О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 38-114 "О бюджете Талгарского района на 2023-2025 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 28 июля 2023 года № 7-31
Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "О бюджете Талгарского района на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 38-114 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 20 145 059 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 9 489 477 тысяч тенге;
неналоговые поступления 414 025 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 395 283 тысячи тенге;
поступления трансфертов 8 846 274 тысячи тенге;
2) затраты 20 673 123 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 9 579 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 56 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 47 171 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

"Талғар ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" Талғар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 38-114 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 шілдедегі № 7-31 шешімі
Талғар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 38-114 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 20 145 059 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 9 489 477 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 414 025 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 395 283 мың теңге;
трансферттер түсімі 8 846 274 мың теңге;
2) шығындар 20 673 123 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 9 579 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 56 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 47 171 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 537 643 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 537 643 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 937 639 тысяч тенге;
погашение займов 831 694 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 431 698 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Талгарского районного маслихата М. Алибеков

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 537 643 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 537 643 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 937 639 мың теңге;
қарыздарды өтеу 831 694 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 431 698 мың теңге".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының төрағасы М. Алибеков

716 881
1
Правоохранительная деятельность
346 847
472
Отдел строительства района (города областного значения)
346 847
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
346 847
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
370 034
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
370 034
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
370 034
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 292 813
1
Социальное обеспечение
1 187 275
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 187 275
005
Государственная адресная социальная помощь
1 187 275
2
Социальная помощь
2 946 741
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 946 741
002
Программа занятости
1 141 547
004
Оказание социальной помощи на приоретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
58 840
006
Оказание жилищной помощи
7 951
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
317 046
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 751
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
123 331
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 196 873
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
88 402
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
158 797
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
148 597
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 786
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11 886
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия прогр.
58 288
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

716 881
1
Құқық қорғау қызметi
346 847
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
346 847
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
346 847
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
370 034
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй тнспекциясы бөлімі
370 034
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
370 034
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 292 813
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 187 275
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 187 275
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 187 275
2
Әлеуметтiк көмек
2 946 741
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 946 741
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 141 547
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
58 840
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 951
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
317 046
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 751
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
123 331
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 196 873
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
88 402
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
158 797
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
148 597
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 786
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
11 886
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
58 288
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту