О внесении изменений в решение маслихата района Биржан сал от 26 декабря 2022 года № С-24/2 "О районном бюджете на 2023 – 2025 годы"
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 24 октября 2023 года № С-6/3
Маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Биржан сал "О районном бюджете на 2023 – 2025 годы" от 26 декабря 2022 года № С-24/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023 – 2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 887 289,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 432 997 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 67 460 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 377 732,6 тысяч тенге;
2) затраты – 5 230 442,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -3986 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 175 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 161 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;

Біржан сал ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № С-24/2 "2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2023 жылғы 24 қазандағы № С-6/3 шешімі
Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Біржан сал ауданы мәслихатының "2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № С-24/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 887 289,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 432 997 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 67 460 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 377 732,6 мың теңге;
2) шығындар – 5 230 442,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -3986 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 175 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 161 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 339 166,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 339 166,4 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата района Биржан сал Н.Куатова
Приложение 1 к решению
маслихата района Биржан сал
от 24 октября 2023 года

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 339 166,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 339 166,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Біржан сал ауданы мәслихатының төрағасы Н.Қуатова
Біржан сал ауданы
мәслихатының
2023 жылғы 24 қазандағы

142550,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
126820,0
003
Капитальные расходы государственного органа
15730,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
68122,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
56134,1
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
652,5
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
274,0
015
Капитальные расходы государственного органа
886,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10176,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1262735,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
37056,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
86700,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1138979,6
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
17877,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
17877,0
02
Оборона
46584,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
46584,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4311,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6991,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
35282,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6931,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6931,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6931,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
268698,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
268698,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

142550,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
126820,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15730,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
68122,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56134,1
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
652,5
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
274,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
886,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10176,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1262735,6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37056,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
86700,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1138979,6
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
17877,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17877,0
02
Қорғаныс
46584,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
46584,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4311,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6991,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
35282,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6931,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6931,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6931,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
268698,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
268698,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

32635,0
002
Программа занятости
28373,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
27945,0
005
Государственная адресная социальная помощь
12763,0
006
Оказание жилищной помощи
522,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43093,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
331,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
410,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
58917,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
22492,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
26184,9
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15031,8
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1304184,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1179536,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
30000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1,0
005
Развитие коммунального хозяйства
273586,8
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
789548,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
86401,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
124647,4
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
24100,6
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10289,9
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
3981,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
86275,9
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
557971,4
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)

32635,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
28373,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
27945,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12763,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
522,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43093,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
331,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
410,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
58917,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
22492,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
26184,9
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15031,8
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1304184,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1179536,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
30000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
273586,8
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
789548,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
86401,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
124647,4
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
24100,6
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
10289,9
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
3981,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
86275,9
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
557971,4
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

116934,0
На освещение улиц в населенных пунктах
29000,0
На обеспечение санитарии населенных пунктов
4000,0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
69850,0
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
14082,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2,0
Аппарат акима Ангалбатырского сельского округа
19785,0
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
700,0
На обеспечение санитарии населенных пунктов
2000,0
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2000,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
3500,0
На проведение физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне
11584,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1,0
Аппарат акима Баймырзинского сельского округа
7081,0
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
705,0
На обеспечение санитарии населенных пунктов
2000,0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
2776,0
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1600,0
Аппарат акима Бирсуатского сельского округа
14498,6
На освещение улиц населенных пунктов
3057,6
На обеспечение санитарии населенных пунктов
2000,0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
6000,0
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2000,0
На проведение физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне
1,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1440,0
Аппарат акима Валихановского сельского округа
12644,0
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
643,0
На освещение улиц в населенных пунктах
4000,0
На обеспечение санитарии населенных пунктов
2000,0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
2000,0
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
4000,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
1,0
Аппарат акима Донского сельского округа
17755,0
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа

116934,0
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
29000,0
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
4000,0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
69850,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
14082,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге
2,0
Аңғалбатыр ауылдық округі әкімінің аппараты
19785,0
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
700,0
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
2000,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
3500,0
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шараларды өткізуге
11584,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге
1,0
Баймырза ауылдық округі әкімінің аппараты
7081,0
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
705,0
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
2000,0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
2776,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1600,0
Бірсуат ауылдық округі әкімінің аппараты
14498,6
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
3057,6
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
2000,0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
6000,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000,0
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шараларды өткізуге
1,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге
1440,0
Уәлихан ауылдық округі әкімінің аппараты
12644,0
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
643,0
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
4000,0
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
2000,0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
2000,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
4000,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
1,0
Донской ауылдық округі әкімінің аппараты
17755,0
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер