О внесении изменений в решение Енбекшиказахского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № VII-30-147 "О бюджете Енбекшиказахского района на 2023-2025 годы"
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 13 ноября 2023 года № 9-43
Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Енбекшиказахского районного маслихата "О бюджете Енбекшиказахского района на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № VII-30-147 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176188) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы 22 838 088,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 13 264 355 тысяч тенге;
неналоговые поступления 123 661 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 968 974 тысячи тенге;
поступление трансфертов 8 481 098,3 тысяч тенге;
2) затраты 26 760 318,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 368 740 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 472 925 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 104 185 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы №VII-30-147 "Еңбекшіқазақ ауданың 2023-2025 жылдары арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 13 қарашадағы № 9-43 шешімі
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының "Еңбекшіқазақ ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № VII-30-147 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176188 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 22 838 088,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 13 264 355 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 123 661 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 968 974 мың теңге;
трансферттер 8 481 098,3 мың теңге;
2) шығындар 26 760 318,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 368 740 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 472 925 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 104 185 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 290 970 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 290 970 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 3 677 820 тысяч тенге;
погашение займов 77 617 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 690 767 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата Енбекшиказахского района Б.Ахметов

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 290 970 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 290 970 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 3 677 820 мың теңге;
қарыздарды өтеу 77 617 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 690 767 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының төрағасы Б.Ахметов

83 739
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
83 739
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
71 841
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
71 841
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
39 169
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
39 169
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
32 672
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
32 672
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 470 325
1
Социальное обеспечение
1 685 936
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 685 936
005
Государственная адресная социальная помощь
1 685 936
2
Социальная помощь
2 611 659
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 611 659
002
Программа занятости
611 873
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
126 201
006
Оказание жилищной помощи
31 945
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
345 807
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
25 006
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
178 247
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 224 620
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
67 960
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
172 730
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
165 640
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
78 722
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 676
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия

83 739
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
83 739
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
71 841
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
71 841
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
39 169
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
39 169
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
32 672
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
32 672
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
4 470 325
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
1 685 936
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 685 936
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 685 936
2
Әлеуметтік көмек
2 611 659
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 611 659
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
611 873
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
126 201
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
31 945
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
345 807
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
25 006
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
178 247
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 224 620
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
67 960
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
172 730
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
165 640
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 722
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 676
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

1 134 892
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
548 512
022
Развитие транспортной инфраструктуры
23 841
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
88 720
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
435 951
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
586 380
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
467 858
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
118 522
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
82 319
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
82 319
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
11 751
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
30 568
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
40 000
13
Прочие
2 849 882
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
22 284
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
22 284
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
22 284
9
Прочие
2 827 598
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
101 482
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
101 482
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 052 992
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 052 992
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
652 628
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
166 666
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
485 962
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 020 496
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
273 509
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

1 134 892
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
548 512
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
23 841
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
88 720
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
435 951
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
586 380
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
467 858
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
118 522
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
82 319
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
82 319
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 751
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
30 568
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
40 000
13
Басқалар
2 849 882
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
22 284
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
22 284
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 284
9
Басқалар
2 827 598
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
101 482
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
101 482
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 052 992
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 052 992
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
652 628
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
166 666
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
485 962
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 020 496
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
273 509
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту