О внесении изменений в решение Карасайского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 31-3 "О бюджете Карасайского района на 2023-2025 годы"
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 22 декабря 2023 года № 12-3
Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Карасайского района "О бюджете Карасайского района на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 31-3 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 36 096 011 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 22 115 373 тысячи тенге;
неналоговые поступления 23 438 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 447 464 тысячи тенге;
поступления трансфертов 12 509 736 тысяч тенге;
2) затраты 36 491 679 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 53 731 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 155 250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 101 519 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобритение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

Қарасай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 31-3 "Қарасай ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 12-3 шешімі
Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасай ауданы мәслихатының "Қарасай ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 31-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімінің 1-тармағы жаңа редакцияда жариялансын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 36 096 011 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 22 115 373 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 23 438 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 447 464 мың теңге;
трансферттер түсімі 12 509 736 мың теңге;
2) шығындар 36 491 679 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 53 731 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 155 250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 101 519 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 449 399 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 449 399 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 155 250 тысяч тенге;
погашение займов 209 081 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 503 230 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Карасайского районного маслихата Б. Айнабеков

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 449 399 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 449 399 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 155 250 мың теңге;
қарыздарды өтеу 209 081 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 503 230 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының төрағасы Б. Айнабеков

40 361
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 810
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14 810
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
25 551
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
25 551
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 675 108
1
Социальное обеспечение
1 072 219
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 072 219
005
Государственная адресная социальная помощь
1 072 219
2
Социальная помощь
2 410 978
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 410 978
002
Программа занятости
750 520
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
86 585
006
Оказание жилищной помощи
51
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
235 944
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 698
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
219 412
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными стредствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 046 606
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
58 162
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
191 911
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
175 353
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 282
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 399
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
66 800
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20 872
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

40 361
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14 810
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
14 810
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
25 551
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
25 551
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 675 108
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 072 219
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
1 072 219
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
1 072 219
2
Әлеуметтiк көмек
2 410 978
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
2 410 978
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
750 520
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
86 585
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
51
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
235 944
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 698
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
219 412
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедекігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 046 606
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
58 162
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
191 911
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
175 353
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
81 282
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 399
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
66 800
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
20 872
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi

1 174 991
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
249 195
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
925 796
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 294 810
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
376 832
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
917 978
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
407 679
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
407 679
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
10 272
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригордным и внутрирайонным сообщениям
358 442
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
38 965
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
105 219
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригордным и внутрирайонным сообщениям
105 219
13
Прочие
856 455
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
17 114
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
17 114
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
16 957
004
Капитальный расходы государственного органа
157
9
Прочие
839 341
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30 241
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
30 241
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
201 887
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
201 887
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
607 213
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
607 213
14
Обслуживание долга
282 610
1
Обслуживание долга
282 610
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
282 610
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета

1 174 991
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
249 195
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
925 796
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
1 294 810
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
376 832
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
917 978
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзгеде қызметтер
407 679
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
407 679
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 272
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасмалдарын субсидиялау
358 442
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трнасферттер
38 965
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
105 219
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасмалдарын субсидиялау
105 219
13
Басқалар
856 455
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
17 114
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлiмi
17 114
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 957
004
Мемлекеттiк органның күрделі шығыстары
157
9
Басқалар
839 341
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
30 241
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
30 241
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
201 887
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
201 887
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
607 213
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
607 213
14
Борышқа қызмет көрсету
282 610
1
Борышқа қызмет көрсету
282 610
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
282 610
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету