О внесении изменений в решение Илийского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 31-104 "О бюджете Илийского района на 2023-2025 годы"
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 22 декабря 2023 года № 16-44
Илийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Илийского районного маслихата "О бюджете Илийского района на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 31-104 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176644) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 241 831 859 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 223 124 381 тысяча тенге;
неналоговые поступления 52 893 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 2 429 023 тысячи тенге;
поступления трансфертов 13 836 522 тысячи тенге;
2) затраты 243 664 927 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование (-) 7 746 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 67 275 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 75 021 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;

Іле аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 31-104 "Іле ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 16-44 шешімі
Іле аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Іле аудандық мәслихатының "Іле ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 31-104 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176644 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 241 831 859 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 223 124 381 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 52 893 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 2 429 023 мың теңге;
трансферттер түсiмі 13 836 522 мың теңге;
2) шығындар 243 664 927 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу (-) 7 746 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 67 275 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 75 021 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 825 322 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 825 322 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 837 975 тысяч тенге;
погашение займов 445 141 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 432 488 тысяч тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Илийского районного маслихата Р. Абилова

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 825 322 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 1 825 322 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 837 975 мың теңге;
қарыздарды өтеу 445 141 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 432 488 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешiм 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Іле аудандық мәслихатының төрағасы Р. Абилова

2 279 380
002
Программа занятости
497 439
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
107 399
006
Оказание жилищной помощи
8 648
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
241 196
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
14 338
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
299 448
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 049 415
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
61 497
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
168 353
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
163 014
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
107 097
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 161
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
32 223
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
10 764
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 769
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
4 154
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4 154
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 185
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 185
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 525 931
1
Жилищное хозяйство
7 234 344
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
1 378 932
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
1 378 932
467
Отдел строительства района (города областного значения)

2 279 380
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
497 439
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
107 399
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8 648
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
241 196
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
14 338
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
299 448
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 049 415
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
61 497
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
168 353
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
163 014
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107 097
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 161
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
32 223
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
10 764
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 769
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4 154
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 154
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
1 185
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 185
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 525 931
1
Тұрғын үй шаруашылығы
7 234 344
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
1 378 932
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1 378 932
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі