О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 35/2 "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2023-2025 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 29 ноября 2023 года № 8С-11/3
Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 35/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Есиль на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 330612,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 98396 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6003 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 226213,7 тысяч тенге;
2) затраты – 332740,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 2127,4) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2127,4 тысячи тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет села Аксай на 2023-2025 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 26751 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5710 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21041 тысяча тенге;
2) затраты – 27143 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 392) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 392 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Бузулукского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 136677,1 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5916,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 244 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 130516,3 тысячи тенге;
2) затраты – 137388,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 711,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 711,6 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:

Есіл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/2 "2023-2025 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 қарашадағы № 8С-11/3 шешімі
Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Есіл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 330612,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 98396 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6003 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 226213,7 мың теңге;
2) шығындар – 332740,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 2127,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2127,4 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023-2025 жылдарға арналған Ақсай ауылының бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26751 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5710 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 21041 мың теңге;
2) шығындар – 27143 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 392) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 392 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2023-2025 жылдарға арналған Бұзылық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 136677,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5916,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 244 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 130516,3 мың теңге;
2) шығындар – 137388,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 711,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 711,6 мың теңге.";
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"5. Утвердить бюджет Жаныспайского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 27734,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6509 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21225,8 тысяч тенге;
2) затраты – 27766,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 31,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджет – 31,8 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Зареченского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 92845,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11201 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 81644,6 тысяч тенге;
2) затраты – 94398,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 1553) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1553 тысячи тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет села Знаменка на 2023-2025 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 34290,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6993 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27297,5 тысяч тенге;
2) затраты – 34651,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 360,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 360,9 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Каракольского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 26714,1 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6904 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19810,1 тысяча тенге;
2) затраты – 26750,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 36,4) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 36,4 тысячи тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:

"5. 2023-2025 жылдарға арналған Жаныспай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27734,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6509 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 21225,8 мың теңге;
2) шығындар – 27766,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 31,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 31,8 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023-2025 жылдарға арналған Заречный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 92845,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11201 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 81644,6 мың теңге;
2) шығындар – 94398,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 1553) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1553 мың теңге.";
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2023-2025 жылдарға арналған Знаменка ауылының бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34290,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6993 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 27297,5 мың теңге;
2) шығындар – 34651,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 360,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 360,9 мың теңге.";
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2023-2025 жылдарға арналған Қаракөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26714,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6904 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 19810,1 мың теңге;
2) шығындар – 26750,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 36,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 36,4 мың теңге.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"10. Утвердить бюджет Красивинского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 153004 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11318 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 245 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 141441 тысяча тенге;
2) затраты – 153110 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 106) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 106 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет поселка Красногорск на 2023-2025 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 27455,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6187 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21268,5 тысяч тенге;
2) затраты – 28693,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 1238,2) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1238,2 тысячи тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет села Московское на 2023-2025 годы, согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 23146 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3471 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19675 тысяч тенге;
2) затраты – 23221,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 75,1) тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 75,1 тысяча тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет села Орловка на 2023-2025 годы, согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 22469,3 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3899,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18569,4 тысячи тенге;
2) затраты – 22685,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 216) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 216 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:

"10. 2023-2025 жылдарға арналған Красивинский ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 153004 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11318 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 245 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 141441 мың теңге;
2) шығындар – 153110 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 106) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 106 мың теңге.";
11 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2023-2025 жылдарға арналған Красногорск кентінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27455,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6187 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 21268,5 мың теңге;
2) шығындар – 28693,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 1238,2) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1238,2 мың теңге.";
12 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2023-2025 жылдарға арналған Московский ауылының бюджеті тиісінше 34, 35 және 36 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23146 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3471 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 19675 мың теңге;
2) шығындар – 23221,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 75,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 75,1 мың теңге.";
13 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2023-2025 жылдарға арналған Орловка ауылының бюджеті тиісінше 37, 38 және 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22469,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3899,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 18569,4 мың теңге;
2) шығындар – 22685,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 216) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 216 мың теңге.";
14 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"14. Утвердить бюджет Свободненского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 37432 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9790 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 49 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2351 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 25242 тысячи тенге;
2) затраты – 37698 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 266) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 266 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет Юбилейного сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 23604,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7774 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 303 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 15527,6 тысяч тенге;
2) затраты – 23974 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 369,4) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 369,4 тысячи тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Есильского районного маслихата А.Адильбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского района
С.Балжанов
29 ноября 2023 года
Приложение 1 к решению
Есильского районного маслихата
от 29 ноября 2023 года

"14. 2023-2025 жылдарға арналған Свободный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37432 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9790 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 49 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2351 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 25242 мың теңге;
2) шығындар – 37698 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 266) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 266 мың теңге.";
15 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2023-2025 жылдарға арналған Юбилейный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 43, 44 және 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23604,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7774 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 303 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 15527,6 мың теңге;
2) шығындар – 23974 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 369,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 369,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Есіл аудандық мәслихатының төрайымы А.Әділбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі С.Балжанов
29 қараша 2023 жылғы
Есіл аудандық мәслихатының
2023 жылғы 29 қарашадағы