О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 22 декабря 2022 года №220 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 20 июля 2023 года № 54. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе "Об утверждении бюджета города Актобе на 2023 – 2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 220 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 175938) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 118 515 466,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 81 821 190,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 509 569 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 781 938 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 402 769 тысяч тенге;
2) затраты – 139 650 461,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 354 557 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 44 615 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 399 172 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 20 780 438 тысяч тенге;

Ақтөбе қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 220 "2023-2025 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2023 жылғы 20 шілдедегі № 54 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 220 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175938 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2023 - 2025 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 118 515 466,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 81 821 190,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 509 569 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 781 938 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 402 769 мың теңге;
2) шығындар – 139 650 461,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 354 557 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 44 615 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 399 172 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 20 780 438 мың теңге;

75 378,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
75 378,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
12 846 655,3
1
Социальное обеспечение
1 709 420
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 709 420
005
Государственная адресная социальная помощь
1 709 420
2
Социальная помощь
9 925 316,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
9 675 316,4
002
Программа занятости
1 869 645
006
Оказание жилищной помощи
1 151
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 089 562,1
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
201 700
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
457 457
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
3 887 770
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
168 031,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
250 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
250 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 211 918,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 211 918,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
190 692,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
34 815,2
021
Капитальные расходы государственного органа
158,5
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
123 937,4
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
288 208
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
452 627
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

75 378,8
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 378,8
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
12 846 655,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 709 420
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 709 420
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 709 420
2
Әлеуметтік көмек
9 925 316,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
9 675 316,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 869 645
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 151
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3 089 562,1
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
201 700
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
457 457
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
3 887 770
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
168 031,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
250 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
250 000
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 211 918,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 211 918,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
190 692,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
34 815,2
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
158,5
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
123 937,4
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
288 208
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
452 627
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

17 006 699
Целевые текущие трансферты
2 382 063
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10 863
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
10 863
Отдел строительства района (города областного значения)
2 371 200
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 371 200
Целевые трансферты на развитие
14 624 636
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
12 245 848
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 631 903
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
4 613 945
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 378 788
Развитие транспортной инфраструктуры
2 378 788
Приложение 3 к решению
маслихата города Актобе
от 20 июля 2023 года № 54
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 22 декабря 2022 года № 220
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2023 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
22 930 685
Целевые текущие трансферты
8 438 256
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 247 644
Программа занятости
1 329 627
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 543 149
Государственная адресная социальная помощь
1 241 445
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
133 423
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 190 612
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
4 155 997
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
34 615
Целевые трансферты на развитие
14 492 429
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
12 608 101
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

17 006 699
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2 382 063
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10 863
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
10 863
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 371 200
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 371 200
Нысаналы даму трансферттері
14 624 636
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
12 245 848
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7 631 903
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
4 613 945
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 378 788
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2 378 788
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2023 жылғы 20 шілдедегі
№ 54 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 220 шешіміне 5 қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
22 930 685
Ағымдағы нысаналы трансферттер
8 438 256
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 247 644
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 329 627
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 543 149
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 241 445
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
133 423
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 190 612
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
4 155 997
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
34 615
Нысаналы даму трансферттері
14 492 429
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
12 608 101
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау