О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2023-2025 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 4 января 2023 года № 34-163.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
В соответствии c пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Айдарлинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 38 295 тысяч тенге:
налоговые поступления 9 342 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 28 953 тысячи тенге;
2) затраты 40 446 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 151 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 151 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 151 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 25.12.2023 № 11-51 (Вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет Аккайнарского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 39 792 тысячи тенге:
налоговые поступления 12 095 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 27 697 тысяч тенге;
2) затраты 39 804 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)12 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 12 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 12 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 16.11.2023 № 9-40 (Вводится в действие с 01.01.2023).
3.Утвердить бюджет Аксенгирского сельского округа на2023-2025годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решениюсоответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихаттың 2023 жылғы 4 қаңтардағы № 34-163 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 3-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9 бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШТI:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Айдарлы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 38 295 мың теңге:
салықтық түсiмдер 9 342 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 28 953 мың теңге;
2) шығындар 40 446 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 151мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 2 151 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 151 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 25.12.2023 № 11-51 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023-2025жылдарға арналған Аққайнар ауылдық округінің бюджетітиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 39 792 мың теңге:
салықтық түсiмдер 12 095 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 27 697 мың теңге;
2) шығындар 39 804 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 12 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 12 мыңтеңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 12 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 16.11.2023 № 9-40 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2023-2025 жылдарға арналған Ақсеңгір ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 736 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 736 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 736 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 25.12.2023 № 11-51 (Вводится в действие с 01.01.2023).
11. Утвердить бюджет Каргалинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 31, 32, 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 161 593 тысячи тенге:
налоговые поступления 161 593 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 0 тенге;
2) затраты 166 449 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 906 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 906 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 4 906 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 16.11.2023 № 9-40 (Вводится в действие с 01.01.2023).
12. Утвердить бюджет Матибулакского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 34, 35, 36 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 45 287 тысячи тенге:
налоговые поступления 14 815 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 30 472 тенге;
2) затраты 46 550 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 263 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 263 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 263 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 25.12.2023 № 11-51 (Вводится в действие с 01.01.2023).
13. Утвердить бюджет Мынбаевского сельского округа на2023-2025 годы согласно приложениям 37, 38, 39 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 736 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 1 736 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 736 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 25.12.2023 № 11-51 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2023-2025жылдарға арналған Қарғалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32, 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 161 593 мың теңге:
салықтық түсiмдер 161 593 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 0 теңге;
2) шығындар 166 499 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 906 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 4 906 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 906 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 16.11.2023 № 9-40 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2023-2025 жылдарға арналған Мәтібұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 34, 35, 36-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 45 287 мың теңге:
салықтық түсiмдер 14 815 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 30 472 теңге;
2) шығындар 46 550 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 263 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 1 263 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 263 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 25.12.2023 № 11-51 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2023-2025жылдарға арналған Мыңбаев ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 37, 38, 39-қосымшаларынасәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

Сноска. Пункт 24 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 25.12.2023 № 11-51 (Вводится в действие с 01.01.2023).
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата районного маслихата А. Сабирова.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата С. Журын
Приложение 1 к решению Жамбылского районного маслихата от 04 января 2023 года № 34-163

Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 25.12.2023 № 11-51 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихат аппаратының басшысы А. Сабировке жүктелсін.
3. Осы шешiм 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Мәслихат хатшысы С. Жұрын
Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 04 қаңтардағы № 34-163 шешіміне 1-қосымша

2 670
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
461
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1 206
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
5
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
V. Дефицит (профицит) бюджета
0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита)
0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
01
Остатки бюджетных средств
0
1
Свободные остатки бюджетных средств
0
01
Свободные остатки бюджетных средств
0
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
16
Погашение займов
0
Приложение 10 к решению Жамбылского районного маслихата от 04 января 2023 года № 34-163
Сноска. Приложение 10 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 16.11.2023 № 9-40 (Вводится в действие с 01.01.2023).
Бюджет Актерекского сельского округа на 2023 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
III.Доходы

2 670
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
461
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
1 206
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы (мың теңге)
IV. Қаржы активтерінің операциялары бойынша сальдо
0
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Ерекшелігі
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
16
Қарыздарды өтеу
0
Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 04 қаңтардағы № 34-163 шешіміне 10-қосымша
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 16.11.2023 № 9-40 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ақтерек ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы (мың теңге)
III.Кірістер