О бюджете Уйгурского района на 2024-2026 годы
Решение Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2023 года № 8-15-82.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", маслихат Уйгурского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 9 629 320 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 4 460 462 тысячи тенге;
неналоговые поступления 24 674 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 368 106 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4 776 078 тысяча тенге;
2) затраты 10 526 813 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 261 351 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 804 620 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 52 469 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 158 844 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 158 844 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 804 620 тысяч тенге;
погашение займов 52 469 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 406 693 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 22.10.2024 № 8-30-156 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 663 152 тысячи тенге, в том числе:
Шонжынскому сельскому округу 107 599 тысяч тенге;
Сумбинскому сельскому округу 44 659 тысяч тенге;
Киргизсайскому сельскому округу 49 181 тысяча тенге;
Больше-Аксускому сельскому округу 38 410 тысяч тенге;
Аватскому сельскому округу 47 566 тысяч тенге;
Тиирменскому сельскому округу 44 607 тысяч тенге;
Актамскому сельскому округу 37 681 тысяча тенге;
Дардамтинскому сельскому округу 40 947 тысяч тенге;
Кетпенскому сельскому округу 45 766 тысяч тенге;
Мало-Деханскому сельскому округу 41 769 тысяч тенге;
Калжатскому сельскому округу 56 074 тысяч тенге;
Бахарскому сельскому округу 30 198 тысяч тенге;

Ұйғыр ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 8-15-82 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ұйғыр аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылы келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 629 320 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 460 462 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 24 674 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 368 106 мың теңге;
трансферттер түсімдері 4 776 078 мың теңге;
2) шығындар 10 526 813 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 261 351 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 804 620 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 52 469 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 158 844 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 158 844 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 804 620 мың теңге;
қарыздарды өтеу 52 469 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары 406 693 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 22.10.2024 № 8-30-156 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 663 152 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Шонжы ауылдық округіне 107 599 мың теңге;
Сүмбе ауылдық округіне 44 659 мың теңге;
Қырғызсай ауылдық округіне 49 181 мың теңге;
Үлкен Ақсу ауылдық округіне 38 410 мың теңге;
Ават ауылдық округіне 47 566 мың теңге;
Тиірмен ауылдық округіне 44 607 мың теңге;
Ақтам ауылдық округіне 37 681 мың теңге;
Дардамты ауылдық округіне 40 947 мың теңге;
Кетпен ауылдық округіне 45 766 мың теңге;
Кіші Дихан ауылдық округіне 41 769 мың теңге;
Қалжат ауылдық округіне 56 074 мың теңге;
Бахар ауылдық округіне 30 198 мың теңге;

Таскарасускому сельскому округу 38 227 тысяч тенге;
Шарынскому сельскому округу 40 468 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках государственной программы развития регионов до 2025 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Уйгурского района.

Тасқарасу ауылдық округіне 38 227 мың теңге;
Шарын ауылдық округіне 40 468 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Ұйғыр ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 105 749 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Уйгурского районного маслихата Н. Есжан
Приложение 1 к решению маслихата Уйгурского района от 28 декабря 2023 года № 8-15-82
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 22.10.2024 № 8-30-156 (вводится в действие с 01.01.2024).
Бюджет Уйгурского района на 2024 год
Категории Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Под класс
I. Доходы

4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 105 749 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұйғыр аудандық мәслихатының төрағасы Н.Есжан
Ұйғыр аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 8-15-82 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 22.10.2024 № 8-30-156 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2024 жылға арналған Ұйғыр ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. Кiрiстер

14 874
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
14 874
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
70 372
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
66 972
015
Капитальные расходы государственного органа
2 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 400
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 023
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
12 023
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0
02
Оборона
66 955
1
Военные нужды
21 170
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21 170
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21 170
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
45 785
122
Аппарат акима района (города областного значения)
45 785
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
45 785
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
44 994
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
44 994
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
44 569
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
44 569
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
425
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
425
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
894 374
1
Социальное обеспечение
256 207
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
256 207
005
Государственная адресная социальная помощь
256 207
2
Социальная помощь
557 009
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
557 009
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

14 874
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 874
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
70 372
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 972
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 400
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 023
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 023
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0
02
Қорғаныс
66 955
1
Әскери мұқтаждар
21 170
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
21 170
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21 170
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
45 785
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
45 785
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
45 785
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
44 994
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
44 994
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
44 569
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
44 569
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
425
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
425
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
894 374
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
256 207
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
256 207
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
256 207
2
Әлеуметтiк көмек
557 009
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
557 009
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

60 808
006
Оказание жилищной помощи
1 368
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
66 820
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 593
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
175 865
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
245 555
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
81 158
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81 158
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
66 048
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
910
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 200
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 951 753
1
Жилищное хозяйство
1 518 099
467
Отдел строительства района (города областного значения)
959 955
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
165 000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
161 225
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
633 730
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
283 656
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3 461
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
280 195
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
0
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
274 488
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
69 404
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
77 684
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
127 400
2
Коммунальное хозяйство
1 417 654
467
Отдел строительства района (города областного значения)

60 808
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 368
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
66 820
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 593
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
175 865
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
245 555
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
81 158
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
81 158
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 048
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
910
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 200
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
2 951 753
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 518 099
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
959 955
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
165 000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
161 225
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
633 730
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
283 656
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3 461
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
280 195
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
0
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
274 488
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
69 404
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
77 684
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
127 400
2
Коммуналдық шаруашылық
1 417 654
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі