Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2024-2026 годы
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2023 года № 85.
РЕШИЛ:
1. Утвердить Иргизский районный бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 856 213,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –928 735 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 890 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –2 625 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 913 963,5 тысячи тенге;
2) затраты –6 022 482,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование–169 328 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –195 440 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 112 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 335 396,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 1 335 396,7 тысяч тенге;
поступление займов – 195440 тысяч тенге;
погашение займов – 26 112 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 166 268,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 10.06.2024 № 136 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления в районный (города областного значения) бюджет;
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета.

2024-2026 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 85 шешімі.
ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 856 213,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 928 735 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 890 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 625 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 913 963,5 мың теңге;
2) шығындар – 6 022 482,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –169 328 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 195440 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 112 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5)_бюджет тапшылығы (профициті) – -1 335 396,7 мың теңге;
6)_бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 335 396,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 195440 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 112 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 166 268,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 10.06.2024 № 136 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша.

3. В соответствии с решением областного маслихата от 13 декабря 2023 года "Об областном бюджете на 2024 - 2026 годы" предусмотрена на 2024 год субвенция, передаваемая из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 344 311 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год трансферты на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей функции 74 286 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 271 945 тысяч тенге, в том числе:
Иргизскому – 55 723 тысячи тенге;
Аманкольскому – 35 256 тысяч тенге;
Кызылжарскому – 71 897 тысячи тенге:
Кумтогайскому – 30 784 тысячи тенге;
Нуринскому – 29 655 тысяч тенге;
Тауипскому – 28 041 тысяча тенге;
Жайсанбайскому – 20 589 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
60 918 тысяч тенге - на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета и Национального Фонда Республики Казахстан через областной бюджет:
39 160 тысяч тенге – приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
10 165 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2 804 тысяи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
503 467 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
286 143 тысячи тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
505 133 тысячи тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
8. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
59 366 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
22 289 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;

3. Облыстық мәслихаттың 2023 жылғы 13 желтоқсандағы "2024– 2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес 2024 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция 1 344311 мың теңге сомасында көзделді.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте функциялардың берілуіне байланысты облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге - 74 286 мың теңге трансферт көзделсін.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі - 271 945 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ырғыз – 55 723 мың теңге;
Аманкөл – 35 256 мың теңге;
Қызылжар – 71 897 мың теңге;
Құмтоғай – 30 784 мың теңге;
Нұра – 29 655 мың теңге;
Тәуіп – 28 041 мың теңге;
Жайсаңбай – 20 589 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 60 918 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 39 160 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 10 165 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 2 804 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 503 467 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 286 143 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 505 133 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 59 366 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 22 289 мың теңге;

364 476 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
147 609 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
323 648 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
25 430 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
6 736 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
29 568 тысяч тенге -на строительство линий связи;
3 920 тысяч тенге - на развитие объектов сельского хозяйства;
9 746 тысяч тенге - на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности района;
131 435,6 тысяч тенге -на социальную помощь для нуждающихся граждан при наступлении трудной жизненной ситуации;
86 145 тысяч тенге – на мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 10.06.2024 № 136 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского и областного бюджета через районный бюджет бюджетам сельских округов:
364 476 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
775 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 08.04.2024 № 123 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
130 609 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов;
15 552 тысячи тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
11 760 тысяч тенге – на на капитальные расходы государственных органов;
19 850 тысяч тенге -на организацию водоснабжения населенных пунктов;
2 187,4 тысяч тенге - на проведение экспертизы качества работ и материалов при среднем ремонте автомобильных дорог;
1 446,2 тысяч тенге - на установку дорожных знаков.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 364 476 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 147 609 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 323 648 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 25 430 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 6 736 мың теңге;
байланыс желілерінің құрылысына - 29 568 мың теңге;
ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға - 3 920 мың теңге;
ауданның коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыруға - 9 746 мың теңге;
өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмекке- 131 435,6 мың теңге;
аудандық ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шараларға – 86 145 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 10.06.2024 № 136 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджет арқылы республикалық және облыстық бюджеттерден ауылдық округтер бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға - 364 476 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 775 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 08.04.2024 № 123 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
елді мекендерді абаттандыруға –130 609 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға – 15 552 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығындарына – 11760 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 19850 мың теңге;
автомобиль жолдарын орташа жөндеуде жұмыстары мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуге– 2187,4 мың теңге;
жол белгілерін орнатуға –1446,2 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 10.06.2024 № 136 (вводится в действие с 01.01.2024).
10-1. Учесть в районном бюджете поступление займов для выкупа готового жилья для его последующего предоставления в аренду очередникам местного исполнительного органа на 2024 год за счет выпуска государственных ценных бумаг 134 522 тысячи тенге.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 10.06.2024 № 136 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-1. Аудандықбюджеттемемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен 2024 жылға жергілікті атқарушы органның кезекте тұрғандарға кейіннен жалға беру үшін дайын тұрған үйді сатып алуға 134 522 мың теңге қарыздар түсімікөзделсін.
Аталған қарыздар түсімінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 10.06.2024 № 136 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа Иргизского района на 2024 год в сумме 279 365 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 10.06.2024 № 136 (вводится в действие с 01.01.2024).

Ескерту. Шешім 10-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 10.06.2024 № 136 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2024 жылға арналған Ырғыз ауданының жергілікті атқарушы органының резерві сомасы 279 365 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 10.06.2024 № 136 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

167 348,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
59 815
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45 086
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 086
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 213
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
292
021
Капитальные расходы государственного органа
960
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7 266
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 355
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
931 760,3
1
Жилищное хозяйство
732 143
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
732 143
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
41 907
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
651 076
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
39 160
2
Коммунальное хозяйство
192 482,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
192 482,3
013
Развитие коммунального хозяйства
26 624,4
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
112883,9
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
27 544
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
25 430
3
Благоустройство населенных пунктов
7 135
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 135
025
Освещение улиц в населенных пунктах
7 135
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
532 592,4
1
Деятельность в области культуры
206 263
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
206 263
003
Поддержка культурно-досуговой работы

167 348,6
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
59 815
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45 086
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 086
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 213
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
292
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
960
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 266
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7 355
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
931 760,3
1
Тұрғын үй шаруалышығы
732 143
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
732 143
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
41 907
033
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
651 076
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
39 160
2
Коммуналдық шаруашылық
192 482,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
192 482,3
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
26 624,4
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
112 883,9
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
27 544
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
25 430
3
Елді- мекендерді көркейту
7 135
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 135
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
7 135
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
532 592,4
1
Мәдениет саласындағы қызмет
206 263
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
206 263
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау

206 263
2
Cпорт
11 367
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
11 367
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 667
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9 700
3
Информационное пространство
193 584,4
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11 658
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11 658
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
152 358,4
006
Функционирование районных (городских) библиотек
151 822,4
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
536
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
29 568
075
Строительство сетей связи
29 568
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
121 378
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
82 898
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
20 940
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
44 220
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17 738
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
38 480
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
24 780
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 700
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
50 226,3
1
Сельское хозяйство
5 043,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 043,3
010
Развитие сельского хозяйства
5 043,3
6
Земельные отношения
31 520
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
31 520
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 120
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел

206 263
2
Спорт
11 367
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
11 367
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 667
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9 700
3
Ақпараттық кеңiстiк
193 584,4
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11 658
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11 658
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
152 358,4
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
151 822,4
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
536
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
29 568
075
Байланыс желілерін салу
29 568
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
121 378
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
82 898
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 940
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
44 220
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
17 738
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
38 480
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 780
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13 700
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
50 226,3
1
Ауыл шаруашылығы
5 043,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 043,3
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
5 043,3
6
Жер қатынастары
31 520
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
31 520
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 120
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру

477 083
02
Оборона
127 119
1
Военные нужды
17 322
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 322
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17 322
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
109 797
122
Аппарат акима района (города областного значения)
109 797
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4 570
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
105 227
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
141 264
1
Социальное обеспечение
12 300
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
12 300
005
Государственная адресная социальная помощь
12 300
2
Социальная помощь
91 946
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91 946
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28 108
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
36 477
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
27 361
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
37 018
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37 018
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 194
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
194
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7 630
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
382 805
2
Коммунальное хозяйство
379 371
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
379 371
013
Развитие коммунального хозяйства

477 083
02
Қорғаныс
127 119
1
Әскери мұқтаждар
17 322
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 322
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17 322
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
109 797
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
109 797
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4 570
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
105 227
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
141 264
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
12 300
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
12 300
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12 300
2
Әлеуметтiк көмек
91 946
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91 946
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28 108
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
36 477
017
Мүгедектігі бар аламдарды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
27 361
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
37 018
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37 018
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 194
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
194
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардыңқұқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 630
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
382 805
2
Коммуналдық шаруашылық
379 371
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
379 371
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту