О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 35/2 "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2023-2025 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 7 августа 2023 года № 8С-7/4
Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 35/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Есиль на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 359484,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 94107 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 48 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8240 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 257089,7 тысяч тенге;
2) затраты – 361612,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 2127,4) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2127,4 тысячи тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет села Аксай на 2023-2025 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 26630 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7462 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19168 тысяч тенге;
2) затраты – 27022 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 392) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 392 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Бузулукского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 170005,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5750 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 244 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 164011,7 тысяч тенге;
2) затраты – 170717,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 711,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 711,6 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:

Есіл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/2 "2023-2025 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 7 тамыздағы № 8С-7/4 шешімі
Есіл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Есіл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 359484,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 94107 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 48 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8240 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 257089,7 мың теңге;
2) шығындар – 361612,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 2127,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2127,4 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023-2025 жылдарға арналған Ақсай ауылының бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26630 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7462 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 19168 мың теңге;
2) шығындар – 27022 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 392) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 392 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2023-2025 жылдарға арналған Бұзылық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 170005,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5750 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 244 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 164011,7 мың теңге;
2) шығындар – 170717,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 711,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 711,6 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"4. Утвердить бюджет Двуреченского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 80477 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12265 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 68212 тысяч тенге;
2) затраты – 80958,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 481,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 481,8 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Жаныспайского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 55793,1 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7912 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47881,1 тысяча тенге;
2) затраты – 55824,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 31,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджет – 31,8 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Зареченского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 113876,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11201 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 102675,9 тысяч тенге;
2) затраты – 115429,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 1553) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1553 тысячи тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет села Знаменка на 2023-2025 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 33924,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6886 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 107 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26931,5 тысяч тенге;
2) затраты – 34285,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 360,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 360,9 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Интернационального сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

"4. 2023-2025 жылдарға арналған Двуречный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 80477 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12265 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 68212 мың теңге;
2) шығындар – 80958,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 481,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 481,8 мың теңге.";
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023-2025 жылдарға арналған Жаныспай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 55793,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7912 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 47881,1 мың теңге;
2) шығындар – 55824,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 31,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 31,8 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023-2025 жылдарға арналған Заречный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 113876,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11201 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 102675,9 мың теңге;
2) шығындар – 115429,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 1553) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1553 мың теңге.";
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2023-2025 жылдарға арналған Знаменка ауылының бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33924,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6886 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 107 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 26931,5 мың теңге;
2) шығындар – 34285,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 360,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 360,9 мың теңге.";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023-2025 жылдарға арналған Интернациональный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 73690 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63540 тысяч тенге;
2) затраты – 74184 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 494) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 494 тысячи тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Красивинского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 151161,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11017 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 546 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 139598,2 тысячи тенге;
2) затраты – 151267,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 106) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 106 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 28 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Есильского районного маслихата А.Адильбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского района
Е.Баяхметов
7 августа 2023 года
Приложение 1
к решению Есильского
районного маслихата
от 7 августа 2023 года

1) кірістер – 73690 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10150 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 63540 мың теңге;
2) шығындар – 74184 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 494) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 494 мың теңге.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2023-2025 жылдарға арналған Красивинский ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 151161,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11017 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 546 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 139598,2 мың теңге;
2) шығындар – 151267,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 106) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 106 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 28 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Есіл аудандық мәслихатының төрайымы А.Әділбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі
7 тамыз 2023 жыл
Е.Баяхметов
Есіл аудандық мәслихатының
2023 жылғы 7 тамыздағы