Оказание жилищной помощи
600,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46 072,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 397,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 622,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
29 015,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54 082,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
57 058,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
57 058,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 511,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
305,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 827,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 415,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 040 420,7
1
Жилищное хозяйство
4 919 150,8
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
4 919 150,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
47 745,5
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 871 405,3
2
Коммунальное хозяйство
1 088 251,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
476 227,7
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
190 868,4
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
35 860,0
2
Әлеуметтiк көмек
311 377,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
311 377,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
138 311,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39 278,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46 072,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 397,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
2 622,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен
29 015,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
54 082,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
57 058,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
57 058,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 511,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
305,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 827,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 415,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 040 420,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4 919 150,8
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4 919 150,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
47 745,5
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 871 405,3
2
Коммуналдық шаруашылық
1 088 251,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
476 227,7
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
190 868,4
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

86 356,0
Устройство детской игровой площадки в поселке Аршалы Аршалынского района
25 918,0
Устройство контейнерных площадок с установкой контейнеров в поселке Аршалы Аршалынского района
10 438,0
Текущий ремонт уличного освещения в селе Ижевское Аршалынского района
50 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (города областного значения) бюджетам на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог в том числе:
710 000,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог улиц села Арнасай Аршалынского района
150 000,0
Капитальный ремонт автомобильной дороги в селе Сары-Оба Аршалынского района
144 183,0
Средний ремонт внутрипоселковых дорог сельского округа Анар улица Казахстан
63 763,0
Средний ремонт с асфальтобетонным покрытием внутрипоселковых дорог в поселке Аршалы Аршалынского района
252 054,0
Средний ремонт внутрипоселковых дорог села Берсуат Аршалынского района
100 000,0
На укрепление материально-технической базы государственных органов
100 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов за счет средств районного бюджета в том числе:
232 978,5
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 415,0
На фонд оплаты труда социальных работников Волгодоновского сельского округа
1 800,0
На фонд оплаты труда социальных работников Михайловского сельского округа
2 615,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
208 802,7
Изготовление и монтаж металических букв с фронтальной подвеской прожекторами
5 250,0
Текущий ремонт с асфальтобетонным покрытием внутрипоселковых дорог по улице Митченко в поселкеАршалы
140 573,1
Текущий ремонт дороги с асфальтобетонным покрытием по улице Заводская поселка Аршалы
15 440,0
Текущий (ямочный) ремонт дорог в поселке Аршалы
5 580,2
На аренду электроопор и работы по установке светильников уличного освещения в селе Волгодоновка
8 436,0
Текущий ремонт водопроводных колодцев в поселке Аршалы
4 419,8
Приобретение и установка детской игровой площадки с ограждением в селе Акбулак Аршалынского района
7 000,0
Текущий ремонт водонапорной башни в селе Донецкое
7 000,0
Приобретение глубинных насосов для сельского округа Турген
2 103,6
На обеспечение санитарии сельского округа Жибек жолы
10 000,0
Текущий ремонт стадиона села Волгодоновка
3 000,0
Аппарат акима района (города областного значения)
19 760,8
Приобретение служебного автотранспорта для аппарата акима Волгодоновского сельского округа
7 800,0
На выплату бонусов для аппарата акима Волгодоновского сельского округа

86 356,0
Аршалы ауданы Аршалы кентінде балалар ойын алаңын орнату
25 918,0
Аршалы ауданы Аршалы кентінде контейнерлер орната отырып контейнерлік алаңдарды орнату
10 438,0
Аршалы ауданы Ижев ауылындағы көше жарығын ағымдағы жөндеу
50 000,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерге жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
710 000,0
Аршалы ауданы Арнасай ауылының кентішілік жолдарын көшелерін күрделі жөндеу
150 000,0
Аршалы ауданы Сары-Оба ауылындағы автомобиль жолын күрделі жөндеу
144 183,0
Анар ауылдық округінің кентішілік жолдарын орташа жөндеу Қазақстан көшесі
63 763,0
Аршалы ауданы Аршалы кентіндегі кентішілік жолдарды асфальтбетонмен орташа жөндеу
252 054,0
Аршалы ауданы Берсуат ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеу
100 000,0
Мемлекеттік органдардың материалдық-техникалық базасын нығайтуға
100 000,0
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын аудандық бюджет қаражаты есебінен бөлу оның ішінде:
232 978,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 415,0
Волгодонов ауылдық округінің әлеуметтік қызметкерлеріне еңбекақы төлеу қорына
1 800,0
Михайлов ауылдық округінің әлеуметтік қызметкерлеріне еңбекақы төлеу қорына
2 615,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
208 802,7
Алдыңғы аспалы прожекторлары бар металл әріптерді дайындау және монтаждау
5 250,0
Аршалы кентіндегі Митченко көшесіндегі кентішілік жолдарды асфальтбетонмен ағымдағы жөндеу
140 573,1
Аршалы кентіндегі Заводская көшесіндегі асфальтбетон жабыны бар жолды ағымдағы жөндеу
15 440,0
Аршалы кентіндегі жолдарды ағымдағы (шұңқырды) жөндеу
5 580,2
Волгодонов ауылында электр тіректерін жалға алу және көше жарықтандыру шамдарын орнату бойынша жұмыстар
8 436,0
Аршалы кентіндегі су құбыры құдықтарын ағымдағы жөндеу
4 419,8
Аршалы ауданы Ақбұлақ ауылында қоршауы бар балалар ойын алаңын сатып алу және орнату
7 000,0
Донецк ауылындағы су мұнарасын ағымдағы жөндеу
7 000,0
Түрген ауылдық округі үшін тереңдік сорғыларын сатып алу
2 103,6
Жібек жолы ауылдық округінің санитариясын қамтамасыз етуге
10 000,0
Волгодонов ауылының стадионын ағымдағы жөндеу
3 000,0
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 760,8
Волгодонов ауылдық округі әкімінің аппараты үшін қызметтік автокөлік сатып алу
7 800,0
Волгодонов ауылдық округі әкімінің аппараты үшін бонустар төлеуге

722,2
На выплату бонусов для аппрата акима Михайловского сельского округа
1 219,0
На оплату аренды помещения здания акимата сельского округа Жибек жолы
8 544,6
На оплату курсов повышения квалификации для аппарата акима сельского округа Арнасай
412,4
На оплату командировочных расходов для аппарата акима сельского округа Арнасай
1 062,6

722,2
Михайлов ауылдық округі әкімінің аппараты үшін бонустар төлеуге
1 219,0
Жібек жолы ауылдық округі әкімдігі ғимаратының үй жайын жалдау ақысын төлеуге
8 544,6
Арнасай ауылдық округі әкімі аппараты үшін біліктілікті арттыру курстарына ақы төлеуге
412,4
Арнасай ауылдық округі әкімі аппараты үшін іссапар шығыстарын төлеуге
1 062,6