О внесении изменений в решение районного маслихата от 30 декабря 2022 года № 197 "Об утверждении бюджета Иргизского сельского округа на 2023-2025 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 21 декабря 2023 года № 77
РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 30 декабря 2022 года № 197 "Об утверждении бюджета Иргизского сельского округа на 2023-2025 годы" следующие изменений:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Иргизского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 246 533,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 22 323,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 389,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 039,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 216 781,1 тысяч тенге;
2) затраты – 286 556,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 40 023,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 40 023,1 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 40 023,1 тысячи тенге.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в бюджете Иргизского сельского округа на 2023 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета через районной бюджет:
109 017 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в бюджете Иргизского сельского округа на 2023 год поступление текущих целевых трансфертов из районного бюджета:

Аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 197 "2023-2025 жылдарға арналған Ырғыз ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 77 шешімі
ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 197 "2023-2025 жылдарға арналған Ырғыз ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ырғыз ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 246 533,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 22 323,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 389,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 039,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 216 781,1 мың теңге;
2) шығындар – 286 556,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 40 023,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 40 023,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –40 023,1 мың теңге.".
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2023 жылға арналған Ырғыз ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджет арқылы облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс- шараларды іске асыруға – 109 017 мың теңге;
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған Ырғыз ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:

4 286 тысяч тенге – на выплату заработной платы;
34 720 тысяч тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
39 200 тысяч тенге - на содержание аппарата акима сельского округа;
784,4 тысячи тенге - на капитальные расходы государственных органов;
4 630,0 тысячи тенге - на благоустройство населенных пунктов;
2 871,7 тысячи тенге - на проведение экспертизы качества работ и материалов при среднем ремонте автомобильных дорог.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.".

еңбек ақы төлеуге – 4 286 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға – 34 720 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппаратын ұстауға – 39 200 мың теңге;
мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына – 784,4 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға – 4 630,0 мың теңге;
автомобиль жолдарын орташа жөндеуде жұмыстары мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуге – 2 871,7 мың теңге.".
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.".