Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2024-2026 годы
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2023 года № 85.
РЕШИЛ:
1. Утвердить Иргизский районный бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 788 752,5 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 928 735 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 890 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –2 625 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 846 502,5 тысячи тенге;
2) затраты – 5 955 021,2 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 32 149 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 58 261 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 112 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 198 417,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 198 417,7 тысяч тенге;
поступление займов – 58261 тысяча тенге;
погашение займов – 26 112 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 166 268,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 05.11.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления в районный (города областного значения) бюджет;
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета.

2024-2026 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 85 шешімі.
ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 788 752,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 928 735 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 890 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 625 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 846 502,5 мың теңге;
2) шығындар – 5 955 021,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 32 149 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 58261 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 112 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 198 417,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 198 417,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 58261 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 112 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 166 268,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 05.11.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша.

3. В соответствии с решением областного маслихата от 13 декабря 2023 года "Об областном бюджете на 2024 - 2026 годы" предусмотрена на 2024 год субвенция, передаваемая из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 344 311 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год трансферты на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей функции 74 286 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 271 945 тысяч тенге, в том числе:
Иргизскому – 55 723 тысячи тенге;
Аманкольскому – 35 256 тысяч тенге;
Кызылжарскому – 71 897 тысячи тенге:
Кумтогайскому – 30 784 тысячи тенге;
Нуринскому – 29 655 тысяч тенге;
Тауипскому – 28 041 тысяча тенге;
Жайсанбайскому – 20 589 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
58 261 тысяча тенге - на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 05.11.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета и Национального Фонда Республики Казахстан через областной бюджет:
39 160 тысяч тенге – приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
9 312 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2 804 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
503 467 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
286 143 тысячи тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
505 133 тысячи тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 23.07.2024 № 147 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:

3. Облыстық мәслихаттың 2023 жылғы 13 желтоқсандағы "2024– 2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес 2024 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция 1 344311 мың теңге сомасында көзделді.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте функциялардың берілуіне байланысты облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге - 74 286 мың теңге трансферт көзделсін.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі - 271 945 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ырғыз – 55 723 мың теңге;
Аманкөл – 35 256 мың теңге;
Қызылжар – 71 897 мың теңге;
Құмтоғай – 30 784 мың теңге;
Нұра – 29 655 мың теңге;
Тәуіп – 28 041 мың теңге;
Жайсаңбай – 20 589 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 58 261 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 05.11.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 39 160 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 9 312 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 2 804 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 503 467 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 286 143 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 505 133 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 23.07.2024 № 147 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:

23 166 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
28 732 тысячи тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
320 019 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
133 186 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
323 648 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
25 430 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
6 736 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
29568 тысяч тенге -на строительство линий связи;
35 014 тысяч тенге - на развитие объектов сельского хозяйства;
9 746 тысяч тенге - на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности района;
122370,6 тысяч тенге -на социальную помощь для нуждающихся граждан при наступлении трудной жизненной ситуации;
86 145 тысяч тенге – на мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 05.11.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского и областного бюджета через районный бюджет бюджетам сельских округов:
320 019 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
775 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 23.07.2024 № 147 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
130 609 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов;
18 352 тысячи тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
13 339,2 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов;

мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 23 166 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 28 732 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 320 019 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 133 186 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 323 648 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 25 430 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 6 736 мың теңге;
байланыс желілерінің құрылысына - 29568 мың теңге;
ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға - 35 014 мың теңге;
ауданның коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыруға - 9 746 мың теңге;
өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмекке - 122 370,6 мың теңге;
аудандық ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шараларға – 86 145 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 05.11.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджет арқылы республикалық және облыстық бюджеттерден ауылдық округтер бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға - 320 019 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 775 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 23.07.2024 № 147 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
елді мекендерді абаттандыруға –130 609 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға – 18 352 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығындарына – 13 339,2 мың теңге;

19 577,6 тысяч тенге -на организацию водоснабжения населенных пунктов;
2 187,4 тысяч тенге - на проведение экспертизы качества работ и материалов при среднем ремонте автомобильных дорог;
845 тысяч тенге - на установку дорожных знаков;
2 251,7 тысяча тенге - на выплату заработной платы;
50 тысяч тенге - на средний ремонт дорог улиц;
7 000 тысяч тенге - на поддержку культурно -досуговой работы на местном уровне.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 19 577,6 мың теңге;
автомобиль жолдарын орташа жөндеуде жұмыстары мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуге– 2187,4 мың теңге;
жол белгілерін орнатуға –845 мың теңге;
еңбекақы төлеуге- 2 251,7 мың теңге;
көше жолдарын орташа жөндеуге – 50 мың теңге;
жергілікті деңгейде мәдени демалыс жұмысын қолдауға-7 000 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 05.11.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
10-1. Исключен решением Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 05.11.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа Иргизского района на 2024год в сумме 270 936 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 23.07.2024 № 147 (вводится в действие с 01.01.2024).

Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 05.11.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-1. Алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 05.11.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2024 жылға арналған Ырғыз ауданының жергілікті атқарушы органының резерві сомасы 270 936 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 23.07.2024 № 147 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

171133,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
64605
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
43 492,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
43 492,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30 493,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
292
021
Капитальные расходы государственного органа
957,6
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 838,8
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 910,3
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
919 205,1
1
Жилищное хозяйство
716 830,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
716 830,7
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
41 017,7
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
636653
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
39160
2
Коммунальное хозяйство
195 239,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
195 239,4
013
Развитие коммунального хозяйства
25 835,1
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
117043,9
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
26 930,4
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
25 430
3
Благоустройство населенных пунктов
7 135
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 135
025
Освещение улиц в населенных пунктах
7 135
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
542704,1
1
Деятельность в области культуры
206 263
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
206 263

171133,6
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
64605
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
43492,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
43492,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 493,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
292
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
957,6
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 838,8
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 910,3
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
919205,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
716 830,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
716 830,7
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
41 017,7
033
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
636653
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
39 160
2
Коммуналдық шаруашылық
195 239,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
195 239,4
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
25 835,1
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
117043,9
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
26 930,4
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
25 430
3
Елді- мекендерді көркейту
7 135
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 135
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
7 135
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
542 704,1
1
Мәдениет саласындағы қызмет
206 263
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
206 263

477 083
02
Оборона
127 119
1
Военные нужды
17 322
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 322
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17 322
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
109 797
122
Аппарат акима района (города областного значения)
109 797
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4 570
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
105 227
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
141 264
1
Социальное обеспечение
12 300
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
12 300
005
Государственная адресная социальная помощь
12 300
2
Социальная помощь
91 946
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91 946
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28 108
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
36 477
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
27 361
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
37 018
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37 018
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 194
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
194
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7 630
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
382 805
2
Коммунальное хозяйство
379 371
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
379 371
013
Развитие коммунального хозяйства

477 083
02
Қорғаныс
127 119
1
Әскери мұқтаждар
17 322
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 322
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17 322
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
109 797
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
109 797
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4 570
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
105 227
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
141 264
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
12 300
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
12 300
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12 300
2
Әлеуметтiк көмек
91 946
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91 946
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28 108
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
36 477
017
Мүгедектігі бар аламдарды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
27 361
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
37 018
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37 018
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 194
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
194
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардыңқұқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 630
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
382 805
2
Коммуналдық шаруашылық
379 371
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
379 371
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту