О бюджете Жамбылского районана 2024-2026 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 26 декабря 2023 года № 12-54.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1,2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 21 424 337 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 8 534 182 тысяч тенге;
неналоговые поступления 185 178 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 369 100тысяч тенге;
поступления трансфертов 11 335 877 тысяч тенге;
2) затраты 22 135 599 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 259 376 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 378 430тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 119 054 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 970 638 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 970 638 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 2 056 463 тысяч тенге;
погашение займов 1 401 872 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 316 047 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 18.04.2024 № 17-85 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов сельских округов в районный бюджет в сумме 542 149тысяч тенге, в том числе:
Каргалинский сельский округ 94 600 тысячи тенге;
Узынагашский сельский округ 402 655 тысяч тенге;
Шолаккаргалинский сельский округ 44 894 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 572 402 тысячи тенге, в том числе:
Аккайнарскому сельскому округу 24 006тысячи тенге;
Актерекскому сельскому округу 26 304 тысячи тенге;
Аксенгирскому сельскому округу 28 897 тысячи тенге;
Айдарлинскому сельскому округу 29 427 тысячи тенге;
Бозойскому сельскому округу 24 833 тысячи тенге;
Бериктасскому сельскому округу 29 962 тысячи тенге;
Дегересскому сельскому округу 23 303 тысячи тенге;
Жамбылскому сельскому округу 20 434 тысячи тенге;

Жамбыл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 12-54 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзібасқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес,Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 21 424 337 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 8 534 182 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 185 178 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 1 369 100 мың теңге;
трансферттер түсiмі 11 335 877 мың теңге; оның ішінде:
2) шығындар 22 135 599 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 259 376 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 378 430 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 119 054 мың теңге;
4) қаржы активтерi мен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 970 638мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 970 638 мың теңге":
қарыздар түсімі 2 056 463 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 401 872 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 316 047 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 18.04.2024 № 17-85 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтері бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 542 149 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарғалы ауылдық округінен 94 600 мың теңге;
Ұзынағаш ауылдық округінен 402 655 мың теңге;
Шолаққарғалы ауылдық округінен 44 894 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 572 402мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Аққайнар ауылдық округіне 24 006 мың теңге;
Ақтерек ауылдық округіне 26 304 мың теңге;
Ақсеңгір ауылдық округіне 28 897 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округіне 29 427 мың теңге;
Бозой ауылдық округіне 24 833 мың теңге;
Беріктас ауылдық округіне 29 962 мың теңге;
Дегерес ауылдық округіне 23 303 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 20 434 мың теңге;

Каракастекскому сельскому округу 29 218 тысячи тенге;
Карасускому сельскому округу 78 659 тысячи тенге;
Мынбаевскому сельскому округу 3 626 тысячи тенге;
Матыбулакскому сельскому округу 25 454 тысячи тенге;
Самсинскому сельскому округу 27 306 тысячи тенге;
Сарытаукумскому сельскому округу 26 482 тысячи тенге;
Таранскому сельскому округу 25 957 тысячи тенге;
Талапскому сельскому округу 26 195 тысячи тенге;
Унгуртасскому сельскому округу 28 481 тысячи тенге;
Ульгилинскому сельскому округу 25 822 тысячи тенге;
Улькенскому сельскому округу 15 595 тысячи тенге;
Шиенскому сельскому округу 30 783 тысячи тенге;
Темиржолскому сельскому округу 21 658 тысячи тенге;
4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
на освещение улиц населенных пунктов;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Жамбылского района.

Каракастек ауылдық округіне 29 218мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне 78 659 мың теңге;
Мынбаев ауылдық округіне 3 626 мың теңге;
Мәтібұлақ ауылдық округіне 25 454 мың теңге;
Самсы ауылдық округіне 27 306 мың теңге;
Сарытауқұм ауылдық округі не 26 482 мың теңге;
Таран ауылдық округіне 25 957 мың теңге;
Талап ауылдық округіне 26 195мың теңге;
Үңгіртас ауылдық округіне 28 481 мың теңге;
Үлгілі ауылдық округіне 25 822 мың теңге;
Үлкен ауылдық округіне 15 595 мың теңге;
Шиен ауылдық округіне 30 783 мың теңге;
Теміржол ауылдық округіне 21 658мың теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Жамбыл ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 105 954 тысяч тенге.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата районного маслихата А. Сабирова
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024года.
Председатель Жамбылского районного маслихата М. Амиргалиев
Приложение 1 к решению Жамбылского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 12-54

5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 105 954 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихат аппаратының басшысы А. Сабировқа жүктелсін.
7. Осы шешiм 2024 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Жамбыл аудандық мәслихат төрағасы М. Амиргалиев
Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 12-54 шешіміне 1-қосымша

308155
005
Государственная адресная социальная помощь
308155
2
Социальная помощь
1 250 668
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 250668
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
102490
006
Оказание жилищной помощи
1841
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
164023
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9747
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
175119
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
797448
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
89309
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81309
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62065
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4848
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14396
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
8000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
8000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
13 064 007
1
Жилищное хозяйство
3 334 478
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
110 357
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
110 357
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 839012
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 826278
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
441014
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
571720
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
385 109
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда

308155
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
308155
2
Әлеуметтік көмек
1 250668
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 250668
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
102490
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1841
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
164023
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9747
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
175119
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
797448
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
89309
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81309
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62065
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4848
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14396
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй
инспекциясы бөлімі
8000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
8000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
13 064 007
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 334 478
463
Ауданның (облыстықмаңызы бар қаланың) жер
қатынастары бөлімі
110 357
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
110 357
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 839012
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 826278
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
441014
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
571720
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй
инспекциясы бөлімі
385 109
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үйқоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік
саясатты іске асыру бойынша қызметтер