Об утверждении бюджета Карагашского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2023 года № 116
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 19.04.2024 № 150 (вводится в действие с 01.01.2024).
1. Утвердить бюджет Карагашского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 126 717 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 431 тысяч тенге;
неналоговые поступление – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 570 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 122 716 тысяч тенге;
2) затраты – 129 344,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 627,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 627,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 627,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 19.04.2024 № 150 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства с юридических лиц;
налог на транспортные средства с физических лиц;
единый земельный налог;
плата за пользование земельными участками;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
поступление от продажи земельных участков;
плата за продажу права аренды земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 - 2026 годы" установлено:

2024-2026 жылдарға арналған Қарағаш ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 116 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 19.04.2024 № 150 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2024-2026 жылдарға арналған Қарағаш ауылдық округ бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 126 717 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 431 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 570 мың теңге;
трансферттер түсімі – 122 716 мың теңге;
2) шығындар – 129 344,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)– - 2 627,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 627,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2 627,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 19.04.2024 № 150 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округі бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем.
3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:

с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3 692 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 43 407 тенге.
4. Учесть в сельском бюджете на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме - 40 365 тысяч тенге.

2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 692 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге.
4. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 40 365 мың теңге сомасында ескерілсін.

5. Учесть поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет сельского округа на 2024 год:
1) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 56 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Алгинского
районного маслихата
М. Тулеуов

5. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 56 мың теңге.
6. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алға аудандық
мәслихатының төрағасы
М. Тулеуов