Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2024-2026 годы
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2023 года № 104.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Уилского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 201 014 тысяч тенге:
налоговые поступления – 29 896 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 651 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 170 467 тысяч тенге;
2) затраты – 205 046,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 032,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 032,2 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 4 032,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 14.05.2024 № 139 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть в бюджете Уилского сельского округа на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме – 69 888 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа имени Шыганака Берсиева на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 85 246 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 019 тысяч тенге;
неналоговое поступления – 15 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 81 212 тысяч тенге;
2) затраты – 86 541,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 295,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 295,3 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 1 295,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 18.06.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Учесть в бюджете сельского округа имени Шыганака Берсиева на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме – 33 859 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Караойского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

2024-2026 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 104 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Ойыл ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 201 014 мың теңге:
салықтық түсімдер – 29 896 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 651 мың теңге;
трансферттер түсімі – 170 467 мың теңге;
2) шығындар – 205 046,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 032,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 032,2 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 032,2 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 14.05.2024 № 139 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған Ойыл ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 69 888 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Шығанақ Берсиев атындағы ауылдық округ бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 85 246 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 019 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 мың теңге;
трансферттер түсімі – 81 212 мың теңге;
2) шығындар – 86 541,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 295,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 295,3 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 295,3 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 18.06.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2024 жылға арналған Шығанақ Берсиев атындағы ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 33 859 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2024-2026 жылдарға арналған Қараой ауылдық округ бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:

1) доходы – 69 494 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 770 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 287 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 67 437 тысяч тенге;
2) затраты – 69 759,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -265,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 265,6 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 265,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 14.05.2024 № 139 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть в бюджете Караойского сельского округа на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме – 34 178 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Коптогайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 91 606,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 914 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 808 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 86 884,8 тысяч тенге;
2) затраты – 92 207,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -600,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 600,9 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 600,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 18.06.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Учесть в бюджете Коптогайского сельского округа на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме – 37 674 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет Сарбийского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 826 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 798 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 436 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 592 тысяч тенге;
2) затраты – 52 060,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 234,3 тысяч тенге;

1) кірістер – 69 494 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 770 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 287 мың теңге;
трансферттер түсімі – 67 437 мың теңге;
2) шығындар – 69 759,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -265,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 265,6 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 265,6 мың теңге.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 14.05.2024 № 139 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2024 жылға арналған Қараой ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 34 178 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. 2024-2026 жылдарға арналған Көптоғай ауылдық округ бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 91 606,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 914 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 808 мың теңге;
трансферттер түсімі – 86 884,8 мың теңге;
2) шығындар – 92 207,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -600,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 600,9 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 600,9 мың теңге.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 18.06.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2024 жылға арналған Көптоғай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 37 674 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. 2024-2026 жылдарға арналған Сарбие ауылдық округ бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 50 826 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 798 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 436 мың теңге;
трансферттер түсімі – 45 592 мың теңге;
2) шығындар – 52 060,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 234,3 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 234,3 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 1 234,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 18.06.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Учесть в бюджете Сарбийского сельского округа на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме – 36 052 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет Кайындинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 144 785 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 555 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 143 030 тысяч тенге;
2) затраты – 145 249,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -464,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 464,8 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 464,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 18.06.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Учесть в бюджете Кайындинского сельского округа на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме – 34 774 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет Саралжинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 115 193 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 672 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 693 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 110 828 тысяч тенге;
2) затраты – 115 779,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -586,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 586,7 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 586,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 18.06.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Учесть в бюджете Саралжинского сельского округа на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме – 35 530 тысяч тенге.

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 234,3 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 234,3 мың теңге.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 18.06.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2024 жылға арналған Сарбие ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 36 052 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
11. 2024-2026 жылдарға арналған Қайыңды ауылдық округ бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 144 785 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 555 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 143 030 мың теңге;
2) шығындар – 145 249,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -464,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 464,8 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 464,8 мың теңге.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 18.06.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2024 жылға арналған Қайыңды ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 34 774 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
13. 2024-2026 жылдарға арналған Саралжын ауылдық округ бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 115 193 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 672 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 693 мың теңге;
трансферттер түсімі – 110 828 мың теңге;
2) шығындар – 115 779,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -586,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 586,7 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 586,7 мың теңге.
Ескерту. 13 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 18.06.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2024 жылға арналған Саралжын ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 35 530 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

15. Учесть в бюджетах сельских округов на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 16 848,8 тысяч тенге, в том числе:
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 3 876 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 6 907,8 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 1 500 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 3 565 тысяч тенге.
2) на освещение улиц в населенных пунктах – 62 139 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 29 016 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 4 820 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 3 164 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 14 245 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 2 779 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 3 315 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 4 800 тысяч тенге.
3) на обеспечение санитарии населенных пунктов – 8 660 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 1 800 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 800 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 1 400 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 1 700 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 1 010 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 750 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 1 200 тысяч тенге.
4) на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 214 968 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 61 899 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 27 284 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 28 622 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 21 281 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 4 416 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 21 806 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 49 660 тысяч тенге.
5) на капитальные расходы государственного органа – 2 084 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 1 500 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 258 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 326 тысяч тенге.
6) на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 26 737 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 6 237 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 10 500 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 5 000 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 5 000 тысяч тенге.
7) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 75 486 тысяч тенге, в том числе:

15. 2024 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 16 848,8 мың теңге, оның ішінде:
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 3 876 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 6 907,8 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 1 500 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 3 565 мың теңге.
2) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 62 139 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 29 016 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 4 820 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 3 164 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 14 245 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 2 779 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 3 315 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 4 800 мың теңге.
3) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 8 660 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 1 800 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 800 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 1 400 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 1 700 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 1 010 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 750 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 1 200 мың теңге.
4) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 214 968 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 61 899 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 27 284 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 28 622 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 21 281 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 4 416 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 21 806 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 49 660 мың теңге.
5) мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына – 2 084 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 1 500 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 258 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 326 мың теңге.
6) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 26 737 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 6 237 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 10 500 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 5 000 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 5 000 мың теңге.
7) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 75 486 мың теңге, оның ішінде:

Кайындинскому сельскому округу – 75 486 тысяч тенге.
8) на организацию водоснабжения населенных пунктов – 16 000 тысяч тенге, в том числе:
Саралжинскому сельскому округу – 16 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решений аппаратов акимов сельских округов.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 18.06.2024 № 163 (вводится в действие с 01.01.2024).
16. Учесть в бюджетах сельских округов на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 573 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 127 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 73 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 73 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 77 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 77 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 73 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 73 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решений аппаратов акимов сельских округов.

Қайыңды ауылдық округіне – 75 486 мың теңге.
8) елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 16 000 мың теңге, оның ішінде:
Саралжын ауылдық округіне – 16 000 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының шешімдері негізінде айқындалады.
Ескерту. 15 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 18.06.2024 № 163 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2024 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 573 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 127 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 73 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 73 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 77 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 77 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 73 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 73 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының шешімдері негізінде айқындалады.