Об утверждении бюджета Кенкиякского сельского округа на 2024–2026 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 28 декабря 2023 года № 146
В соответствии со статьей 9–1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кенкиякского сельского округа на 2024–2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 98 027 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 65 230 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 600 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 197 тысяч тенге, в том числе:
субвенция – 16 332 тысяч тенге;
2) затраты – 98 027 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Учесть, что в доход бюджета Кенкиякского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог;
налоги на собственность;
внутренние налоги на товары, работы и услуги;
неналоговые поступления, в том числе:
прочие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответсвии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 57 853 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 3 692 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 129 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2024–2026 годы" на 2024 год предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджет Кенкиякского сельского округа в сумме 16 332 тысяча тенге.

2024–2026 жылдарға арналған Кеңқияқ ауылдық округ бюджетін бекіту
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 146 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9–1 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6–бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024–2026 жылдарға арналған Кеңқияқ ауылдық округ бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 98 027 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 65 230 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 600 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 28 197 мың теңге, оның ішінде:
субвенция – 16 332 мың теңге;
2) шығындар – 98 027 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Кеңқияқ ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелінетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар;
тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын ішкі салықтар;
салықтық емес түсімдер, оның ішінде:
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының "2024–2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9–бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 57 853 теңге;
3) айлық есептік көрсеткіш – 3 692 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 129 "2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес 2024 жылға аудандық бюджеттен Кенқияқ ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 16 332 мың теңге сомасында көзделген.

5. Учесть в бюджете Кенкиякского сельского округа на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 11 727 тысяча тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на оснавании решения акима Кенкиякского сельского округа.
6. Учесть в бюджете Кенкиякского сельского округа на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 138 тысяча тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на оснавании решения акима Кенкиякского сельского округа.

5. 2024 жылға арналған Кенқияқ ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен 11 727 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Кеңқияқ ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
6. 2024 жылға арналған Кенқияқ ауылдық округ бюджетінде республикалық бюджеттен 138 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Кеңқияқ ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде айқындалады.