Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию по Кобдинскому району на 2023-2024 год
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 20 июня 2023 года № 28
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый план по управлению пастбищами и их использованию по Кобдинскому району на 2023-2024 год, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Кобдинского
районного маслихата
Ж. Ергалиев
Утвержден решением
Кобдинского районного
маслихата "15" июня 2023 года
№ 28
План по управлению пастбищами и их использованию в Кобдинском районе на 2023-2024 годы
Настоящий план управления и использования пастбищ Кобдинского района на 2023-2024 годы (далее - План) к Законам Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", от 23 января 2001 года "О местном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Заместитель Премьер-Министра - Министр сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 г № 173 Приказ Министра сельского хозяйства РК от 14 апреля 2015 г № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нагрузки на общую площадь пастбищ" " (В Минсельхозе Юстиция Республики Казахстан от 15 мая 2015 года № 11064 зарегистрирован).
План принят с целью рационализации использования пастбищ, обеспечения стабильных кормовых запасов и предотвращения ухудшения состояния пастбищ.
Содержание плана:
1) схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы на основании правоустанавливающих документов по категориям земель, землевладельцам и земельным участкам пользователи согласно приложению 1 к настоящему плану;
2) благоприятные схемы пастбищных севооборотов согласно 25 приложениям к настоящему плану;
3) карта пастбищ, включая внешние и внутренние границы и участки сезонных пастбищ, созданные объекты пастбищной инфраструктуры согласно 25 приложениям к настоящему плану;

Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарын бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 маусымдағы № 28 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңының 8 бабының 1) тармақшасына сәйкес, Қобда аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған қосымшаға сәйкес Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық
мәслихатының төрағасы
Ж. Ерғалиев
Қобда аудандық мәслихатының
2023 жылғы "15" маусымдағы
№ 28 шешімімен бекітілген
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
Осы Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - Жоспар) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 28 сәуір 2017 жылы № 15090 тіркелген), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 15 мамыр 2015 жылы № 11064 тіркелген) бұйрығына сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болғызбау мақсатында қабылданады.
Жоспар мазмұны:
1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) осы жоспардың 1 қосымшасына сәйкес;
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары осы жоспардың 25 қосымшасына сәйкес;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы осы жоспардың 25 қосымшасына сәйкес;

4) схема доступа пастбищепользователей к источникам воды (озера, реки, пруды, оросительные или водопойные каналы, трубные или шахтные колодцы), выполненная в соответствии с нормами водопотребления согласно 25 приложениям к этому плану;
5) схема передела пастбищ для размещения скота физических и (или) юридических лиц без пастбищ и перевода его на выделенные пастбища в соответствии с 25 приложениям к настоящему плану;
6) схема размещения скота на отдаленных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенных в окрестностях города районного значения, села, сельского округа согласно 25 приложениям к этому плану;
7) календарный график использования пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и прогона сельскохозяйственных животных согласно 25 приложениям к настоящему плану;
8) другие требования, необходимые для рационального использования пастбищ в соответствующей административно-территориальной единице.
План информация о состоянии геоботанического обследования пастбищ, информация о ветеринарно-санитарных сооружениях, данные о поголовье скота с указанием собственников-пользователей пастбищ, физических и (или) юридических лиц, данные по сельскому хозяйству на количество стад, отар, сформированных по видам и возрастным группам животных, данные о формировании поголовья для выпаса на удаленных пастбищах, особенности выпаса сельскохозяйственных животных на вакцинированных и засушливых пастбищах, сведения о сервитутах для скота, госорганы и другие данные, предоставленные физическими и (или) юридическими лицами.
По административно-территориальному делению в Кобдинском районе 16 сельских округов, 31 сельских поселения.
Общая площадь Кобдинского района 1402980 га, в том числе пастбищ - 1164796 га, орошаемых земель - 83171 га.
Распределение земель по категориям:
земли сельскохозяйственного назначения - 1113444 га;
населенные пункты - 199866 га;
земли промышленности, транспорта, связи, космоса, обороны, национальной безопасности и прочие несельскохозяйственные земли - 1953 га;
водные ресурсы - 1570 га; Земли в заповеднике - 168 га.
Климатическая зона района резко континентальная, зима относительно холодная, лето жаркое и засушливое. Среднегодовая температура воздуха в январе -14; -35 ° С, в июле - +24; + 38 ° С. Среднее количество осадков составляет 30 мм и 214 мм в год.
Растительность местности разнообразна, насчитывает около 118 видов. Наиболее распространены из них пшеница и сложные цветущие травы.

4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы осы жоспардың 25 қосымшасына сәйкес;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы осы жоспардың 25 қосымшасына сәйкес;
6) аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы осы жоспардың 25 қосымшасына сәйкес;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі осы жоспардың 25 қосымшасына сәйкес;
8) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де талаптарды қамтуға тиіс.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша Қобда ауданда 16 ауылдық округтер, 31 ауылдық елді - мекендер орналасқан.
Қобда ауданының жалпы көлемі 1402980 га, оның ішінде жайылымдық жерлер-1164796 га, суармалары жерлер-83171 га.
Санаттар бойынша жерлер бөлінісі:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер-1113444 га;
елді мекен жерлері-199866 га;
өнеркәсiп, көлiк, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жерлер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер -1953 га;
су қорының жерлері-1507 га;
қорықтағы жерлер-186 га.
Ауданның климаттық зонасы күртконтиненталды, қысы салыстырмалы салқын, жазы ыстық және құрғақ. Ауаның жылдық орташа температурасы қаңтар айында – -14; -35°С, шілде айында – +24; +38°С. Жауынның орташа түсімі 30 мм, ал жылдық 214 мм.
Ауданның өсімдік жамылғысы әртүрлі, шамамен қоса алғанда 118 түрлері. Олардың ішінде ең көп тараған түрі бидайлы және күрделі гүлділер шөптері.
Топырағы қызылқоңыр, оңтүстікте сортаң топырақты жерлер кездеседі. Топырақтың құнарлы қабаттың қалыңдығы 40-50 см.

В районе есть 16 ветеринарных пунктов и 18 скотомогильников для животных из них 5 типовые и 13 примитивные.
В настоящее время в Кобдинском районе насчитывается 66704 голов КРС, 176276 голов мелкого рогатого скота, 29206 голов лошадей, 24 голов верблюдов и 64091 голов птиц.
В Кобдинском районе 1164796 га пастбищ для животноводства. Пастбища в пределах поселка составляют 169106 га пастбищ, в заповеднике 168 га пастбищ.
Приложение 1 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 2 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 3 к плану по управлению пастбищами и их управлению по Кобдинскому району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 4 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 5 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 6 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 7 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 8 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 9 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 10 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 11 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 12 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 13 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 14 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 15 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 16 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 17 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 18 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 19 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 20 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 21 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Подходящие схемы пастбищных оборотов
Приложение 22 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Карта с указанием участков пастбищ, в том числе сезонных пастбищ, с внешними и внутренними границами, объектов пастбищной инфраструктуры
Приложение 23 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема доступа к источникам воды (озера, реки, пруды, апаны, оросительные или оросительные каналы, трубные или шахтные колодцы), создаваемые по нормам водопотребления пастбищепользователей
Приложение 24 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема перераспределения пастбищ для содержания поголовья сельскохозяйственных животных частных и (или) юридических лиц без пастбищ и замены их предоставляемыми пастбищами
Приложение 25 к плану по
управлению пастбищами и их
управлению по Кобдинскому
району на 2023-2024 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отдаленных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенных в окрестностях города, поселка, села, сельского округа районного значения

Ауданда 16 мал дәрігерлік пункті және 18 малға арналған көмінділер бар, оның 5 типтік, 13 қарабайыр.
Қазіргі уақытта Қобда ауданында мүйізді ірі қара 66704 бас, ұсақ мал 176276 бас, 29206 бас жылқы, 24 бас түйе және 64091 құс саналады.
Ауыл шаруашылығы жануарларын қамтамасыз ету үшін Қобда ауданы бойынша барлығы 1164796 га жайылымдық алқаптары бар. Елді-мекен шегіндегі жайылымдары 169106 га жайылым саналады, қордағы жерлерде 168 га жайылымдық алқаптар бар.
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 1 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 2 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 3 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 4 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 5 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 6 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 7 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 8 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 9 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 10 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 11 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 12 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 13 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 14 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 15 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 16 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 17 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 18 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 19 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 20 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 21 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 22 қосымша
Жайылымдардың, соның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекараларымен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым обьектілері белгіленген карта
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 23 қосымша
Жайылым пайдалнушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 24 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Қобда ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды басқару жөніндегі Жоспарға 25 қосымша
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы