О внесении изменений в решение Карасайского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 31-3 "О бюджете Карасайского района на 2023-2025 годы"
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 9 ноября 2023 года № 9-4
Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Карасайского района "О бюджете Карасайского района на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 31-3 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 38 895 984 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 27 218 424 тысячи тенге;
неналоговые поступления 23 438 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 457 473 тысячи тенге;
поступления трансфертов 10 196 649 тысяч тенге;
2) затраты 39 291 654 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 53 731 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 155 250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 101 519 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобритение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

Қарасай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы №31-3 "Қарасай ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 9 қарашадағы № 9-4 шешімі
Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасай ауданы мәслихатының "Қарасай ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 31-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімінің 1-тармағы жаңа редакцияда жариялансын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 38 895 984 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 27 218 424 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 23 438 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 457 473 мың теңге;
трансферттер түсімі 10 196 649 мың теңге;
2) шығындар 39 291 654 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 53 731 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 155 250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 101 519 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 449 401 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 449 401 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 155 250 тысяч тенге;
погашение займов 209 079 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 503 230 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Карасайского районного маслихата Б. Айнабеков

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 449 401 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 449 401 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 155 250 мың теңге;
қарыздарды өтеу 209 079 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 503 230 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының төрағасы Б. Айнабеков

34 541
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
34 541
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
25 551
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
25 551
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 791 451
1
Социальное обеспечение
1 084 126
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 084 126
005
Государственная адресная социальная помощь
1 084 126
2
Социальная помощь
2 509 961
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 509 961
002
Программа занятости
750 520
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
86 544
006
Оказание жилищной помощи
51
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
246 357
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
14 100
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
201 812
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными стредствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 152 415
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
58 162
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
197 364
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
167 364
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71 740
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 952
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
66 800
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20 872
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
13 442

34 541
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
34 541
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
25 551
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
25 551
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 791 451
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 084 126
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
1 084 126
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
1 084 126
2
Әлеуметтiк көмек
2 509 961
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
2 509 961
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
750 520
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
86 544
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
51
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
246 357
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
14 100
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
201 812
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедекігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 152 415
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
58 162
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
197 364
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
167 364
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
71 740
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 952
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
66 800
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
20 872
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
13 442

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
55 119
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
55 119
12
Транспорт и коммуникации
2 834 962
1
Автомобильный транспорт
1 133 803
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 133 803
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
253 479
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
880 324
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 294 810
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
376 832
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
917 978
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
301 130
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
301 130
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
11 403
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригордным и внутрирайонным сообщениям
250 762
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
38 965
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
105 219
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригордным и внутрирайонным сообщениям
105 219
13
Прочие
862 675
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
17 114
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
17 114
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
16 957
004
Капитальный расходы государственного органа
157
9
Прочие
845 561
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
36 461
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
36 461
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
201 887
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
201 887
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
55 119
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 119
12
Көлік және коммуникация
2 834 962
1
Автомобиль көлігі
1 133 803
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 133 803
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
253 479
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
880 324
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
1 294 810
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
376 832
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
917 978
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзгеде қызметтер
301 130
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
301 130
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 403
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасмалдарын субсидиялау
250 762
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трнасферттер
38 965
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
105 219
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасмалдарын субсидиялау
105 219
13
Басқалар
862 675
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
17 114
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлiмi
17 114
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 957
004
Мемлекеттiк органның күрделі шығыстары
157
9
Басқалар
845 561
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
36 461
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
36 461
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
201 887
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
201 887
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi