Об утверждении бюджета Акжарского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2023 года № 118
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акжарского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы: 117 771 тысяч тенге;
налоговые поступления 9 700 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 108 071 тысяч тенге;
2) затраты 117 771 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование: 0 тенге;
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами: 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета: 0 тенге;
поступление займов 0 тенге; погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
единый земельный налог;
плата за пользование земельными участками;
налог на транспортные средства;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы.
Неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимом;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности;
доходы от продажи государственного имущества;
трансферты из районного бюджета;
другие неналоговые поступления.
Поступления от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества;
поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 - 2026 годы" установлено:

2024-2026 жылдарға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 118 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер: 117 771 мың теңге;
салықтық түсiмдер 9 700 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге
трансферттер түсiмi 108 071 мың теңге;
2) шығындар 117 771 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу: 0 теңге;
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо: 0 теңге;
қаржы активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану): 0 теңге;
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
Салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы.
Салықтық емес түсімдер:
әкім салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен берілетін трансферттер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес, ескерілсін және басшылыққа алынсын:

с 1 января 2024 года:
минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге; минимальный размер пенсии – 57 853 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3 692 тенге;
4) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 43 407 тенге.

2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 57 853 теңге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 692 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге.

4. Учесть в бюджете Акжарского сельского округа на 2024 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 49 831 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Акжарского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 58 240 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Акжарского сельского округа.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Хромтауского
районного маслихата
Болатов Э. Б.

4. 2024 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 49 831 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 58 240 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін. Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Ақжар ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық
мәслихатының төрағасы
Э. Б. Болатов