Об утверждении бюджета Каиндинского сельского округа на 2024–2026 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 28 декабря 2023 года № 147.
В соответствии со статьей 9–1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районый маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Каиндинского сельского округа на 2024–2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 59 614 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 090 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 200 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала – 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 52 224 тысяч тенге, в том числе:
субвенция – 31 061 тысяч тенге;
2) затраты – 59 880,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -266,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 266,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 266,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 30.04.2024 № 179 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход бюджета Каиндинского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
неналоговые поступления:
прочие неналоговые поступления;
продажа земли и нематериальных активов, в том числе:
продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджет на 2024–2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсий – 57 853 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 3 692 тенге;

2024–2026 жылдарға арналған Қайыңды ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 147 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9–1 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6–бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024–2026 жылдарға арналған Қайыңды ауылдық округ бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 59 614 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 090 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 100 мың тенге;
трансферттер түсімдері – 52 224 мың теңге, оның ішінде:
субвенция – 31 061 мың теңге;
2) шығындар – 59 880,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -266,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 266,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 266,9 мың теңге.";
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 30.04.2024 № 179 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қайыңды ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және кқрсетілетін қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
табиғи және басқа де ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
салықтық емес түсімдер:
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
жерді және материалдық емес активтерді сату, оның ішінде:
жерді сату.
3. Қазақстан Республикасының "2024–2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9–бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 57 853 тенге;
3) айлық есептiк көрсеткiш – 3 692 теңге;

4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 129 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2024–2026 годы" на 2024 год предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджет Каиндинского сельского округа в сумме 31 061 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Каиндинского сельского округа на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 21 070 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Каиндинского сельского округа.

4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 129 "2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес 2024 жылға аудандық бюджеттен Қайыңды ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 31 061 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2024 жылға арналған Қайыңды ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен 21 070 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Қайыңды ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 30.04.2024 № 179 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть в бюджете Каиндинского сельского округа на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 93 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Каиндинского сельского округа.

Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 30.04.2024 № 179 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2024 жылға арналған Қайыңды ауылдық округ бюджетінде республикалық бюджеттен 93 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Қайыңды ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение 1 к решению Темирского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 147
Бюджет Каиндинского сельского округа на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 30.04.2024 № 179 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 147 шешіміне 1–қосымша
2024 жылға арналған Қайыңды ауылдық округ бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 30.04.2024 № 179 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер