О внесении изменений и дополнений в решение Кобдинского районного маслихата от 21 декабря 2022 года № 260 "Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 15 июня 2023 года № 25
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кобдинского районного маслихата "Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 21 декабря 2022 года № 260 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176377) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Кобдинский районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 568 872,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 1 022 500 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 17 713 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 18 406 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 510 253,6 тысяч тенге;
2) затраты – 9 628 381,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 36 643 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 31 050 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 67 693 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 22 865,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 22 865,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 31 050 тысяч тенге;
погашение займов - 67 693 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 59 508,6 тысяч тенге.".
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступления трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) на развитие газотранспортной системы;
3) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021-2025 годы
4) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
Распределение указанных сумм трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 7-1 изложить в следующей редакции:
"7-1). Учесть в районном бюджете на 2023 год поступления трансфертов на развитие из Национального фонда Республика Казахстан:
1) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";

Қобда аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы" № 260 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2023 жылғы 15 маусымдағы № 25 шешімі
ШЕШТІ:
1. Қобда аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы "2023-2025 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы" № 260 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 176377 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакция жазылсын:
"1. 2023-2024 жылдарға арналған аудан бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 9 568 872,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 022 500 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 713 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 18 406 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 510 253,6 мың теңге;
2) шығындар – 9 628 381,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - - 36 643 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 31 050 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 67 693 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 22 865,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 22 865,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 31 050 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 67 693 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 59 508,6 мың теңге.".
6 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
2) газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
3) 2021-2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
4) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
5) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға.
Аталған даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
7-1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"7-1. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;

2) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
Распределение указанных сумм трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 7-2 изложить в следующей редакции:
"7-2. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевого текущего трансферта из Национального фонда Республика Казахстан:
1) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.".
Распределение указанной суммы целевого текущего трансферта определяется на основании постановления акимата района.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Кобдинского
районного маслихата
Ж. Ергалиев
Приложение к решению
Кобдинского районного

2) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға.
Аталған даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады."
7-2 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"7-2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт түскені ескерілсін:
1) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық
мәслихатының төрағасы
Ж. Ерғалиев
Қобда аудандық мәслихатының

29297
005
Государственная адресная социальная помощь
29297
2
Социальная помощь
683764,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
683764,2
002
Программа занятости
462538
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18423
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
69372
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
20599
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
16382,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
46074
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
50376
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
67662,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
67662,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29982
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
250
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5184
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
32246,8
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1291219,7
1
Жилищное хозяйство
318129,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
318129,7
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
111000
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
27155
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
83974,7
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
96000
2
Коммунальное хозяйство
947117
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

29297
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
29297
2
Әлеуметтiк көмек
683764,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
683764,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
462538
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18423
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
69372
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
20599
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
16382,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
46074
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
50376
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
67662,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
67662,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29982
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
250
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5184
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
32246,8
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1291219,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
318129,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
318129,7
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
111000
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
27155
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
83974,7
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
96000
2
Коммуналдық шаруашылық
947117
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі