О бюджете поселка Бурабай Бурабайского района на 2024-2026 годы
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2023 года № 8С-12/14.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан подпунктом 2-7) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Бурабай Бурабайского района на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 189821,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 119907,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24898,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45016,0 тысяч тенге;
2) затраты – 312392,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -122571,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 122571,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 20.06.2024 № 8С-17/5 (вводится в действие с 01.01.2024).

2024-2026 жылдарға арналған Бурабай ауданының Бурабай кентінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 8С-12/14 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-тармағының 2-7) тармақшасына сәйкес, Бурабай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Бурабай ауданының Бурабай кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 189821,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 119907,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24898,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 45016,0 мың теңге;
2) шығындар – 312392,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -122571,9 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 122571,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 20.06.2024 № 8С-17/5 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен

2. Учтены нормативы распределения доходов в бюджеты города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты в бюджеты города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов – 100 %.
3. Учесть, что в бюджете поселка на 2024 год предусмотрены изъятия, передаваемые в районный бюджет в сумме 29984,0 тысяч тенге.

2. Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мынадай мөлшерде ескерілді:
1) Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттеріне төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан алынатын жеке табыс салығы бойынша - 100 %.
3. 2024 жылға арналған кент бюджетте 29984,0 мың теңге сомасында аудандық бюджетке берілетін алып қоюлар қарастырылғаны ескерілсін.

4. Учесть, что в составе поступлений сельского бюджета на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
4-1. Предусмотреть стимулирующие надбавки к должностным окладам водителей организаций, финансируемых из бюджета района в размере 100 % от должностного оклада.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 06.03.2024 № 8С-14 /1 (вводится в действие с 01.01.2024).

4. 2024 жылға арналған ауылдық бюджеттің түсімдерінің құрамында жоғары тұрған бюджеттерден нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
4-1. Аудан бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдардың жүргізушілеріне лауазымдық жалақысының 100 %-на дейінгі мөлшерде ынталандырушы үстемеақылар қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 06.03.2024 № 8С-14/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен