О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 7С-35/2 "О бюджетах поселков, сельских округов на 2023-2025 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 15 сентября 2023 года № 8С-8/2
Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О бюджетах поселков, сельских округов на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 7С-35/2 следующие изменения:
подпункты 1), 2) пункта 1 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 607 967,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 862 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 690 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 560 415,3 тысяч тенге;
2) затраты – 608 201,3 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2), 5), 6) пункта 2 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 194 946,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 55 402 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 139 244,8 тысяч тенге;
2) затраты – 197 211,4 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-2 264,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 264,6 тысяч тенге.";
подпункты 1), 2), 5), 6) пункта 3 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 139 415,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 398 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 119 517,4 тысяч тенге;
2) затраты – 144 962,6 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-5 547,2) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 547,2 тысяч тенге.";
подпункты 1), 2) пункта 4 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 175 252,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 593,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 168 359,5 тысяч тенге;
2) затраты – 175 252,8 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2) пункта 5 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 88 717,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 926,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 340 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 54 451,5 тысяч тенге;
2) затраты – 89 700,1 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2) пункта 6 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 95 072,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 168 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 663 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 82 241,8 тысяч тенге;
2) затраты – 97 013,8 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2) пункта 7 изложить в новой редакции:

Шортанды аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 7С-35/2 "2023-2025 жылдарға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2023 жылғы 15 қыркүйектегі № 8С-8/2 шешімі
Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 7С-35/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 607 967,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 862 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 690 мың теңге;
трансферттер түсімі – 560 415,3 мың теңге;
2) шығындар – 608 201,3 мың теңге;";
2 тармақтың 1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 194 946,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 55 402 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 139 244,8 мың теңге;
2) шығындар – 197 211,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-2 264,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 264,6 мың теңге.";
3 тармақтың 1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 139 415,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 398 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 500 мың тенге;
трансферттер түсімі – 119 517,4 мың теңге;
2) шығындар – 144 962,6 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-5 547,2) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 547,2 мың теңге.";
4 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 175 252,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 593,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 168 359,5 мың теңге;
2) шығындар – 175 252,8 мың теңге;";
5 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 88 717,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 926,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14 340 мың теңге;
трансферттер түсімі – 54 451,5 мың теңге;
2) шығындар – 89 700,1 мың теңге;";
6 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 95 072,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 168 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 663 мың теңге;
трансферттер түсімі – 82 241,8 мың теңге;
2) шығындар – 97 013,8 мың теңге;";
7 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:

от 26 декабря 2022 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2023 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
805801,3
в том числе:
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
335277,6
на средний ремонт улично-дорожной сети поселка Жолымбет Шортандинского района
131221,8
на средний ремонт улично-дорожной сети села Петровка Шортандинского района

2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 7С-35/2 шешіміне
34 қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
805801,3
оның ішінде:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға, оның ішінде:
335277,6
Шортанды ауданы Жолымбет кентінің көше-жол желілерін орташа жөндеуге
131221,8
Шортанды ауданы Петровка ауылының көше-жол желілерін орташа жөндеуге

16000,1
на средний ремонт улиц села Новокубанка Шортандинского района
96242
на средний ремонт улично-дорожной сети села Новокубанка Шортандинского района
41477,3
на средний ремонт улично-дорожной сети поселка Шортанды Шортандинского района
50336,4
на развитие жилищно-коммунального хозяйства, в том числе:
57113,2
на устройство детской игровой площадки в селе Раевка Шортандинского района
12444,5
на устройство детской игровой площадки в селе Бозайгыр Шортандинского района
6700,7
на установку многофункциональной площадки в селе Пригородное Шортандинского района
23856
на установку многофункциональной площадки в селе Бектау Шортандинского района
14112
на ремонт системы водоснабжения и водоотведения, в том числе:
100000
на капитальный ремонт летнего водопровода в поселке Шортанды
100000
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог, в том числе:
313410,5
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Раевка Шортандинского района
30489,2
на средний ремонт дорог в селе Дамса (улица Велижанцева, микрорайон Бахыт) Дамсинского сельского округа Шортандинского района
52160
на текущий ремонт грейдера от села Пригородное до села Басколь Шортандинского района
24247,1
на средний ремонт улично-дорожной сети поселка Шортанды Шортандинского района (улица Северная)
139245,8
на средний ремонт улично-дорожной сети поселка Шортанды Шортандинского района (улица Молодежная)
33600,6
на средний ремонт улично-дорожной сети поселка Шортанды Шортандинского района (улицы Смирнова, Октябрьская)
33667,8
Приложение 12 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 8С-8/2
от 15 сентября 2023 года
Приложение 35 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-35/2
от 26 декабря 2022 года
Целевые трансферты за счет средств местного бюджета на 2023 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
516010,7
в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах Андреевского сельского округа
1035
на освещение улиц в населенных пунктах Новоселовского сельского округа
820
на освещение улиц в поселке Шортанды
16000
на освещение улиц в поселке Жолымбет
537
на освещение улиц в населенных пунктах Пригородного сельского округа
368,5
на освещение улиц в населенных пунктах Новокубанского сельского округа
965
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бозайгыр
10808,5
на освещение улиц в населенных пунктах Дамсинского сельского округа
600
на благоустройство поселка Шортанды
133739
на благоустройство Дамсинского сельского округа
5220
на благоустройство Пригородного сельского округа
24700
на благоустройство Новокубанского сельского округа

16000,1
Шортанды ауданы Новокубанка ауылының көшелерін орташа жөндеуге
96242
Шортанды ауданы Новокубанка ауылының көше-жол желілерін орташа жөндеуге
41477,3
Шортанды ауданы Шортанды кентінің көше-жол желісін орташа жөндеуге
50336,4
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға, оның ішінде:
57113,2
Шортанды ауданы Раевка ауылында балалар ойын алаңының құрылысына
12444,5
Шортанды ауданы Бозайғыр ауылында балалар ойын алаңының құрылысына
6700,7
Шортанды ауданы Пригородный ауылында көпфункционалды алаң орнатуға
23856
Шортанды ауданы Бектау ауылында көпфункционалды алаң орнатуға
14112
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге, оның ішінде:
100000
Шортанды кентінде жазғы су құбырын күрделі жөндеуге
100000
жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге, оның ішінде:
313410,5
Шортанды ауданы Раевка ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеуге
30489,2
Шортанды ауданы Дамса ауылдық округі Дамса ауылының (Велижанцев көшесі, Бахыт шағын ауданы) жолдарын орташа жөндеуге
52160
Шортанды ауданы Пригородный ауылынан Баскөл ауылына дейінгі грейдерді ағымдағы жөндеуге
24247,1
Шортанды ауданы Шортанды кентінің көше-жол желісін орташа жөндеуге (Северная көшесі)
139245,8
Шортанды ауданы Шортанды кентінің көше-жол желісін орташа жөндеуге (Молодежная көшесі)
33600,6
Шортанды ауданы Шортанды кентінің көше-жол желісін орташа жөндеуге (Смирнов, Октябрьская көшелері)
33667,8
Шортанды аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 8С-8/2 шешіміне
12 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 7С-35/2 шешіміне
35 қосымша
2023 жылға арналған жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
516010,7
оның ішінде:
Андреевка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
1035
Новоселовка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
820
Шортанды кентінде көшелерді жарықтандыруға
16000
Жолымбет кентінде көшелерді жарықтандыруға
537
Пригородный ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
368,5
Новокубанка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
965
Бозайғыр ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
10808,5
Дамса ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
600
Шортанды кентін абаттандыруға
133739
Дамса ауылдық округін абаттандыруға
5220
Пригородный ауылдық округін абаттандыруға
24700
Новокубанка ауылдық округін абаттандыруға

3420
на благоустройство сельского округа Бектау
5500
на благоустройство сельского округа Бозайгыр
6171,5
на благоустройство Раевского сельского округа
1981,6
на благоустройство Новоселовского сельского округа
100
на благоустройство Андреевского сельского округа
8000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Шортанды
9203
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бозайгыр
4191,5
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Пригородного сельского округа
25576,5
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Андреевского сельского округа
500
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новокубанского сельского округа
965
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Раевского сельского округа
1000
на средний ремонт автомобильных дорог сельского округа Бектау
30249,8
на средний ремонт автомобильных дорог Андреевского сельского округа
24000
на средний ремонт автомобильных дорог Новоселовского сельского округа
21914,8
на средний ремонт автомобильных дорог Петровского сельского округа
10000
на обеспечение санитарии в Новокубанском сельском округе
286
на обеспечение санитарии поселка Шортанды
690
на обеспечение санитарии в Дамсинском сельском округе
500
на обеспечение санитарии в Пригородном сельском округе
800
на обеспечение санитарии в сельском округе Бозайгыр
1728,5
на содержание аппарата акима Пригородного сельского округа
7439,6
на содержание аппарата акима сельского округа Бектау
10789
на содержание аппарата акима Раевского сельского округа
8001,4
на содержание аппарата акима поселка Шортанды
23731,7
на содержание аппарата акима Петровского сельского округа
15544
на содержание аппарата акима сельского округа Бозайгыр
17525,8
на содержание аппарата акима Дамсинского сельского округа
43775,4
на содержание аппарата акима Новокубанского сельского округа
8587,2
на содержание аппарата акима поселка Жолымбет
4033
на содержание аппарата акима Новоселовского сельского округа
8895,4
на содержание аппарата акима Андреевского сельского округа
3192
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому сельского округа Бектау
1957
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Раевского сельского округа
478
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому поселка Шортанды
2056
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому сельского округа Бозайгыр
2825
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Дамсинского сельского округа
746
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Новокубанского сельского округа

3420
Бектау ауылдық округін абаттандыруға
5500
Бозайғыр ауылдық округін абаттандыруға
6171,5
Раевка ауылдық округін абаттандыруға
1981,6
Новоселовка ауылдық округін абаттандыруға
100
Андреевка ауылдық округін абаттандыруға
8000
Шортанды кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
9203
Бозайғыр ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
4191,5
Пригородный ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
25576,5
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
500
Новокубанка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
965
Раевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1000
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
30249,8
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
24000
Новоселовка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
21914,8
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
10000
Новокубанка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
286
Шортанды кентінде санитарияны қамтамасыз етуге
690
Дамса ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
500
Пригородный ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
800
Бозайғыр ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1728,5
Пригородный ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
7439,6
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
10789
Раевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8001,4
Шортанды кенті әкімінің аппаратын ұстауға
23731,7
Петровка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
15544
Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
17525,8
Дамса ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
43775,4
Новокубанка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8587,2
Жолымбет кенті әкімінің аппаратын ұстауға
4033
Новоселовка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8895,4
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
3192
Бектау ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
1957
Раевка ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
478
Шортанды кентінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
2056
Бозайғыр ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
2825
Дамса ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
746
Новокубанка ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге

965
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому поселка Жолымбет
3453
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Андреевского сельского округа
445

965
Жолымбет кентінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
3453
Андреевка ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
445