О внесении изменений и дополнений в решение Каргалинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 207 "Об утверждении Каргалинского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 21 апреля 2023 года № 11
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каргалинского районного маслихата "Об утверждении Каргалинского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 207 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №176868) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Каргалинский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 024 348 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 995 846 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 508 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 011 994 тысяч тенге;
2) затраты – 4 289 581,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1178 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 67 275 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 66 097 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -266 411,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 266 411,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 67 275 тысяч тенге;
погашение займов – 66 099,9 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 265 236,3 тысяч тенге.".
Пункт 6 дополнить пунктом 6-1 и 6-2 следующего содержания:
"6-1. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
6-2. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из национального фонда Республики Казахстан на:
1) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
2) на развитие транспортной инфраструктуры;
3) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Пункт 8 изложить в новой редакции:

Қарғалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 207 "2023-2025 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 11 шешімі
ШЕШТІ:
1. Қарғалы аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 207 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 176868 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 042 348 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 995 846 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 508 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 011 994 мың теңге;
2) шығындар – 4 289 581,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 178 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 67 275 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 66 097 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -266 411,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 266 411,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 67 275 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 66 099,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 265 236,3 мың теңге.".
6 тармақ келесі мазмұндағы 6-1 және 6-2 тармақтармен толықтырылсын:
"6-1. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сапасын жақсартуға ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
6-2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттері және даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
2) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
3) "Ауыл – ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады."
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам сельских округов на:
1) услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
2) освещение улиц в населенных пунктах;
3) обеспечение санитарии населенных пунктов;
4) организацию водоснабжения населенных пунктов;
5) благоустройство и озеленение населенных пунктов;
6) обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
7) капитальные расходы государственного органа.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".

"8. 8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтерге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер;
2) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
3) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету;
4). елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру;
5) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру;
6) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
7) мемлекеттік органның күрделі шығыстары.
Трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.".

2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Приложение к решению Каргалинского районного маслихата от 21 апреля 2023 года № 11
Приложение 1 к решению Каргалинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 207
Бюджет Каргалинского района на 2023 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I.Доходы

2. Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық мәслихаттың 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 11 шешіміне қосымша
Қарғалы аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 207 шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Қарғалы аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I.Кірістер

14559,0
006
Оказание жилищной помощи
150,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
61176,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
62637,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
48406,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
81131,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81131,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39732,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
471,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
38000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2928,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
501172,1
1
Жилищное хозяйство
215471,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20620,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
20620,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
194851,9
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
97651,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1200,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
96000,0
2
Коммунальное хозяйство
203254,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
170034,5
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
48772,8
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
50079,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
6000,0
028
Развитие коммунального хозяйства
65182,7
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
33219,5
005
Развитие коммунального хозяйства
33219,5
3
Благоустройство населенных пунктов
82446,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

14559,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
150,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
61176,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
62637,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
48406,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
81131,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81131,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39732,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
471,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
38000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2928,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
501172,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
215471,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20620,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
20620,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
194851,9
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
97651,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1200,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
96000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
203254,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
170034,5
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
48772,8
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
50079,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
6000,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
65182,7
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
33219,5
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
33219,5
3
Елді-мекендерді көркейту
82446,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі