О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 39-115 "О бюджетах города Талгар и сельских округов Талгарского района на 2023-2025 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 22 ноября 2023 года № 13-56
Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "О бюджетах города Талгар и сельских округов Талгарского района на 2023-2025 годы" от 29 декабря 2022 года № 39-115 следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Талгар на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы 1 751 313 тысячи тенге:
налоговые поступления 1 444 282 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 307 031 тысяча тенге;
2) затраты 1 847 296 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 95 983 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 95 983 тысячи тенге:
поступление займов 0 тенге; погашение займов 0 тенге; используемые остатки бюджетных средств 95 983 тысячи тенге.";
"2. Утвердить бюджет Алатауского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы 192 283 тысячи тенге:
налоговые поступления 145 793 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 46 490 тысяч тенге;
2) затраты 195 216 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 933 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 933 тысячи тенге:
поступление займов 0 тенге; погашение займов 0 тенге; используемые остатки бюджетных средств 2 933 тысячи тенге.";
"3. Утвердить бюджет Белбулакского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

Талғар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 39-115 "Талғар ауданының Талғар қаласы мен ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 қарашадағы № 13-56 шешімі
Талғар аудандық маслихаты ШЕШТІ:
1. Талғар аудандық маслихатының "Талғар ауданының Талғар қаласы мен ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 39-115 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Талғар қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 751 313 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 444 282 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 307 031 мың теңге;
2) шығындар 1 847 296 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 95 983 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 95 983 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 95 983 мың теңге.";
"2. 2023-2025 жылдарға арналған Алатау ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 192 283 мың теңге:
салықтық түсімдер 145 793 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 46 490 мың теңге;
2) шығындар 195 216 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 933 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 933 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 933 мың теңге.";
"3. 2023-2025 жылдарға арналған Белбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 401 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 401 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге; погашение займов 0 тенге; используемые остатки бюджетных средств 2 401 тысяча тенге.";
"9. Утвердить бюджет Нуринского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы 118 943 тысячи тенге:
налоговые поступления 58 865 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 60 078 тысяч тенге;
2) затраты 11 449 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 506 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 506 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге; погашение займов 0 тенге; используемые остатки бюджетных средств 506 тысяч тенге.";
"10. Утвердить бюджет Панфиловского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы 438 342 тысячи тенге:
налоговые поступления 326 861 тысяча тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 111 481 тысяча тенге;
2) затраты 389 516 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 48 826 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 48 826 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге; погашение займов 0 тенге; используемые остатки бюджетных средств 48 826 тысяч тенге.";
"11. Утвердить бюджет Туздыбастауского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы 346 815 тысяч тенге:
налоговые поступления 303 283 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 43 532 тысячи тенге;
2) затраты 407 788 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 401 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 401 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 401 мың теңге.";
"9. 2023-2025 жылдарға арналған Нұра ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26 және 27-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 118 943 мың теңге:
салықтық түсімдер 58 865 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 60 078 мың теңге;
2) шығындар 119 449 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 506 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 506 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 506 мың теңге.";
"10. 2023-2025 жылдарға арналған Панфилов ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29 және 30-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 438 342 мың теңге:
салықтық түсімдер 326 861 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 111 481 мың теңге;
2) шығындар 389 516 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 48 826 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 48 826 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 48 826 мың теңге.";
"11. 2023-2025 жылдарға арналған Тұздыбастау ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32 және 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 346 815 мың теңге:
салықтық түсімдер 303 283 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 43 532 мың теңге;
2) шығындар 407 788 мың теңге;

2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению соответственно.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Талгарского районного маслихата М. Алибеков
Приложение 1 к решению Талгарского районного маслихата от 22 ноября 2023 года № 13-56
Приложение 1 к решению Талгарского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 39-115
Бюджет города Талгар на 2023 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының төрағасы М. Алибеков
Талғар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 қарашадағы № 13-56 шешіміне 1-қосымша
Талғар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 39-115 шешіміне 1-қосымша
2023 жылғы Талғар қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кiрiстер