О решение Балхашского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 15-50 "О бюджете Балхашского района на 2024-2026 годы"
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2023 года № 15-50.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
2. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 5 337 282 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 914 725 тысяч тенге;
неналоговые поступления 108 415 тенге;
поступления от продажи основного капитала 10 879 тенге;
поступления трансфертов 4 303 263 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 893 099 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 393 099 тысяч тенге;
субвенции 2 019 607 тысячи тенге;
Трансферты на возмещение потерь в связи с принятием законодательства 2 062 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств 460 618 тысяч тенге.
2) затраты 6 012 851 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 202 480 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 256 594 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 54 114 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 460 618 тысяч тенге.

Балқаш аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 15-50 "Балқаш ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 15-50 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5 337 282 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 914 725 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 108 415 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 10 879 мың теңге;
трансферттер түсімі 4 303 263 мың теңге; оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 893 099 мың теңге;
даму трансферттері 1 393 099 мың тенге;
субвенциялар 2 019 607 мың теңге;
Заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер 2 062 мың теңге;
пайдаланылатын бюджеттік қаржының қалдықтары 460 618 мың теңге.
2) шығындар 6 012 851 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 202 480 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 256 594 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 54 114 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 460 618 мың теңге.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 153 146 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 153 146 тысячи тенге."
используемые остатки бюджетных средств 460 618 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решениями Балхашского районного маслихата Алматинской области от 11.12.2024 № 30-117 (вводится в действие с 01.01.2024).

4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 153 146 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 153 146 мың теңге."
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 460 618 мың теңге."
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 11.12.2024 № 30-117 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
3. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2024 года.
Председатель Балхашского районного маслихата К. Омаров
Приложение 1 к решению Балхашского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 15-50
Сноска. Приложение 1 в редакции решениями Балхашского районного маслихата Алматинской области от 11.12.2024 № 30-117 (вводится в действие с 01.01.2024).
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
І. Доходы

2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешiм 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Балқаш аудандық мәслихатының төрағасы К. Омаров
Балқаш аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 15-50 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 11.12.2024 № 30-117 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
І. Кiрiстер

71298
2
Социальная помощь
209356
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
209356
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28909
006
Оказание жилищной помощи
142
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
23907
010
Материальное обеспечение детей- с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1635
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
89286
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
65477
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
53689
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
53689
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45517
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
533
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни лиц с инвалидностью
7639
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1851435
1
Жилищное хозяйство
1434013
467
Отдел строительства района (города областного значения)
944926
003
Проектирование и строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
175342
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
64024
098
Покупка жилья коммунального жилищного фонда
705560
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
198053
003
Проектирование и строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
198053
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
291034
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
22985
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
80264
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
142184
115
Исполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет резервных средств местного исполнительного органа
45601
2
Коммунальное хозяйство

71298
2
Әлеуметтiк көмек
209356
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
209356
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет,спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28909
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
142
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
23907
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1635
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
89286
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
65477
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
53689
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
53689
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
45517
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
533
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
7639
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
1851435
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1434013
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
944926
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және салу, реконструкциялау
175342
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
64024
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
705560
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
198053
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және салу, реконструкциялау
198053
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
291034
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
22985
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
80264
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
142184
115
Жергілікті атқарушы органның резервтік қаражаты есебінен сот шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
45601
2
Коммуналдық шаруашылық