О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 31-192 "О бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка Зерендинского района на 2023–2025 годы"
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 24 ноября 2023 года № 12-83
Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зерендинского районного маслихата "О бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка Зерендинского района на 2023–2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 31-192 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккольского сельского округа Зерендинского района на 2023–2025 годы, согласно приложениям 1, 1-1, 1-2 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 164 577,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 995,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 155 582,1 тысяч тенге;
2) затраты – 166 340,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 762,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 762,5 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет поселка Алексеевка Зерендинского района на 2023–2025 годы, согласно приложениям 2, 2-1, 2-2 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 189 571,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 715,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 340,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 181 515,8 тысяч тенге;
2) затраты – 189 829,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -258,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 258,2 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Булакского сельского округа Зерендинского района на 2023–2025 годы, согласно приложениям 3, 3-1, 3-2 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 47 865,1 тысяч тенге, в том числе:

Зеренді аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 31-192 "2023–2025 жылдарға арналған Зеренді ауданы ауылдық округтерінің, ауылының бюджеттері және кентінің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2023 жылғы 24 қарашадағы № 12-83 шешімі
Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді аудандық мәслихатының "2023–2025 жылдарға арналған Зеренді ауданы ауылының, ауылдық округтерінің бюджеттері және кентінің бюджеті туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 31-192 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Зеренді ауданының Ақкөл ауылдық округінің 2023–2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 1-1, 1-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 164 577,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 995,5 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 155 582,1 мың теңге;
2) шығындар – 166 340,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 762,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 762,5 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Зеренді ауданының Алексеевка кентінің 2023–2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 2, 2-1, 2-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 189 571,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 715,9 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 340,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 181 515,8 мың теңге;
2) шығындар – 189 829,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -258,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 258,2 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Зеренді ауданының Бұлақ ауылдық округінің 2023–2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 3, 3-1, 3-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47 865,1 мың теңге, оның ішінде:

налоговые поступления – 8 911,5 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 380,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 785,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 788,6 тысяча тенге;
2) затраты – 53 850,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 985,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 985,0 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Зерендинского сельского округа Зерендинского района на 2023–2025 годы, согласно приложениям 4, 4-1, 4-2 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 325 902,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 69 697,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 263,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 429,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 236 511,3 тысячи тенге;
2) затраты – 333 893,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 991,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 991,6 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Конысбайского сельского округа Зерендинского района на 2023–2025 годы, согласно приложениям 5, 5-1, 5-2 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 026,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 18 479,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 803,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 893,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 46 850,3 тысячи тенге;
2) затраты – 89 808,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 782,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 782,5 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Кусепского сельского округа Зерендинского района на 2023–2025 годы, согласно приложениям 6, 6-1, 6-2 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

салықтық түсімдер – 8 911,5 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 380,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 785,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 788,6 мың теңге;
2) шығындар – 53 850,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 985,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 985,0 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Зеренді ауданының Зеренді ауылдық округінің 2023–2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 4-1, 4-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 325 902,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 69 697,3 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 263,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 429,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 236 511,3 мың теңге;
2) шығындар – 333 893,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 991,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 991,6 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Зеренді ауданының Қонысбай ауылдық округінің 2023–2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 5, 5-1, 5-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 87 026,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 18 479,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 803,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 893,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 46 850,3 мың теңге;
2) шығындар – 89 808,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 782,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 782,5 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Зеренді ауданының Күсеп ауылдық округінің 2023–2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 6, 6-1, 6-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

5) дефицит (профицит) бюджета – -1 158,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 158,6 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель районного маслихата Р.Габдуллина
Приложение 1 к решению
Зерендинского районного маслихата

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 158,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 158,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Р.Ғабдуллина
Зеренді аудандық мәслихатының