О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2022 года № 208 "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2023-2025 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 3 ноября 2023 года № 89
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2023-2025 годы" от 29 декабря 2022 года № 208 следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уилского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 192 482 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13 153 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 651 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 178 678 тысяч тенге;
2) затраты – 192 491,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -9,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9,3 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 9,3 тысяч тенге.".
Пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа имени Шыганака Берсиева на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 315 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 054 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 51 246 тысяч тенге;
2) затраты – 54 928 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -613 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 613 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 613 тысяч тенге.".
Пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Караойского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 711,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 203 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 287 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 51 221,1 тысяч тенге;
2) затраты – 52 811,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:

Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 208 "2023-2025 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 3 қарашадағы № 89 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 208 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ойыл ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 192 482 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 153 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 651 мың теңге;
трансферттер түсімі – 178 678 мың теңге;
2) шығындар – 192 491,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9,3 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9,3 мың теңге.".
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2023-2025 жылдарға арналған Шығанақ Берсиев атындағы ауылдық округ бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 54 315 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 054 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 мың теңге;
трансферттер түсімі – 51 246 мың теңге;
2) шығындар – 54 928 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -613 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 613 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 613 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023-2025 жылдарға арналған Қараой ауылдық округ бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 52 711,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 203 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 287 мың теңге;
трансферттер түсімі – 51 221,1 мың теңге;
2) шығындар – 52 811,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:

1) доходы – 61 459,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 391 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 693 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 57 375,4 тысяч тенге;
2) затраты – 61 678,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -218,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 218,7 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 218,7 тысяч тенге.".
Пункт 14-1 изложить в новой редакции:
"14-1. Учесть в бюджетах сельских округов на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 21 060,4 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 6 318 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 2 466 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 1 695,1 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 3 618,5 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 1 729,6 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 2 238,8 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 2 994,4 тысяч тенге.
2) на освещение улиц в населенных пунктах – 56 277 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 39 280 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 7 250 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 3 970 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 3 000 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 1 477 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 1 300 тысяч тенге.
3) на обеспечение санитарии населенных пунктов – 2 527 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 577 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 650 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 300 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге.
4) на содержание мест захоронений и погребение безродных – 3 500 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 2 500 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге.
5) на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 61 496 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 25 097 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 3 800 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 838 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 10 781 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 8 494 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 1 058 тысяч тенге
Саралжинскому сельскому округу – 11 428 тысяч тенге.
6) на организацию водоснабжения населенных пунктов – 3 533 тысяч тенге, в том числе:

1) кірістер – 61 459,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 391 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 693 мың теңге;
трансферттер түсімі – 57 375,4 мың теңге;
2) шығындар – 61 678,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -218,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 218,7 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 218,7 мың теңге.".
14-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14-1. 2023 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 21 060,4 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 6 318 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 2 466 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 1 695,1 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 3 618,5 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 1 729,6 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 2 238,8 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 2 994,4 мың теңге.
2) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 56 277 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 39 280 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 7 250 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 3 970 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 3 000 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 1 477 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 1 300 мың теңге.
3) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 2 527 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 577 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 650 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 300 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 1 000 мың теңге.
4) жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге – 3 500 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 2 500 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 1 000 мың теңге.
5) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 61 496 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 25 097 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 3 800 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 838 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 10 781 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 8 494 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 1 058 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 11 428 мың теңге.
6) елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 3 533 мың теңге, оның ішінде:

Караойскому сельскому округу – 2 287 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 216 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 1 030 тысяч тенге.
7) на капитальные расходы государственного органа – 8 046 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 720 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 1 199 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 1 100 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 1 432 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 1 395 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 1 100 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 1 100 тысяч тенге.
8) на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 8 680 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 8 680 тысяч тенге.
9) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 2 122,3 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 200 тысяч тенге;

Қараой ауылдық округіне – 2 287 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 216 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 1 030 мың теңге.
7) мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына – 8 046 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 720 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 1 199 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 1 100 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 1 432 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 1 395 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 1 100 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 1 100 мың теңге.
8) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 8 680 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 8 680 мың теңге.
9) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 2 122,3 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 200 мың теңге;

Кайындинскому сельскому округу – 1 922,3 тысяч тенге.
10) на организацию сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа – 3 500 тысяч тенге, в том числе:
Коптогайскому сельскому округу – 500 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 3 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решений аппаратов акимов сельских округов.".

Қайыңды ауылдық округіне – 1 922,3 мың теңге.
10) аудандық, маңызы бар қаланың ауылдық, кенттің, ауылдық округтің мемлекттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға – 3 500 мың теңге, оның ішінде:
Көптоғай ауылдық округіне – 500 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 3 000 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының шешімдері негізінде айқындалады.".