О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 31-147 "Об областном бюджете Алматинской области на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Алматинской области от 19 декабря 2023 года № 12-61
Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата "Об областном бюджете Алматинской области на 2023-2025 годы" от 13 декабря 2022 года № 31-147 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 175777) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 658 153 166 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 90 974 224 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям 5 772 846 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 610 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 561 405 486 тысяч тенге;
2) затраты 655 426 844 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 33 105 178 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 36 991 379 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 3 886 201 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 7 400 288 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 7 400 288 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 37 779 144 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 37 779 144 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 32 936 379 тысяч тенге;
погашение займов 4 653 489 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 9 496 254 тысячи тенге.";
пункты 2, 3, 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора" по районам и города областного значения зачисляются в размере 100% в районный и городской бюджет областного значения.";
"3. Установить, что поступления по кодам классификации доходов единой бюджетной классификации "Индивидуальный подоходный налог, удерживаемый у источника выплаты" и "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" зачисляются по Балхашскому району в размере 10%, Енбекшиказахскому району в размере 30%, Жамбылскому району и городу Қонаев в размере 70%, Илийскому, Карасайскому районам в размере 95%, Талгарскому району в размере 90%, Уйгурскому району в размере 80% в областной бюджет, по Райымбекскому и Кегенскому районам в размере 100% зачисляются в районный бюджет.";

Алматы облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 31-147 "Алматы облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2023 жылғы 19 желтоқсандағы № 12-61 шешімі
Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы облыстық мәслихатының "Алматы облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2022 жылғы 13 желтоқсандағы №31-147 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175777 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 658 153 166 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 90 974 224 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 5 772 846 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 610 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 561 405 486 мың теңге;
2) шығындар 655 426 844 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 33 105 178 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 36 991 379 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 3 886 201 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 7 400 288 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 7 400 288 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 37 779 144 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 37 772 937 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 32 936 379 мың теңге;
қарыздарды өтеу 4 653 489 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 9 496 254 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2, 3, 4 - тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы" коды бойынша түсімдер аудандар мен облыстық маңызы бар қала бойынша 100% мөлшерінде аудандық және облыстық маңызы бар қалалық бюджетке түсетіні белгіленсін.";
"3. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша түсімдер Балқаш ауданы бойынша 10% мөлшерінде, Еңбекшіқазақ ауданы бойынша 30% мөлшерінде, Жамбыл ауданы және Қонаев қаласы бойынша бойынша 70% мөлшерінде, Іле, Қарасай аудандары бойынша 95% мөлшерінде, Талғар ауданы бойынша 90% мөлшерінде, Ұйғыр ауданы бойынша 80% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні, Райымбек және Кеген аудандары бойынша 100% аудандық бюджетке түсетіні белгіленсін.";

"4. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Социальный налог" зачисляются по Балхашскому, району в размере 10%, Енбекшиказахскому району в размере 30%, Жамбылскому району в размере 70%, Илийскому, Карасайскому районам в размере 95%, Талгарскому району в размере 90%, Уйгурскому району в размере 80% в областной бюджет, по Райымбекскому и Кегенскому районам и городу Қонаев в размере 100% зачисляются в районный и городской бюджет.";
пункты 8, 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 7 981 201 тысяча тенге, в том числе на:
образование 3 462 603 тысячи тенге;
здравоохранение 424 980 тысяч тенге;
социальную помощь 91 944 тысячи тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения 2 688 000 тысяч тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд 218 492 тысячи тенге;
повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений 316 229 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий 483 776 тысяч тенге;
субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок 295 177 тысяч тенге.";
"9. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 112 423 285 тысяч тенге, в том числе на:
строительство объектов среднего образования 59 227 110 тысяч тенге;
строительство и реконструкция объектов здравоохранения 764 054 тысячи тенге;
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" 3 215 679 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" 18 598 154 тысячи тенге;
развитие газотранспортной системы 1 303 063 тысячи тенге;
увеличение водности поверхностных водных ресурсов 5 449 114 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 10 805 005 тысяч тенге;
реализацию мероприятий в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов 508 612 тысяч тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах 177 902 тысячи тенге;
реализацию мероприятий по развитию инженерной, транспортной и социальной инфраструктуры в областных центрах, моно-, и малых городах и сельских территориях 3 293 142 тысячи тенге;

"4. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша түсімдер Балқаш ауданы бойынша 10% мөлшерінде, Еңбекшіқазақ ауданы бойынша 30% мөлшерінде, Жамбыл ауданы бойынша 70% мөлшерінде, Іле, Қарасай аудандары бойынша 95% мөлшерінде, Талғар ауданы бойынша 90% мөлшерінде, Ұйғыр ауданы бойынша 80% мөлшерінде облыстық бюджетке, Райымбек, Кеген аудандары және Қонаев қаласы бойынша 100% мөлшерінде аудандық және қалалық бюджетке түсетіні белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 8, 9 - тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 7 981 201 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беруге 3 462 603 мың теңге;
денсаулық сақтауға 424 980 мың теңге;
әлеуметтік көмекке 91 944 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға 2 688 000 мың теңге;
жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға 218 492 мың теңге;
табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 316 229 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 483 776 мың теңге;
ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға 295 177 мың теңге.";
"9. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 112 423 285 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
орта білім беру объектілерінің құрылысына 59 227 110 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялауға 764 054 мың теңге;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 3 215 679 мың теңге;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 18 598 154 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға 1 303 063 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға 5 449 114 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға 10 805 005 мың теңге;
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жобасы және басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыруға 508 612 мың теңге;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 177 902 мың теңге;
облыс орталықтарында, моно-, шағын қалалар мен ауылдық аумақтарда инженерлік, көліктік және әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту жөніндегі іс-шараларды іске асыруға 3 293 142 мың теңге;

развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 9 081 450 тысяч тенге.";
пункт 13 указанного решения изложить в новой редакции:
"13. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе на:
реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
на текущие расходы государственных органов;
трансферты из районных бюджетов, бюджета города областного значения в связи с изменением законодательства;
на обеспечение сбалансированности местных бюджетов;
предоставление социальной помощи гражданам на частичную оплату первоначального взноса по программе "7-20-25";
оказание социальной помощи населению;
выплату государственной адресной социальной помощи;
проведение мероприятий в сфере культуры;
проведение мероприятий в сфере жилищно-коммунального хозяйства;
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
изъятие земельных участков для государственных нужд;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
проведение мероприятий в сфере транспортной инфраструктуры.
Распределение указанного трансферта районным (город областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата Алматинской области.";
пункты 15, 16, 17, 18 указанного решения изложить в новой редакции:
"15. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены кредиты районным (город областного значения) бюджетам, в том числе:
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов;
бюджетные кредиты на проектирование и (или) строительство жилья.
Распределение указанных кредитов районным (город областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата Алматинской области.";

"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 9 081 450 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 13 - тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыруға;
мемлекеттік органдардың ағымдағы шығындарына;
заңнаманың өзгеруіне байланысты аудандық бюджеттерден, облыстық маңызы бар қаланың бюджетінен түсетін трансферттер;
жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз етуге;
азаматтарға "7-20-25" бағдарламасы бойынша бастапқы жарнасының бөлігін төлеу үшін әлеуметтік көмек көрсетуге;
халыққа әлеуметтік көмек көрсетуге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
мәдениет саласында іс-шараларды іске асыруға;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында іс-шараларды іске асыруға;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
көлік инфрақұрылымы саласында іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансфертті аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерге бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 15, 16, 17, 18 - тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерге кредиттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер;
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға берілетін бюджеттік кредиттер.
Көрсетілген кредиттерді аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";

"16. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 897 257 тысяч тенге.";
"17. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 28 126 284 тысячи тенге.";
"18. Утвердить резерв акимата Алматинской области на 2023 год в сумме 1 628 679 тысяч тенге.".

"16. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 897 257 мың теңге сомасында көзделсін.";
"17. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 28 126 284 мың теңге сомасында көзделсін.";
"18. Алматы облысы әкімдігінің 2023 жылға арналған резервi 1 628 679 мың теңге сомасында бекітілсін.".

2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Т. Байедилов
Приложение к решению Алматинского областного маслихата от "____" _________ 2023 года № ___ "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 31-147 "Об областном бюджете Алматинской области на 2023-2025 годы"

2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасы Т. Байедилов
Алматы облыстық мәслихатының 2023 жылғы "___" _________ "Алматы облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы "Алматы облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 31-147 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № _____ шешіміне қосымша

2 172 154
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
158 112
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
616 359
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
470 500
261
Управление образования области
803 627
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
461 499
037
Социальная реабилитация
66 722
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
100 644
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
174 762
271
Управление строительства области
41 404
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
41 404
2
Социальная помощь
3 877 871
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 877 871
068
Программа занятости
3 877 871
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4 278 101
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 144 928
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
312 036
007
Капитальные расходы государственного органа
15 877
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
553 208
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
312 041
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
121 380
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
15 133
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
302 174
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 513 079
270
Управление по инспекции труда области
133 173
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
133 173
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
41 564 969
1
Жилищное хозяйство

2 172 154
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
158 112
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
616 359
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
470 500
261
Облыстың білім басқармасы
803 627
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
461 499
037
Әлеуметтік сауықтандыру
66 722
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
100 644
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
174 762
271
Облыстың құрылыс басқармасы
41 404
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
41 404
2
Әлеуметтiк көмек
3 877 871
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 877 871
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
3 877 871
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4 278 101
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 144 928
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
312 036
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 877
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
553 208
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
312 041
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
121 380
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
15 133
067
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
302 174
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 513 079
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
133 173
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
133 173
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
41 564 969
1
Тұрғын үй шаруашылығы

4 201 694
071
Развитие газотранспортной системы
4 201 694
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
49 003 739
1
Сельское хозяйство
44 018 336
255
Управление сельского хозяйства области
31 561 338
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
406 866
002
Субсидирование развития семеноводства
462 730
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
94 000
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
181 823
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
750 000
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
7 121
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
120 871
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
39 474
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
865
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 191 773
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 742 653
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
17 745 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 700 000
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
532 912
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
7 297
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
282 776
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок

4 201 694
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
4 201 694
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
49 003 739
1
Ауыл шаруашылығы
44 018 336
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
31 561 338
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
406 866
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
462 730
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
94 000
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
181 823
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
750 000
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
7 121
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
120 871
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
39 474
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
865
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 191 773
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 742 653
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
17 745 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 700 000
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
532 912
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
7 297
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
282 776
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау

18 357
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 086 432
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
427 445
13
Прочие
24 069 527
1
Регулирование экономической деятельности
523 909
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
523 909
053
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
523 909
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
5 395 370
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
4 724 791
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
474 308
008
Поддержка предпринимательской деятельности
465 800
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
2 574 865
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
1 129 818
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
80 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
670 579
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
670 579
9
Прочие
18 150 248
253
Управление здравоохранения области
125 570
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
125 570
257
Управление финансов области
1 628 679
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 628 679
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
75 464
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
75 464
261
Управление образования области
5 364 101
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
5 124 961
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
239 140
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
221 382
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности

18 357
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 086 432
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
427 445
13
Басқалар
24 069 527
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
523 909
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
523 909
053
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
523 909
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
5 395 370
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
4 724 791
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
474 308
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
465 800
010
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 574 865
011
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 129 818
051
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
80 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
670 579
024
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
670 579
9
Басқалар
18 150 248
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
125 570
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
125 570
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 628 679
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 628 679
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
75 464
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
75 464
261
Облыстың білім басқармасы
5 364 101
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
5 124 961
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
239 140
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
221 382
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер