Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Жаркаинскому району на 2023-2024 годы
Решение Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 21 апреля 2023 года № 8С-5/3.
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О пастбищах", Жаркаинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Жаркаинскому району на 2023-2024 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель районного маслихата А.Альжанов
Утвержден решением
Жаркаинского районного
маслихата
от 21 апреля 2023 года
№ 8С-5/3
План по управлению пастбищами и их использованию по Жаркаинскому районуна 2023-2024 годы
Сноска. План с изменением, внесенным решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 24.08.2023 № 8С-10/4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Жаркаинскому району на 2023-2024 годы (далее-План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О пастбищах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11064).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов, согласно приложениям 1-17 к настоящему Плану;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов, согласно приложениям 18-34;
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры, согласно приложениям 35-51;

Жарқайың ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 8С-5/3 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес Жарқайың аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Жарқайың ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы А.Әлжанов
Жарқайың аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 21 сәуірдегі
№ 8С-5/3 шешімімен
бекітілді
Жарқайың ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 24.08.2023 № 8С-10/4 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Осы Жарқайың ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі-Жоспар) Қазақстан Республикасының"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы","Жайылымдар туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары-Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) бұйрығына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11064 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болғызбау мақсатында қабылданады.
Жоспар:
1) осы Жоспардың 1-17 қосымшаларына сәйкес құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасын (картасын);
2) 18-34 қосымшаларына сәйкес жайылым айналымдарының қолайлы схемаларын;
3) 35-51 қосымшаларына сәйкес жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картаны;

4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаньям, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды, согласно приложениям 52-68;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища, согласно приложениям 69-85;
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, согласно приложениям 86-102;
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных, согласно приложению 103;
7-1) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей приложениям 104-120;
8) иные требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице приложению 121.
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев-пастбище пользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
Общая площадь территории Жаркаинского района 1205936 гектар, в том числе пашни - 730366 гектар, многолетние насаждения - 167 гектар, залежи - 12517 гектар, сенокосов - 14393 гектар, пастбищные земли - 403829 гектар, из них улучшенных - 62060 гектар.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения - 989800 гектар сельскохозяйственных угодий, в том числе пашни 728453 гектар, сенокосов - 7647 гектар, пастбищ - 253700 гектар, из них улучшенных - 47612 гектар;
крестьянских хозяйств по Жаркаинскому району числится 453, занимают общую площадь сельскохозяйственных угодий - 386069 гектар, в том числе пашни - 299546 гектар, сенокосы - 3440 гектар, пастбищ - 83083 гектар, из них улучшенных - 15801 гектар;

4) 52-68 қосымшаларына сәйкес жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасын;
5) 69-85 қосымшаларына сәйкес жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасын;
6) 86-102 қосымшаларына сәйкес жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасын;
7) 103 қосымшаға сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графикті қамтиды.
7-1) 104-120 қосымшаларына жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картаны.
8) 121 қосымшаға тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де талаптарды қамтуға тиіс.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтерді, иелерін–жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер және мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданады.
Жарқайың ауданы аумағының жалпы көлемі 1205936 гектар, оның ішінде егістік - 730366 гектар, көпжылдық екпелер-167 гектар, тыңайған жерлер - 12517 гектар, шабындықтар - 14393 гектар, жайылымдық жерлер - 403829 гектар, оның ішінде жақсартылған - 62060 гектар.
Санаттар бойынша жер мыналарға бөлінеді:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер - 989800 гектар ауыл шаруашылығы алқаптары, оның ішінде егістік жерлер - 728453 гектар, шабындықтар - 7647 гектар, жайылымдар - 253700 гектар, оның ішінде жақсартылған - 47612 гектар;
Жарқайың ауданы бойынша шаруа қожалықтарының саны 453, ауыл шаруашылығы алқаптарының жалпы ауданы - 386069 гектар, оның ішінде егістік жерлер - 299546 гектар, шабындықтар - 3440 гектар, жайылымдар - 83083 гектар, оның ішінде жақсартылған - 15801 гектар;

негосударственных юридических лиц по Жаркаинскому району числится 64, занимают общую площадь сельскохозяйственных угодий - 603732 гектар, в том числе пашни - 428908 гектар, сенокосы - 4207 гектар, пастбищ - 170617 гектар, из них улучшенных - 31811 гектар;
земли населенных пунктов - 54320 гектар (23 населенных пункта);
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения - 3621 гектар;
земли лесного фонда - 1166 гектар;
земли водного фонда - 1520 гектар;
земли запаса - 155509 гектар, в том числе многолетних насаждений - 167 гектар, залежи - 12516 гектар, сенокосов - 4677 гектар, пастбищ - 108713 гектар, из них улучшенных - 12720 гектар.
Рельеф территории Жаркаинского района разнообразен: большую часть занимают степи, мелкосопочники, равнинные и речные долины. Растительность представлена степными видами разнотравья и соответственно ландшафтом, березовыми лесами. Почвы в основном черноземные и растительные ассоциации пестры и разнообразны, засухоустойчивы. Климат резко континентальный и крайне засушливый.
На 1 января 2023 года в Жаркаинском районе насчитывается общее поголовье крупного рогатого скота 12789 голов, из них маточное поголовье 6441 голов, мелкого рогатого скота 26860 голов, лошадей 8864 голов.
"Потребность по Жаркаинскому району:
для КРС-8,5 гектар на 1 голову;
для МРС-1,7 гектар на 1 голову;
для лошадей–10,2 гектар на 1 голову".
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Жаркаинскому району
на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории города Державинск Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей города Державинск Жаркаинского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1
2442,0 га
0 га
КРС-2740 голов
МРС-4386 голов
лошади-382 голов
КРС-0 голов
МРС-0 голов
лошади-0 голов
Сведения о сервитутах для прогона скота города Державинск Жаркаинского района
Установление сервитутов для прогона скота не требуется, так как скотопрогоны проходят в границах населенного пункта и землях запаса района, не затрагивая территорию сельхозтоваропроизводителей района.
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории города Державинск Жаркаинского района
Таблица № 2
Наименование землепользователей земельных участков
1
Не имеется
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Жаркаинскому району

Жарқайың ауданы бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың саны 64, ауыл шаруашылығы алқаптарының жалпы ауданы - 603732 гектар, оның ішінде егістік - 428908 гектар, шабындықтар - 4207 гектар, жайылымдар - 170617 гектар, оның ішінде жақсартылған - 31811 гектар;
елді мекендердің жерлері - 54320 гектар (23 елді мекен);
өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер - 3621 гектар;
орман қорының жерлері - 1166 гектар;
су қорының жерлері - 1520 гектар;
қосалқы жерлер - 155509 гектар, оның ішінде көпжылдық екпелер - 167 гектар, тыңайған жерлер - 12516 гектар, шабындықтар - 4677 гектар, жайылымдар - 108713 гектар, оның ішінде жақсартылған жерлер - 12720 гектар.
Жарқайың ауданы аумағының жер бедері алуан түрлі: көп бөлігін далалар, ұсақ шоқылар, жазық сәл бөлінген және өзен аңғарлары алып жатыр. Өсімдіктер әртүрлі шөптердің дала түрлерімен және сәйкесінше ландшафтпен, қайың ормандарымен ұсынылған. Топырақ негізінен қара топырақты және өсімдік қауымдастықтары әртүрлі, құрғақшылыққа төзімді. Климаты күрт континенталды және өте құрғақ.
2023 жылғы 1 қантарға Жарқайың ауданында жалпы ірі қара мал басы саны 12789 бас, оның ішінде аналық мал басы 6441 бас, ұсақ мүйізді мал басы 26860 бас, 8864 бас жылқы бар.
Жарқайың ауданы бойынша қажеттілік:
ІҚМ үшін -8,5 гектар 1 басқа;
ҰММ үшін -1,7 гектар 1 басқа;
жылқыға–10,2 гектар 1 басқа
2023-2024 жылдарға арналған
Жарқайың ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
1 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізіндежер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданы Державин қаласының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жарқайың ауданы Державин қаласы бойынша мал басы иелері және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің мәліметі
№ 1 кесте
Елді мекеннің жайылымы
Жер пайдаланушыларының жайылымы
Елді мекендегі мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1
2442,0 га
0, га
ІҚМ-2740 бас
ҰҚМ-4386 бас
жылқы-382 бас
ІҚМ-0 бас
ҰҚМ-0 бас
жылқы-0 бас
Жарқайың ауданы Державин қаласы бойынша малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер
Мал айдап өтуге арналған сервитуттарды орналастыру талап етілмейді, өйткені мал айдау елді мекеннің шекараларында және ауданның ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің аумағына әсер етпей, ауданның босалқы жерлерінде өтеді.
Жарқайың ауданы Державин қаласы аумағында жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) беріліп отырған жер учаскілері мен меншік иелерінің тізімі
№ 2 кесте
Жер учаскесінің жер пайдаланушыларының атаулары
1
Жоқ

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Бирсуат Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей села Бирсуат Жаркаинского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

2023-2024 жылдарға арналған
Жарқайың ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
2 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданы Бірсуат ауылының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жарқайың ауданы Бірсуат ауылы бойынша мал басы иелері және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің мәліметі
№ 1 кесте
Елді мекеннің жайылымы
Жер пайдаланушыларының жайылымы
Елді мекендегі мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Гастелло Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей села Гастелло Жаркаинского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

2023-2024 жылдарға арналған
Жарқайың ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
3 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданы Гастелло ауылының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жарқайың ауданы Гастелло ауылы бойынша мал басы иелері және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің мәліметі
№ 1 кесте
Елді мекеннің жайылымы
Жер пайдаланушыларының жайылымы
Елді мекендегі мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Далабай Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей села Далабай Жаркаинского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

2023-2024 жылдарға арналған
Жарқайың ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
4 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданы Далабай ауылының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жарқайың ауданы Далабай ауылы бойынша мал басы иелері және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің мәліметі
№ 1 кесте
Елді мекеннің жайылымы
Жер пайдаланушыларының жайылымы
Елді мекендегі мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Кумсуат Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей села Кумсуат Жаркаинского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

2023-2024 жылдарға арналған
Жарқайың ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
5 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданы Құмсуат ауылының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жарқайың ауданы Құмсуат ауылы бойынша мал басы иелері және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің мәліметі
№ 1 кесте
Елді мекеннің жайылымы
Жер пайдаланушыларының жайылымы
Елді мекендегі мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1

2295,0 га
10288,7 га
КРС-638 голов
МРС-452 головы
лошади-384 головы
КРС-52 головы
МРС-120 голов
лошади-185 голов
Сведения о сервитутах для прогона скота села Кумсуат Жаркаинского района
Установление сервитутов для прогона скота не требуется, так как скотопрогоны проходят в границах населенного пункта и землях запаса района, не затрагивая территорию сельхозтоваропроизводителей района.
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории села Кумсуат Жаркаинского района
Таблица № 2
Наименование землепользователей земельных участков
1
ТОО "Барыс-Бек"
2
ТОО "Жаркаинская Нива"
3
ТОО "Осана-Агро"
4
ТОО "Ростовское-Агро"
5
ТОО "Тура Агро"
6
К/х "Аина"
7
К/х "Ахметов"
8
К/х "Ляззат"
9
К/х "Мария"
10
К/х "Никита"
11
К/х "Төлеш"
12
К/х "Шамаран"
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Жаркаинскому району
на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Львовское Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей села Львовское Жаркаинского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

2295,0 га
10288,7 га
ІҚМ-638 бас
ҰҚМ-452 бас
жылқы-384 бас
ІҚМ-52 бас
ҰҚМ-120 бас
жылқы-185 бас
Жарқайың ауданы Құмсуат ауылы бойынша малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер
Мал айдап өтуге арналған сервитуттарды орналастыру талап етілмейді, өйткені мал айдау елді мекеннің шекараларында және ауданның ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің аумағына әсер етпей, ауданның босалқы жерлерінде өтеді.
Жарқайың ауданы Құмсуат ауылының аумағында жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) беріліп отырған жер учаскілері мен меншік иелерінің тізімі
№ 2 кесте
Жер учаскесінің жер пайдаланушыларының атаулары
1
"Барыс-Бек" ЖШС
2
"Жаркаинская Нива" ЖШС
3
"Осана-Агро" ЖШС
4
"Ростовское-Агро" ЖШС
5
"Тура Агро" ЖШС
6
"Аина" ш/қ
7
"Ахметов" ш/қ
8
"Ляззат" ш/қ
9
"Мария" ш/қ
10
"Никита" ш/қ
11
"Төлеш" ш/қ
12
"Шамаран" ш/қ
2023-2024 жылдарға арналған
Жарқайың ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
6 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданы Львов ауылының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жарқайың ауданы Львов ауылы бойынша мал басы иелері және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің мәліметі
№ 1 кесте
Елді мекеннің жайылымы
Жер пайдаланушыларының жайылымы
Елді мекендегі мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Пригородное Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей села Пригородное Жаркаинского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

2023-2024 жылдарға арналған
Жарқайың ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
7 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданы Пригород ауылының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жарқайың ауданы Пригород ауылы бойынша мал басы иелері және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің мәліметі
№ 1 кесте
Елді мекеннің жайылымы
Жер пайдаланушыларының жайылымы
Елді мекендегі мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Пятигорское Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей села Пятигорское Жаркаинского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

2023-2024 жылдарға арналған
Жарқайың ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
8 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданы Пятигор ауылының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жарқайың ауданы Пятигор ауылы бойынша мал басы иелері және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің мәліметі
№ 1 кесте
Елді мекеннің жайылымы
Жер пайдаланушыларының жайылымы
Елді мекендегі мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Тасоткель Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей села Тасоткель Жаркаинского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

2023-2024 жылдарға арналған
Жарқайың ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
9 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданы Тасөткел ауылының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жарқайың ауданы Тасөткел ауылы бойынша мал басы иелері және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің мәліметі
№ 1 кесте
Елді мекеннің жайылымы
Жер пайдаланушыларының жайылымы
Елді мекендегі мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1

520,9 га
34152,2 га
КРС-323 головы
МРС-1400 голов
лошади-184 головы
КРС-692 головы
МРС-2169 голов
лошади-467 голов
Сведения о сервитутах для прогона скота села Тасоткель Жаркаинского района
Установление сервитутов для прогона скота не требуется, так как скотопрогоны проходят в границах населенного пункта и землях запаса района, не затрагивая территорию сельхозтоваропроизводителей района.
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории села Тасоткель Жаркаинского района
Таблица № 2
Наименование землепользователей земельных участков
1
ТОО "СХП Отрадный"
2
ТОО "Темирлан"
3
ТОО "Шолаксандыкский"
4
К/х "Азамат"
5
К/х "Анжелла"
6
К/х "АТА-1"
7
К/х "Жасулан - К"
8
К/х "Малика"
9
К/х "Саян"
10
СПК "АС Жалғас 1"
Приложение 10
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Жаркаинскому району
на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Тассуат Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей села Тассуат Жаркаинского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1
6349,0 га
17575,7 га
КРС-459 голов
МРС-603 головы
лошади-244 головы
КРС-0 голов
МРС-0 голов
лошади-11 голов
Сведения о сервитутах для прогона скота села Тассуат Жаркаинского района
Установление сервитутов для прогона скота не требуется, так как скотопрогоны проходят в границах населенного пункта и землях запаса района, не затрагивая территорию сельхозтоваропроизводителей района.
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории села Тассуат Жаркаинского района
Таблица № 2
Наименование землепользователей земельных участков
1
ТОО "Кен-М"
2
К/х "Адил"
3
К/х "Арман Жер"
4
К/х "Егинжай"
5
К/х "Нур-Ай"
6
К/х "Сугурчинова М.Б."
Приложение 11
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Жаркаинскому району
на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Шойындыколь Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей села Шойындыколь Жаркаинского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

520,9 га
34152,2 га
ІҚМ-323 бас
ҰҚМ-1400 бас
жылқы-184 бас
ІҚМ-692 бас
ҰҚМ-2169 бас
жылқы-467 бас
Жарқайың ауданы Тасөткел ауылы бойынша малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер
Мал айдап өтуге арналған сервитуттарды орналастыру талап етілмейді, өйткені мал айдау елді мекеннің шекараларында және ауданның ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің аумағына әсер етпей, ауданның босалқы жерлерінде өтеді.
Жарқайың ауданы Тасөткель ауылының аумағында жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) беріліп отырған жер учаскілері мен меншік иелерінің тізімі
№ 2 кесте
Жер учаскесінің жер пайдаланушыларының атаулары
1
"СХП Отрадный" ЖШС
2
"Темирлан" ЖШС
3
"Шолаксандыкский" ЖШС
4
"Азамат" ш/қ
5
"Анжелла" ш/қ
6
"АТА-1" ш/қ
7
"Жасулан - К" ш/қ
8
"Малика" ш/қ
9
"Саян" ш/қ
10
"АС Жалғас 1" АӨК
2023-2024 жылдарға арналған
Жарқайың ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
10 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданы Тассуат ауылының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жарқайың ауданы Тассуат ауылы бойынша мал басы иелері және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің мәліметі
№ 1 кесте
Елді мекеннің жайылымы
Жер пайдаланушыларының жайылымы
Елді мекендегі мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1
6349,0 га
17575,7 га
ІҚМ-459 бас
ҰҚМ-603 бас
жылқы-244 бас
ІҚМ-0 бас
ҰҚМ-0 бас
жылқы-11 бас
Жарқайың ауданы Тасөткел ауылы бойынша малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер
Мал айдап өтуге арналған сервитуттарды орналастыру талап етілмейді, өйткені мал айдау елді мекеннің шекараларында және ауданның ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің аумағына әсер етпей, ауданның босалқы жерлерінде өтеді.
Жарқайың ауданы Тассуат ауылының аумағында жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) беріліп отырған жер учаскілері мен меншік иелерінің тізімі
№ 2 кесте
Жер учаскесінің жер пайдаланушыларының атаулары
1
"Кен-М" ЖШС
2
"Адил" ш/қ
3
"Арман Жер" ш/қ
4
"Егинжай" ш/қ
5
"Нур-Ай" ш/қ
6
"Сугурчинова М.Б." ш/қ
2023-2024 жылдарға арналған
Жарқайың ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
11 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданы Шойындыкөл ауылының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жарқайың ауданы Шойындыкөл ауылы бойынша мал басы иелері және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің мәліметі
№ 1 кесте
Елді мекеннің жайылымы
Жер пайдаланушыларының жайылымы
Елді мекендегі мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Ушкарасу Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей села Ушкарасу Жаркаинского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

2023-2024 жылдарға арналған
Жарқайың ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
12 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданы Үшқарасу ауылының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жарқайың ауданы Үшқарасу ауылы бойынша мал басы иелері және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің мәліметі
№ 1 кесте
Елді мекеннің жайылымы
Жер пайдаланушыларының жайылымы
Елді мекендегі мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1

1602,6 га
25000,3 га
КРС-130 голов
МРС-497 голов
лошади-150 голов
КРС-860 голов
МРС-977 голов
лошади-112 голов
Сведения о сервитутах для прогона скота села Ушкарасу Жаркаинского района
Установление сервитутов для прогона скота не требуется, так как скотопрогоны проходят в границах населенного пункта и землях запаса района, не затрагивая территорию сельхозтоваропроизводителей района.
Список собственников и землепользователей земельных участков, прилагаемый к схеме (карте) расположения пастбищ на территории села Ушкарасу Жаркаинского района
Таблица № 2
Наименование землепользователей земельных участков
1
ТОО "Уш-Карасу"
2
ТОО "Ел-Агро"
3
К/х "Алтай-1"
4
К/х "Алтын"
5
К/х "Байлык"
6
К/х "Венера"
7
К/х "Диас-1"
8
К/х "Каскад"
9
К/х "Мукан -1"
Приложение 13
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Жаркаинскому району
на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Отрадного сельского округа Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей Отрадного сельского округа Жаркаинского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

1602,6 га
25000,3 га
ІҚМ-130 бас
ҰҚМ-497 бас
жылқы-150 бас
ІҚМ-860 бас
ҰҚМ-977 бас
жылқы-112 бас
Жарқайың ауданы Үшқарасу ауылы бойынша малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер
Мал айдап өтуге арналған сервитуттарды орналастыру талап етілмейді, өйткені мал айдау елді мекеннің шекараларында және ауданның ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің аумағына әсер етпей, ауданның босалқы жерлерінде өтеді.
Жарқайың ауданы Үшқарасу ауылының аумағында жайылымдардың орналасу схемасына (картасына) беріліп отырған жер учаскілері мен меншік иелерінің тізімі
№ 2 кесте
Жер учаскесінің жер пайдаланушыларының атаулары
1
"Үш-Қарасу" ЖШС
2
"Ел-Агро" ЖШС
3
"Алтай-1" ш/қ
4
"Алтын" ш/қ
5
"Байлық" ш/қ
6
"Венера" ш/қ
7
"Диас-1" ш/қ
8
"Каскад" ш/қ
9
"Мұқан -1" ш/қ
2023-2024 жылдарға арналған
Жарқайың ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
13 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданы Отрадный ауылдық округінің аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жарқайың ауданы Отрадный ауылдық округі бойынша мал басы иелері және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің мәліметі
№ 1 кесте
Елді мекеннің жайылымы
Жер пайдаланушыларының жайылымы
Елді мекендегі мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Валихановского сельского округа Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей Валихановского сельского округа Жаркаинского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

2023-2024 жылдарға арналған
Жарқайың ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
14 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданы Уәлихан ауылдық округінің аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жарқайың ауданы Уәлихан ауылдық округі бойынша мал басы иелері және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің мәліметі
№ 1 кесте
Елді мекеннің жайылымы
Жер пайдаланушыларының жайылымы
Елді мекендегі мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Нахимовского сельского округа Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей Нахимовского сельского округа Жаркаинского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

2023-2024 жылдарға арналған
Жарқайың ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
15 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданы Нахимов ауылдық округінің аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жарқайың ауданы Нахимова ауылдық округі бойынша мал басы иелері және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің мәліметі
№ 1 кесте
Елді мекеннің жайылымы
Жер пайдаланушыларының жайылымы
Елді мекендегі мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Жанадалинского сельского округа Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей Жанадалинского сельского округа Жаркаинского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

2023-2024 жылдарға арналған
Жарқайың ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
16 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданы Жаңадала ауылдық округінің аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жарқайың ауданы Жаңадала ауылдық округі бойынша мал басы иелері және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің мәліметі
№ 1 кесте
Елді мекеннің жайылымы
Жер пайдаланушыларының жайылымы
Елді мекендегі мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1

на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Костычевского сельского округа Жаркаинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Сведения земельных участков и поголовья животных собственников и землепользователей Костычевского сельского округа Жаркаинского района
Таблица № 1
Пастбища населенного пункта
Пастбища землепользователей
Поголовье населенного пункта
Поголовье землепользователей
1

2023-2024 жылдарға арналған
Жарқайың ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
17 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жарқайың ауданы Костычево ауылдық округінің аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жарқайың ауданы Костычево ауылдық округі бойынша мал басы иелері және жер пайдаланушылардың жер учаскелерінің мәліметі
№ 1 кесте
Елді мекеннің жайылымы
Жер пайдаланушыларының жайылымы
Елді мекендегі мал басы
Жер пайдаланушылардың мал басы
1

1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году

1, 2, 3, 4 - бір жылда қашаларды пайдалану кезегі