О внесении изменений в решение Илийского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 31-104 "О бюджете Илийского района на 2023-2025 годы"
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 16 мая 2023 года № 4-12
Илийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Илийского районного маслихата "О бюджете Илийского района на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 31-104 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176644) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 239 531 430 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 227 211 526 тысяч тенге;
неналоговые поступления 52 881 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 123 417 тысяч тенге;
поступления трансфертов 11 143 606 тысяч тенге;
2) затраты 242 676 040 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 61 984 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 129 375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 67 391 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;

Іле аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 31-104 "Іле ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2023 жылғы 16 мамырдағы № 4-12 шешімі
Іле аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Іле аудандық мәслихатының "Іле ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 31-104 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176644 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 239 531 430 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 227 211 526 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 52 881 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 1 123 417 мың теңге;
трансферттер түсiмі 11 143 606 мың теңге;
2) шығындар 242 676 040 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 61 984 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 129 375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 67 391 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 206 594 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 206 594 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 2 211 617 тысячи тенге;
погашение займов 437 511 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 432 488 тысяч тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Илийского районного маслихата Р. Абилова

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 206 594 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 3 206 594 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 2 211 617 мың теңге;
қарыздарды өтеу 437 511 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 432 488 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешiм 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Іле аудандық мәслихатының төрағасы Р. Абилова

2 971 114
002
Программа занятости
1 142 887
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
100 102
006
Оказание жилищной помощи
10 316
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
261 720
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 917
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
277 748
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 055 263
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
110 161
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
126 672
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
116 672
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
79 097
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 011
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
16 800
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
10 764
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
8 815
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
8 815
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 185
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 185
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 252 409
1
Жилищное хозяйство
7 526 650
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
1 007 629
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
1 007 629
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 020 341
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

2 971 114
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 142 887
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
100 102
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 316
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
261 720
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 917
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
277 748
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 055 263
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
110 161
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
126 672
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
116 672
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 097
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 011
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
16 800
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
10 764
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8 815
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
8 815
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
1 185
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 185
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 252 409
1
Тұрғын үй шаруашылығы
7 526 650
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
1 007 629
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1 007 629
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 020 341
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау